All for Joomla All for Webmasters
031-33312497 |
آخرین اخبار و مطالب

 روز جمعه مورخ ۱۳۹۸/۸/۳ بار دیگر، سعادت دیدار با بنیان کنگره ی شصت، جناب اقای مهندس حسین دژاکام در پارک طالقانی تهران برای مسافران و همسفران سروج حاصل گردید.

سفرنامه تهران

پنجشنبه شب به تاريخ 98/8/2 به رسم هر ساله عده‌اي از مسافران و همسفران رهاشده سروج عازم سفر عشق شدند به مقصد تهران. هدف از اين اردوي فرهنگي،‌ آموزشي، ديدار تازه كردن با كاشف درمان اعتياد جناب آقاي مهندس دژاكام و تقدير و ارج نهادن به انديشه ژرف ايشان بود. مسافران و همسفران راه عشق با شور و اشتياق وصف ناپذيري در طول سفر از تجربيات سالهاي گذشته صحبت مي‌كردند و در همين حين با ميان وعده‌ي سالم پذيرايي شدند و اين فضاي گرم توأم با رعايت قوانين و حرمت‌ها شيريني سفر را دوچندان كرده بود. صبحگاه پس از توقف كوتاهي براي اقامه نماز در حومه قم در ساعت 5:30 صبح راهي شدند و رأس ساعت 8 صبح در مقرّ هميشگي يعني بوستان رسالت توقف كردند براي صرف صبحانه و تجديد قوا و كسب آمادگي براي ديدار با جناب آقاي مهندس دژاكام. در اين هنگام باران رحمت الهي باريدن گرفت و جلوه‌ي بي‌مانندي به شهر داده بود. پس از صرف صبحانه فوق‌العاده لذيذ و سالم راهي پارك طالقاني شدند. رهاشدگان كنگره 60 در زير باران كه حالا شدت گرفته بود، مشغول به ورزشهاي گوناگون بودند و با انرژي هرچه تمام‌تر و باعزمي راسخ آن را دنبال مي‌كردند و درس پايداري و ماندگاري مي‌دادند. در اين حين مسافران و همسفران با شور و عشق وصف‌ناپذير با جناب آقاي مهندس ديدار به هم رساندند و با وجود بارش باران و سردي هوا، شور و حرارت و گرما در ميان جمع كوچك آنها موج مي‌زد. ايشان مدت زماني را اختصاص دادند به اعضاي سروج و نكات ارزنده‌اي را به آنها گوشزد كردند. نكاتي درباره تغيير نگاه و جهانبيني، تأكيد بر ورزش و تناسب اندام و آموزش گرفتن به واسطه نوشتن و گوش كردن به فايل‌هاي صوتي و در انتها با مسافران و همسفران عكس يادگاري گرفتند. پس از اين ديدار مسرت بخش دوستان عازم آكادمي شدند، براي ديدار با استاد امين دژاكام و پس از گذر اندك زماني طي يك ديدار پرشور و شعف از مصاحبت با ايشان نهايت استفاده را بردند و با ايشان عكس يادگاري گرفتند و به بوستان رسالت بازگشتند، براي اقامه نماز و صرف ناهار. در اين بين بارش باران تمام شده بود و تابش آفتاب و هواي پاك فضا را بسيار دلپذير كرده بود. ناهاري كه تدارك ديده شده بود صرف شد و دوستان با جاني تازه و كوله‌باري از عشق و تجربه و انرژي مهيا شدند براي بازگشت به اصفهان.  عزمتان پايدار  راهتان مستدام

گر به شوق كعبه خواهي زد قدم

سرزنش‌ها گر كند خار مغيلان غم مخور

 

11

 

 12

 

13

 

14

 

15

 

سخنان جناب آقاي مهندس حسين دژاكام در جمع مسافران و همسفران سروج:

خيلي خوشحالم كه باز هم شماها را مي‌بينم، هيچ فرقي با عزيزان كنگره نداريد، چون مهرداد، يكي از اعضاي كنگره بوده و هست و به همه راهها و متدها كاملاً مسلط است. خيلي خوشحالم و راضي نيستم كه از راه دور بياييد و من را ببينيد. شماها بايد حتماً ورزش بكنيد. آقايان حتماً شنا انجام دهند، از سي‌دي‌ها و كتاب‌هاي كنگره 60 كه در سايت است، استفاده كنيد. در كنگره 60، مسافران و همسفران از روي سي‌دي‌ها مي‌نويسند و همسفران بعد از نوشتن 40سي‌دي به طور كامل و نه خلاصه، و بعداز گذشت حداقل 11ماه به مرحله سفر دوم راه مي‌يابند. مسافران هم هفته‌اي يك سي دي به طور كامل مي‌نويسند، يعني بايد جهانبيني را به طور كامل ياد بگيرند و مطالبي كه از جهانبيني گفته مي‌شود، جزء بافت شخص باشد. در اين پارك، جمعه‌ها حداقل دو تا سه هزار نفر در حال ورزش كردن هستند، اگر اينها جهانبيني آموزش نديده بودند، بايد در هفته 5 دعوا داشته باشيم. اين افراد از بهشهر، قزوين و تمام ايران مي‌آيند تا براي مسابقات ورزشي شركت كنند. اينجا 14-15سال است كه كار مي‌كنيم و تابحال يك دعوا و بگومگو نشده است به خاطر جهانبيني. بايد فكر به كل عوض شود. ترك اعتياد در كنگره 60 كاري ندارد و مثل آب خوردن است. معادل‌سازي مي‌شود، شربت ترياك داده مي‌شود و به طور تدريجي كم مي‌شود و به راحتي تمام مي‌شود، ولي عوض شدن انسان مهم است كه آدم ديگري شويم. اگر خانواده داريم، قدر آن را بيشتر بدانيم، خانواده را جمع وجور كنيم، زورگويي نكنيم، در حق آنها اجحاف و تمرد نكنيم، محبت در خانواده حكمفرما باشد، از توقعاتمان كم كنيم، از كسي طلبكار نباشيم، ببينيم به درد كجاي جامعه و خانواده مي‌خوريم، يا همه مصرف‌كنندگاني هستيم كه به درد هيچ مصرفي هم نمي‌خوريم. اين مهم است. بايد حتماً بنويسيد، هم خط‌تان خوب مي‌شود، هم ادبيات، هم سواد و هم از فراموشي وآلزايمر جلوگيري مي‌كند، زيرا اگر حافظه هميشه كار كند، قوي و نيرومند مي‌شود، اين كارها در كنگره 60 انجام مي‌شود، اميدوارم شما هم از اين قافله عقب نمانيد، اگر مي‌خواهيد به جاهاي خوب برسيد،‌ حتماً اين برنامه‌ها را انجام دهيد، براي خانم‌ها و آقايان آرزوي توفيق و موفقيت دارم.

16

 

17

 

18

 

19

 

21

 

20

 

22

خلوص و دلنشینی این دیدار همراه با بارش باران پائیزی دوچندان شد، سپس سروجیان با انرژی مضاعف راهی شعبه ی آکادمی شدند؛

دیدار با آقای مهندس امین با نشاط خاصی و به بهترین نحو صورت پذیرفت.

 

سخنان آقاي امين دژاكام، استاد جهانبيني در حضور مسافران و همسفران سروج:

بهترين چيزي كه وجود داره، اين است كه حالتون خوب باشه، اين از همه چيز مهمتره. روش درمان DSTتمام هدفش اين است كه افراد بدون اينكه اذيت شدن، به تعادل برسند. اگر از دنياي اعتياد رها مي‌شوند، با سختي و فشار نباشد، چون قبلاً به اميد اينكه يك روز بهتر مي‌شوند، سختي‌ها را تحمل مي‌كردند. روش DST هم به مصرف‌كنندگان جواب داده و هم به خانواده‌ها.

از چهره‌هايي كه نگاه مي‌كنم، فكر مي‌كنم مطالب جهانبيني روي شما اثر گذاشته است و با آن ارتباط برقرار كرده‌ايد و حس‌تان عوض شده است. به هر صورت چهره‌ها گوياست. اما اگر يك نفر با زور خودش را خوب نگه دارد، در كوتاه مدت مي‌تواند ولي در درازمدت، ممكن نيست، صحبت خاصي ندارم ولي اگر مطالب به دردتان خورده، هميشه از آن استفاده كنيد، زيرا انسان فراموش مي‌كند و معمولاً وقتي دچار رنجي است، حاضر است هر بهايي بدهد تا از آن مسأله خارج شود، ولي وقتي از آن مسأله خارج شد بعد از مدتي ممكن است همه چيز را فراموش كند. اينكه انسان به ياد داشته باشد و فراموش نكند، چند حُسن دارد، يكي اينكه خودش در مسير مي‌ماند، ديگر اينكه حس آدم‌هايي كه در سختي هستند را از ياد نمي‌برد، و وقتي به يك نفر كه در آن شرايط است نگاه مي‌كند، دوست دارد به او كمك كند يا شرايطي را فراهم كند تا او هم درمان شود. ولي كسي كه فراموش كند، ممكن است خودش درمان شده باشد، ولي وقتي شخص را مي‌بيند، حسش را نمي‌گيرد و خيلي سخت با او برخورد مي‌كند، خيلي از بالا با او برخورد مي‌كند، خيلي خشك برخورد مي‌كند و محبت از يادش مي‌رود. بنابراين اين حرف را به خودم مي‌زنم كه فراموش نكنم و به ياد داشته باشم و انسان وقتي به ياد داشته باشد، مي‌تواند شاكر باشد، شاكر همه چيز كه در زندگي دارد و وقتي شكر كرد، فرآيند تغيير و روند آن ادامه پيدا مي‌كند، همه چيز دست خودمان است. زماني علم درمان نبود، هر كس هر چقدر زور مي‌زد فرق نمي‌كرد، يكي كمتر و يكي بيشتر؛ ولي وقتي علم درمان كشف شد و به وجود آمد، حيف است كه آدم فراموش كند و از آن استفاده نكند، من با اطمينان مي‌گويم، مرحله اول كه به انسان انرژي مي‌دهد اين است كه خودش از تاريكي خارج مي‌شود، اين انرژي تا جايي هست و دوام دارد ولي كم‌كم زورش كم مي‌شود، مرحله دوم انرژي اين است كه آن شرايط را براي ديگران فراهم كند و به وجود آورد و شروع به خدمت كند، در اين مرحله باز هم انرژي و حس بازمي‌گردد، شايد چيزهايي برگردد كه موقع درمان خودش وجود نداشته است. بعضي‌ها شكايت مي‌كنند كه ما وقتي سفر اولمان تمام شد، ديگر مثل سفر اول نيستيم، علت اين است كه آنجا شخص مريض است و كسي از او انتظاري ندارد كه كاري انجام دهد، كسي از او انتظار خدمت ندارد، بايد به او برسند و خدمت كنند ولي وقتي حالش خوب شد، سرپا شد، آيا باز هم بايد از او پذيرايي كنند و به او سرويس دهند، كساني كه بعد از درمان، فكر مي‌كنند همچنان بايد سرويس بگيرند، در همان حالت مي‌مانند. چون در اين مرحله ديگر مستحق خدمت گرفتن نيست، حالش خوب نيست. الان بايد كمك كند. اگر كمك كرد، تغيير مي‌كند و حالش عوض مي شود. از ميان كساني كه به درمان مي‌رسند و مي‌مانند و خدمت مي‌كنند، تغييراتشان حتي با سفر اولشان برابر است،‌ يعني اين آدم همين طور عوض مي‌شود و بهتر مي‌شود. چون وقتي كسي به درمان مي‌رسد، تازه به صفر مي‌رسد. از منهاي 60 درجه تازه به صفر رسيده است. نه خانواده‌ها بايد توقع خيلي زياد از او داشته باشند نه خودش. بايد ادامه دهد تا گره‌ها يكي يكي در طول زمان باز شود. پس توقع خيلي زيادي از همديگر نداشته باشيد. هر كس از خودش بخواهد و بخواهد خودش اصلاح شود. وقتي كسي مطالب جهانبيني‌ را مي‌خواند در خودش به دنبال آنها بگردد نه در بقيه و نه در همسفر و... تا تغيير كند. كسي كه در خودش اجرا مي‌كند، ‌حالش خوب است، ولي كسي كه زورش به خودش نمي‌رسد، مي‌خواهد روي ديگران اجرا كند. چنين كسي معمولاً حالش خوب نمي‌شود.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

 

7

 

8

 

9

 

10

و اینچنین خاطره ای فراموش نشدنی بار دیگر در لوح زرین سروج نقش بست.

دیدگاه‌ها

0 #18 سفر به تهراننوروزی 1398-08-09 19:48
تشگروسپاس.
0 #17 پاسخ: گزارش سفر به تهرانهمسفر سیدمحسنی 1398-08-09 14:07
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما وخداقوت، با تشکر فراوان
0 #16 پاسخ: گزارش سفر به تهرانمسافر علیرضا 1398-08-09 00:50
درود و سلام بر کاشف بیماری اعتیاد. درود و سپاس بر بنیانگذار سروج و تمامی دست اندرکاران سروج.بهترین سفری را که با توشه ای پربار میتوان از آن یاد کرد همین سفر است.انشاالله روزی تمامی مسافرانی که خواسته درمانی دارند، بشود.
0 #15 پاسخ: گزارش سفر به تهرانهمسفر باقری۱ 1398-08-08 22:08
درود بر همه ی بزرگواران وبا آرزوی سلامتی و شادکامی برای آقای مهندس دژاکام،جناب آقای مفتون و تمامی مسافران و همسفران سروج.پاینده و برقرار باشید.
0 #14 گزارش سفر به تهرانمسافررضا محمدیان 1398-08-07 16:23
سلام وخدا قوت به همه دوستان .تشکر از آقای مفتون که این سفر را مهیا کردند وتشکر از مسافر محمد پور حسین و تیم خدمتگذارشان که این سفر بیاد ماندنی را فراهم نمودند.
0 #13 گزارش سفر به تهرانهمسفر تقیان 1398-08-07 10:03
سلام وخدا قوت.باتشکروقدر دانی ا زجناب اقای مفتون که این سفر رافراهم کردند.قدردانی از تک تک عزیزانی که با برنامه ریزی منظم سفر اموزشی وتفریحی را تدارک دیدند.با تشکر.
0 #12 پاسخ: گزارش سفر به تهرانهمسفر عدنانی 1398-08-07 01:09
  • سلام به همه مسافران سفر عشق با خواندن و دیدن عکسها حس و حال وشور در ما نیز زنده شد وغبطه خوردم که در این سفر نبودم وامیدوارم که روزی همه دوستان شود واز نصایح ان بزرگواران استفاده بردم
0 #11 پاسخ: گزارش سفر به تهرانفاطمه فولادی 1398-08-06 17:45
سفرتون به خیر
0 #10 سفر به تهرانمسافر حسین رحیمی 1398-08-06 06:54
با عرض سلام و خسته نباشید . بسیار سفر عالی و پر باری بود . با تشکر از بنیانگذار جلسات سروج جناب آقای مفتون
0 #9 پاسخ: گزارش سفر به تهرانهمسفرغفاری 1398-08-06 00:08
درودوخداقوت...سپاسگزارم از آقای مفتون و تبریک میگویم به عزیزان مسافروهمسفران وادی عشق خوش بسعادتتون که آقای مهندس را زیارت کردین و افسوس که امسال من نتوانستم همراه باشم امیدوارم که بتوانم صحبتهای ایشان را سرمشق زندگیم کنم

Comments are now closed for this entry