All for Joomla All for Webmasters
031-33312497 |
آخرین اخبار و مطالب

روز پنجشنبه مورخ 99/3/1 جشن رهايي دو نفر از سينه سوختگان وادي اعتياد كه توانستند خود را از اعتياد پس بگيرند، در ميان جمع گرم و پرشور مسافران و همسفران برگزار گرديد.

آقاي مفتون: از تيم سلامت و كساني كه اينجا را قبل از هر جلسه ضدعفوني مي‌كنند و اين فضا را آماده مي‌كنند تا كمترين آسيب را ببينيم، تشكر مي‌كنم. خدا را شكر در ميان خبرهاي ناخوشايند اين روزهاي اخير از بيماري و ... ، امروز خبر خوش داريم.

يك مسافر سفر اول وقتي به رهايي مي‌رسد در جنگ دروني خودش، پيروز مي‌شود و از آن بيرون مي‌آيد. هر جنگي، وقتي تمام مي‌شود، خرابه‌هايي از آن باقي مي‌ماند. در جنگ مسافر با شهر وجودي خودش، نيز مخروبه‌هايي به وجود آمده كه بايد بعد از پيروزي، آنها را بازسازي كند و كساني كه بعد از رهايي مي‌روند، دقيقاً ‌در آن مخروبه ها، زندگي شان را ادامه مي‌دهند.

امروز جشن رهايي مسافر حامد و مسافر امين اله است، از طرف جلسه به خودشان و خانوده‌هايشان با تمام وجود تبريك مي‌گويم و اميدوارم لياقت داشته باشند و بدانند جنگي كه تاكنون با نيروهاي اهريمني داشتند، تمام شده و از الان به بعد، بازسازي شروع مي‌شود. بايد بايستند و بازسازي كنند.

1

مسافر آقامهدي، راهنماي مسافر حامد: خداراشكر مي‌كنم كه بار ديگر در اين جايگاه ايستادم و هفته راهنما را به معلم و راهنماي اول، جناب آقاي مهندس و به آقاي مفتون استاد راهنماي جلسات، تبريك مي‌گويم.

جشن رهايي را به مسافر حامد و خانواده‌شان و كل جمعيت سروج تبريك مي‌گويم. جناب آقاي مفتون صحبت از ماندن و بازسازي مخروبه‌ها داشتند. از سخنان جناب مهندس وام مي‌گيرم كه هر كسي درمان مي‌شود و به اين مرحله مي‌رسد، حداقل يك سال در سفر دوم باشد تا درمان تثبيت شود و بعد اگر خواست برود به دنبال زندگي‌اش. اين همان مطلبي است كه در وادي سيزدهم است. پايان هر نقطه،‌ سرآغاز خط ديگري است. مسافر حامد و همسفرشان از منطقه 60درجه زيرصفر و وضعيت نامناسبي كه زندگي همه مصرف‌كنندگان است، به نقطه صفر رسيدند و از آن زندگي خارج شدند، ولي صفر درجه هم جاي مناسبي براي زندگي نيست و هنوز سرد و آزاردهنده است. پس طبق وادي سيزدهم بايد حركت كنيم و از صفر درجه هم بگذريم. براي همين جناب مهندس تأكيد دارند كه يك سال اگر ادامه دهيد، مي‌توانيد از صفر درجه خارج شويد و طبق فرمايش جناب آقاي مفتون مخروبه‌ها را بازسازي كنيم و زندگي سالمي را تجربه كنيم.

2

 همسفر عليزاده، راهنماي همسفر حبيب‌فر: واقعاً خدا را شاكرم كه باز هم عليرغم كم توفيقي‌هايي كه در اين مدت داشتم، اين فرصت در اختيار من قرار داده شد تا در خدمت عزيزان باشم. اين روز عزيز را خدمت جناب مهندس دژاكام و شاگرد خلفشان جناب آقاي مفتون و همچنين به مسافر حامد و همسفرشان تبريك عرض مي‌كنم. به علت بيماري‌ مدتها نتوانستم در اين جمع حاضر باشم، ولي قدر اين نعمت را بيشتر دانستم و لحظاتي كه نبودم خيلي برايم سخت گذشت و اميدوارم به حق اين ايام عزيز بتوانيم از داشته‌ها و نعمت‌هايي كه در اختيارمان است، حداكثر استفاده را ببريم و از خداوند بخواهيم ما را از اين نعمت‌ها محروم نفرمايد. تبريك اصلي به كل جلسه است چرا كه همه اعضا دست به دست هم مي‌دهند تا يك رهايي صورت بگيرد. همسفر حبيب‌فر اوايل ورودشان در مقابل تغيير و پذيرش و... سرسخت بودند ولي چون مي‌خواستند تغيير كنند و از اين حالت بيرون بيايند، مرتب در لژيون يا جلسات خصوصي، شركت مي‌كردند تا راهگشايي براي ايشان باشد. خوشبختانه اين نشست‌ها جواب داد و در مسير درمان قرار گرفتند و الان خوشبختانه شاهد رهايي‌شان هستيم و اميدوارم اين نعمت شامل حال همه عزيزان در جلسه بشود. سپاسگزارم.

3

 مسافر حامد: با بيش از ده سال سوءمصرف مواد از نوع حشيش، ترياك، ‌شيره، قرص و متادون وارد جلسات شدم، ‌طول سفر اولم با تشكر از آقاي مفتون و راهنمايي راهنماي خوبم، مسافر آقامهدي و همراهي همسفرم، 14ماه و 20 روز طول كشيد، روش درمان تنظيم دارو بر اساس علائم باليني، دارو شربت اپيوم و هم اكنون 4 ماه و 6 روز است كه از هرگونه دارو بي‌نياز و در حال سپري نمودن سفر دوم مي‌باشم.

اول از كاشف بيماري اعتياد، جناب آقاي مهندس دژاكام تشكر مي‌كنم. همچنين از جناب آقاي مفتون، بنيانگذار جمعيت سروج تشكر مي‌كنم كه اين مركز و اين مسير را براي كساني مثل من قرار دادند، چون واقعاً مسير زندگي خود را گم كرده بوديم و فراموش كرده بوديم چگونه زندگي كنيم. آقاي مفتون و همه خدمتگزاران با تمام وجود تجربياتشان را در اختيار ما قرار دادند، همچنين تشكر مي‌كنم از همه سرلژيونها، مخصوصاً آقامهدي كه همه زحمت‌هاي ما به دوش ايشان بوده است و از همه كساني كه خالصانه و صادقانه در اينجا زحمت مي‌كشند و خدمت مي‌كنند تا يك نفر مثل من بتواند اينجا بيايد و به رهايي برسد، تشكر مي‌كنم. همچنين از آقاي دكتر آذراني كه باعث شدند مسير زندگي من عوض شود، و اينجا را به من معرفي كردند، تشكر مي كنم و دست تك‌تك آنها را مي‌بوسم.

طبق فرموده جناب مهندس، من تازه به نقطه صفر رسيدم و از اينجا بايد شروع به تلاش كنم تا زندگي بهتري داشته باشم و يك خدمتگزار و نماينده خوب براي جمعيت سروج باشم، در آخر از همسفرم حلاليت مي‌طلبم كه در اين سالها، اذيت شدند و همچنين از دختر و پسرم هم حلاليت مي‌طلبم مخصوصاً دخترم، هليا به خاطر مسائل بهداشتي نتوانست در اين جلسه حاضر شود و خوشحالم كه به آرزويش رسيد.

4

 همسفر حبيب‌فر: در ابتدا تشكر مي‌كنم از جناب آقاي مهندس حسين دژاكام، كاشف درمان بيماري اعتياد و همچنين از آقاي مفتون، بنيانگذار جلسات سروج تشكر مي‌كنم. از راهنماي عزيزم، همسفر عليزاده از صميم قلب تشكر مي‌كنم كه با وجود بيماري كه داشتند، قبول زحمت كردند، كنار من ايستادند، باعث افتخار من است. و همين طور از زحمات راهنماي مسافرم، آقامهدي و همين طور تمام راهنمايان جلسه كه با حضور گرم و صميمي‌شان باعث شدند كه امروز تيم موفق سروج چند رهايي داشته باشد، تشكر مي‌كنم. اين تيم با وجود بيماري كرونا، دست از رسالتشان برنداشتند و خيلي گرم‌تر و پرشورتر جلسات را برگزار كردند.

تا قبل از ورود به اين جلسات، كش و قوس‌هاي زيادي در زندگي بود. روز اول مثل همه با حال خراب وارد اين جلسات شدم،‌ از لحاظ عقلي و روحي و حسي تمام حس‌هاي من بسته بود و به جرأت مي‌توانم بگويم در بعضي موارد، تخريب من از مسافرم بيشتر بود و امروز خدا را شكر زندگي ام به يك آرامش نسبي رسيده و اين با حركت تيم سروج اتفاق افتاد و اين پيام را به ما داد كه درمان اعتياد شدني است به شرط اينكه خودمان از صميم قلب خواهان آن باشيم. نكته مهم ديگري كه امروز مي‌توانم به جرأت بگويم اينكه اعتياد مسافر من، در واقع هديه‌اي از طرف خداوند بود كه باعث شد من به سمت اين جلسات رهنمون شوم و از آن جهل و تاريكي و ظلمتي كه در زندگي براي خودم قرار داده بودم، بيرون بيايم و درمان اعتياد مسافرم، محبتي از طرف خداوند بود كه در كنار اين محبت، خيلي چيزهاي ديگر را از خداوند منّان دريافت كردم.

 مسافر عباس، از درمان شدگان قديمي، گل رهايي مسافر حامد , و همسفرشان را تقديم ايشان نمودند.

5

 

6

 جشن رهايي مسافر امين اله

آقاي مفتون: مسافر امين‌اله هم با حال خوبي به جلسات نيامد. ولي آمد و نشان داد فرمانبر خوبي است. شايد در ابتدا اين حرفها را قبول نداشت ولي كاربردي كردن را در هر جلسه در او مي‌ديديم و امروز افتخار دارد كه در قله رهايي بايستد. تيم سروج زحمت مي‌كشند تا يك نفر به رهايي برسد و امروز مسافر حامد و مسافر امين اله به اين قله رسيدند.

مسافر آقامهدي، راهنماي مسافر امين‌اله: فرمانبري در وجود مسافر امين اله بوده، هست و خواهد بود. هميشه به دنبال كاربردي كردن آموزشها بود و براي آن تلاش مي‌كرد و دليل موفقيتش هم اين بوده و توانست امروز در اين جايگاه بايستد، اين رهايي را به خودشان و خانواده‌شان تبريك مي‌گويم. امين اله بدون همسفر سفر كرد و هر دو بال را خودش زد و به اين جايگاه رسيد.

7

 مسافر امين اله: 30 سال تخريب داشتم از نوع ترياك و شيره و اين اواخر مصرفم به حدود 2 گرم در روز مي‌رسيد. طول سفر اولم با تشكر از بنيانگذار جلسات، جناب آقاي مهرداد مفتون و راهنمايي راهنماي خوبم، آقامهدي، 12 ماه طول كشيد. درمان بر اساس علائم باليني، دارو شربت اپيوم و در حال حاضر 3 ماه و 17روز است از هر دارويي بي‌نياز و در حال سپري نمودن سفر دوم مي‌باشم.

من هم هفته راهنما را به كاشف بيماري اعتياد، جناب مهندس دژاكام و شاگرد خلفشان جناب آقاي مهرداد مفتون و تمام عزيزاني از لژيون تازه‌واردين تا آماده سازي و نهايي كه راهنماي من بودند، تبريك مي‌گويم و كمال تشكر و قدرداني را دارم، صادقانه مي‌گويم اگر اين عزيزان نبودند، من امروز اينجا نبودم و از همه ممنونم و دست تك‌تك آنها را مي‌بوسم.

باز هم تشكر مي‌كنم، من با حال بدي وارد اين جلسات شدم، فكر مي‌كردم همه چيز را مي‌دانم ولي هيچ چيز نمي‌دانستم، پايان هر نقطه سرآغاز خط ديگري است. اينجا هم كه ايستادم، به قول اساتيد در نقطه صفر هستم، انشاءاله خداوند همانطور كه مددش را شامل حالم كرد و به اينجا رسيدم، از اين به بعد هم كمكم كند تا بتوانم سفر دوم را هم به خوبي طي كنم.

8

 همسفر كرمي، گل رهايي مسافر امين اله را به ايشان تقديم كردند.

9

 همسفر كرمي: خدا را شكر باز هم موفقيت ديگر و روز قشنگ ديگري است. تبريك جانانه به كل جلسه و عزيزان سروج. تبريك به بنيانگذار درمان بيماري اعتياد، جناب آقاي دژاكام و بنيانگذار درمان بر اساس علائم باليني، جناب آقاي مفتون در اصفهان. امين اله در ظاهر به تنهايي سفر كردند ولي در اصل همه دوستان جلسه، همسفر مسافر امين اله بودند و خودش هم از كساني بود كه واقعاً درمان را قبول كرده بود. در چند ماه اخير، كل دنيا درگير بيماري كرونا شد ولي يك واقعيتي كه من در مورد سروج به آن پي بردم اين بود كه با وجود تعطيلي همه مراكز آموزشي، فرهنگي، تفريحي، ولي آموزشهاي‌سروج تعطيل نشد و نتيجه‌اش را امروز همه مي‌بينيم و به واسطه تلاش هايي كه بود، اين دو عزيز شهد شيريني رهايي را چشيدند. در اين مدت خودم به شخصه به خاطر يك سري مشكلات، نمي‌توانستم جايي بروم ولي ديدم چه زحمتي اينجا كشيده مي‌شود و عزيزان ريسك بالاي آن را پذيرفتند و رنج‌هاي آن را تحمل كردند تا الان دو نفر در اين قله بايستند. خيلي‌ها از اين فرصت سوءاستفاده كردند و با تعطيلي رفتند و خدا مي‌داند الان كجا هستند، ولي يك سري دوستان كه واقعاً درمان را قبول كردند، ماندند و نتيجه گرفتند. امروز از دو نسل متفاوت، رهايي داشتيم و اين نشان مي‌دهد كه اعتياد سن و سال و مدرك تحصيلي و... را نمي‌شناسد و هر كس درگير آن شد، خانمانش را برمي‌اندازد. بزرگترين دشمن انسان‌ها‌، جهالت و بزرگترين موهبت الهي، دانش و آگاهي است كه در اين جلسات، اين موهبت را به همه ما ياد مي‌دهند. خدا را شكر به خاطر اينكه امروز شاهد رهايي دو نفر از اين عزيزان بوديم كه آموزشها را گرفتند، كاربردي كردند و نتيجه‌اش را گرفتند. هر بار كه كسي رها مي‌شود، واقعاً خوشحال مي‌شوم و هدف جلسات هم رهايي يك نفر است. جاي سپاس زيادي از خداوند است، باز هم خدا را شكر مي‌كنم و از زحمات عزيزاني كه براي رهايي يك نفر زحمت مي‌كشند، تشكر مي‌نمايم.

10

 

در پايان جشن رهايي، جناب آقاي مفتون از كليه خدمتگزاران جلسه كه در جايگاه‌هاي مختلف، به ايفاي خدمت مي‌پردازند با اهداي پاكت پول تقدير و تشكر نمودند.

مسافران: آقامهدي- عباس- عليرضا- نصراله- جلال- شكراله- حجت- محمدپورحسين- ميثم و همسفر كرمي

همسفران: جزي- نوروزي- غلامي- قاسمي- عليزاده- مكري- احمدي- ابراهيمي

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید
اگر کد نمایش داده شده برای شما خوانا نیست بر روی کلید تصویر امنیتی جدید کلیک کنید