031-33687673 |
آخرین اخبار و مطالب

پنحم مهرماه سالروز تولد اسطوره استمرار و پافشاری در درمان بیماری اعتیاد استاد راهنما مسافر مهرداد مفتون

و هفته درمان بر اساس علائم بالینی بر تمامی مسافران و همسفران راه درمان گرامی باد

 

روز چهارشنبه مورخ 1400/7/7 نوزدهمین سالروز تولد جناب آقای مفتون، بنیانگذار تشکیلات سروج در اصفهان در میان جمع گرم و پرشور مسافران و همسفران و همچنین مدعوین و مهمانان عزیز برگزار گردید.

 

استاد بزرگوار جناب آقای مهرداد مفتون

با تفکر ژرف خویش و تلاش عاقلانه چنان نهالی را به بار نشاندید که در طول زمان انسانهای بسیاری بتوانند درسایه ی اندیشه شکوهمند شما، سلامتی، تعادل و رهایی از قوی ترین بندهای شیطانی که همانا تفکر زائد و افیونی می باشد را درک نمایند. هزاران تقدیر و تهنیت بر مقام والای شما باد. سالگرد رهائیتان مبارک

 

مسافر آقامهدی: جناب آقای مفتون تفکری را اشاعه دادند که همه ما و زندگی همه ما را متحول کرده است. ما از زمانی درست زندگی کردیم که وارد جلسات شدیم و آموزش گرفتیم و اینها همه به خاطر تفکری است که آقای مفتون اینجا اشاعه کردند و واقعاً جای قدردانی دارد و تک تک ما باید قدر آن را بدانیم. شاید تولد خودم را فراموش کنم ولی هیچ وقت پنجم مهرماه را فراموش نمی کنم زیرا می دانم در این روزها اتفاقی افتاده و من به قهرمان و اسطوره بودن ایشان ایمان دارم چرا که در این چند سال که در خدمتشان بودم چیزی دیدم که در هیچ تشکل و نهاد دیگری چنین چیزی را ندیدم و همه را که نه ولی سعی کردم بخش کوچکی از ایشان الگو بگیرم و در زندگی به کار ببندم و همان هم باعث موفقیتهای زیادی در زندگی من شده است.

همسفر کرمی: وقتی یک نفر روی زندگی دیگری تأثیر می گذارد فقط مخصوص آن یک نفر نیست. همان طور که اعتیاد علاوه بر خود مصرف کننده برای خانواده و فامیل و حتی یک ایل آسیب زاست و همه را درگیر می کند، راه درستی هم که یک نفر در مسیر زندگی یک نفر قرار می دهد می تواند تأثیر زیادی در خانواده و فامیل داشته باشد و آنها را از خیلی مسائل و مشکلات نجات دهد. وقتی زندگی از نابسامانی درمی آید و سر و سامان می گیرد، دعای خیری پشت سر کسی است که این راهنمایی را کرده و آقای مفتون شامل این دعای خیر همیشه بوده و هستند.

مسافر مهدی: سیزده سال پیش توسط سروج به رهایی رسیدم. آن روز فرزند خود را پیش دبستانی گذاشتم و وارد سروج شدم و امروز هم به یاد آن روز شکر خدا فرزندم را در دانشگاه ثبت نام کردم و اینها از محبتی است که آقای مفتون در این چند سال به من آموزش دادند. من پنج شش سال جلسه آمدم ولی در این سیزده سال جلسات را در فضای مجازی پیگیری می کنم و خیلی چیزها یاد گرفتم. تبریک می گویم به همه عزیزان و به همه خدمتگزاران به جناب مهندس دژاکام و به خودشان و خانواده شان و خیلی خوشحالم که سیزده سال است به روش درمان بر اساس علائم بالینی درمان شدم و خدا را شکر می کنم این مسیر را طی می کنم.

همسفر کرمی: اگر سیزده سال پیش مسافر مهدی نیامده بودند و با این تفکر درمان نشده بودند، معلوم نبود الان می توانستند با خوشحالی فرزندشان را در دانشگاه ثبت نام کنند. شاید اگر درمان نشده بودند، فرزندشان اصلاً ایشان را قبول نمی کردند که دنبالش برای ثبت نام برود. ولی الان با افتخار برای ثبت نام فرزندش می رود و این نشأت گرفته از تفکر درمان است. نقطه ای است که آقای مفتون گذاشتند و الان خدا را شکر فراگیر شده است.

10

دلنوشته

یا حق

با خدای خودم حرف می زنم خدایا شکر! شکر بابت زندگی آرامی که نصیب و روزی ام کردی، شکر بابت حس خوب و شادی که در درونم زنده کردی، خدایا شکر بابت رفتار مادرانه ای که در من پویا کردی که به درستی با فرزندانم رفتار کنم. خدایا شکر بابت دیدگاهی که به من آموختی که ببینم این همه نعمت را، خدایا شکر بابت همسری مهربان و زحمتکش که به من عطا کردی، خدایا شکر بابت خواب آرامی که شبها می روم و صبحهایی که چشم می گشایم به روی زیباییهایی که تو آفریده بودی و من چند سالی بیش نیست که می بینم، شکر شکر شکر

نمی دانم کدامین شکر را بنویسم که شما و فقط شما را در هر شکری می بینم که با تمام وجودتان ایستادید و تلاش بی وقفه کردید و با افکارتان مرا یاری رساندید. من در برابر شکر بنده ای چون شما عاجزم به درگاه خدا. زمانی که به زندگی قبل از سال نود و یکم فکر می کنم بار دیگر تنم می لرزد و با خودم فکر می کنم چقدر خداوند مرا دوست داشت که با دیدگاه و افکار شما مرا آشنا کرد. شما برای من یکی از پیامبران عصرم هستید، برای من پیام دوستی، عدالت، وضعیت کنونی من عین عدالت است، محبت بدون چشمداشت، حس سالم، قدرشناسی و هزاران هزار پیام دیگر را آوردید و من سپاسگزار خداوند منان هستم از وجود انسان والایی چون شما. پدر عزیز و مهربانم جناب آقای مفتون، تولدتان هزاران هزار بار مبارک!

11

جناب آقای مفتون: خدا را شاکرم امروز اینجا هستیم. دوستان زحمت کشیدند و محبت کردند. ما سال 84 وارد اصفهان شدیم. نامه آوردیم و ما را معرفی کردند ولی بارها و بارها ما را از اتاق بیرون کردند. می گفتند ما برای اعتیاد هیچ برنامه ای نداریم. ما جلسات را در پارک شروع کردیم. صندلی نداشتیم. پلیس مبارزه مواد مخدر وظیفه داشت که بیاید ببیند ما چه کار می کنیم. عزیزی که آن روز آمد و ما را شناسایی کرد و با مسئولین و فرماندار صحبت کردیم و ما را تأیید کردند امروز اینجا هستند. ایشان خواستند که تولد گرفته شود و تشریف بیاورند و کمیته آموزش زحمت کشیدند و من از ایشان تشکر می کنم. همچنین مسافر منصور، یکی از درمان شدگان 15سال پیش در اصفهان الان اینجا هستند. تولد پانزده سالگی شان را به ایشان تبریک عرض می کنم.

12

 

14

 

16

 

18

مسافر منصور: متشکرم واقعاً یک روز به یاد ماندنی برای من است و تداعی خاطره 16سال پیش شد. من هم مثل خیلی از مسافران درمانده و با هزاران مشکل خدمت جناب سرهنگ رسیدم. ایشان به من گفتند فرشته ای است به نام آقای مفتون. جایی است که حرفهای زیبا می زنند و تو را به آنجا معرفی می کنم. واقعاً خدا را شکر می کنم بی حکمت نبود. من همیشه در خانواده می گویم ما قرار بود بیاییم و دیگر نکشیم. ولی بندی به ما زدند و ماندگار شدیم و همه خانواده درگیر بند محبت و عشق شدیم. الان 15 سال است خدا را شکر توفیق داریم با آموزشهای جناب آقای مفتون و کنگره 60 خدمت می کنیم و این چیزی نیست جز خواست خداوند و توفیق الهی. من تبریک می گویم به استاد عزیزم آقای مفتون. گل رهایی و اعلام رهایی در سال 85 توسط آقای مفتون در حضور جناب مهندس دژاکام اعلام شد. 15 سال از آن روز گذشت. و خیلی زیبا که من و جناب آقای مفتون هر دو در پنجم مهر به رهایی رسیدیم. و این بی حکمت نیست. جا دارد از جناب سرهنگ سلطان پور تقدیر و تشکر داشته باشم و انشاءاله بتوانم قدرشناس جناب آقای مفتون باشیم چون اگر آموزشهای ایشان نبود من نمی توانستم15سال در کنگره بمانم و همان اوایل راه رفته بودم. حال که در این مسیر قدم برداشتیم هم خداوند و هم جناب مهندس و هم استادم جناب آقای مفتون از من راضی باشند برای من کافی است.

ما هدیه ای داریم که به خدمتگزاران حقیقی اعتیاد تقدیم می کنیم که بدون چشمداشت برای اعتیاد خدمت می کنند. مسافر منصور این هدیه را به جناب سرهنگ سلطان پور تقدیم کردند.

13

امروز می خواهیم از طرف تمام سینه سوختگانی که سینه خودشان را ساختند این تندیس را تقدیم جناب سرهنگ کنیم. اصفهان 22 شعبه کنگره دارد. بذر این را ما کاشتیم. اولین جلسه شناخت اعتیاد را در نمایشگاه پلیس برگزار کردیم. یعنی پلیسی که روبروی معتاد بود کنار او آمد. به جای اینکه مچ ما را بگیرد، دست ما را گرفت. تمام درمان شدگان و تمام خانواده هایی که احساس آرامش دارند، جداً عرض می کنم مدیون و قدردان و سپاسگزار جناب سرهنگ مردانی، جناب سرهنگ جوادی و جناب سرهنگ سلطان پور هستند.

15

ریشه درمان جناب آقای مهندس دژاکام هستند و هر بار که رها شدگان را به تهران می بریم، به آنها می گویم بچه ها ریشه خود را ببینید. بذر درمان در اصفهان ما کاشتیم ولی هنر آبیاری اش با شماست. من از همه سپاسگزارم.

17

دو پیام دارم: یکی برای سفر اولی ها و یکی برای سفر دومی ها

عزیزان، سفر اول سخت نیست، راحت است ولی به شرطها و شروطها؛ این سه نکته را رعایت کنید: 1- دارو را سر ساعت بخورید. 2- راهنما را بهترین عادل ترین، دانشمندترین فرد دنیا بدانید با هر شکلی که هست. 3- حرمتها و قوانین را رعایت کنید. اگر این سه رعایت شد، سفر خیلی راحت و لذتبخش است. یعنی هر بار که جلسه می آیید و برمی گردید، نشاط درمانی دارید. ولی اگر این ها رعایت نشود، سفر، وحشتناک سخت می شود و بیزاری و زور زدن به وجود می آورد.

پیامی هم برای سفر دومی ها دارم: بزرگترین آفت انسان ناسپاسی است. زمانی به انسان آفت می زند که ناسپاس شود. دوستان سفر دومی ناسپاس نباشید. هر جا دیدید دارید ناسپاسی می کنید بدانید آفت زده اید. ناسپاسی این نیست که از من یا آقای مهندس تشکر نکنید، نه، حریم درمان را حفظ کنید. درمان نوپاست. نوزاد است، حدود 20 سال است متولد شده است. ناسپاسی در بیرون، محیط خانه، محیط کار و... می تواند انسان را بیچاره کند و ضررش را هم خود شخص می خورد. حافظ می فرماید:

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست

عرض خود می بری و زحمت ما می داری

ناسپاسی یک درمان شده در هر شرایطی اول ضربه به خودش است. ضربه برای درمان و زحمتکشان هم هست ولی درمان راه خودش را می رود. قطار درمان در حال حرکت است و به مسیرش ادامه می دهد.

 

 تبریک و تقدیر مسافران از جناب آقای مفتون

 19

 تبریک و تقدیر همسفران از جناب آقای مفتون

20

 

21

 

22

 عکس مسافران سفر دوم با جناب آقای مفتون

24

 عکس همسفران سفر دوم با جناب آقای مفتون

25

 

26

عکس همسفران سفر اول با جناب آقای مفتون

27

به امید آنکه این روزهای نیک، نویدبخش کسانی باشد که به دنبال راه نجاتند.

دیدگاه‌ها  

0 #8 نوزدهمین سالروز تولد جناب آقای مفتونهمسفر عابدی ۱ 1400-07-11 20:50
با سلام و درود و شاد باش خدمت خانواده ی سروج ...و مخصوصا بنیانگذار این جلسات مقدس جناب آقای مفتون بزرگوار ...سالروز نوزدهمین تولد شما مبارک باشد ..انشاءالله سایه ی پر برکت شما بر سر مسافران و همسفران مستدام باد ...خدا قوت و حق نگهدار شما .
نقل قول کردن
0 #7 پاسخ: نوزدهمین سالروز تولد جناب آقای مفتونهمسفر سید محسنی 1400-07-11 19:20
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت جناب آقای مفتون وهمه خدمت گذاران جلسه وخانواده محترمتان تبریک عرض میکنم انشاالله که همیشه سلامت باشید
نقل قول کردن
0 #6 نوزدهمین سالروز تولد جناب آقای مفتونهمسفر بندعلی 1400-07-11 12:45
سلام و عرض تبریک به خانواده سروج و جناب مهندس حسین دژاکام و به ویژه جناب آقای مفتون و خانواده ایشان.
بر خواستن از عدم و درآمدن بر سیرت انسانی ، با شکوه ترین پدیده هستی است.
این با شکوه ترین ، بر شما مبارک باد.
نقل قول کردن
0 #5 نوزدهمین سالروزتولدجناب اقای مفتونمحمدی 1400-07-11 09:04
سلام وعرض تبریک به خانواده سروج وجناب مهندس حسین دژاکام وبویژه جناب اقای مفتون وخانواده ایشان ان شالله بتوانم با بودن در مسیر درست زندگی قدر دان زحمات وخدمات عاشقانه ومخلصانه ایشان باشم با نهایت تشکر
نقل قول کردن
0 #4 نوزدهمین سالروز تولد جناب آقای مفتونهمسفر ملکی 1400-07-11 07:47
با عرض سلام و خداقوت خدمت همه عزیزان... استاد راهنمای عزیزم تولدتان هزاران بار مبارکمان باد. الهی همیشه سالم و سلامت باشید..
نقل قول کردن
0 #3 نوزدهمین سالروزتولدجناب آقای مفتونهمسفردوستی 1400-07-10 18:33
باسلام عرض تبریک خدمت استادراهنمای گرامی جناب اقای مفتون باارزوی بهترینها برایتان ازخداوندخواستارم
نقل قول کردن
0 #2 نوزدهمین سالروز تولد جناب اقای مفتونهمسفر یاراحمدی 1400-07-10 15:19
خدارا شاکرم که شاهد چنین روزهای عزیزی هستیم
تولد استاد راهنمای دلسوز و از خود گذشته یمان را ارج مینهیم .تولدتان مبارک سایه تان مستدام
نقل قول کردن
0 #1 پاسخ: نوزدهمین سالروز تولد جناب آقای مفتونهمسفر غفاری 1400-07-10 14:49
درود وخداقوت تبریک بسیار ویژه ب خانواده بزرگ وتیم کوهنوردی سروج همچنین تبریک ب جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده گرامی اقای مفتون تبریک بینهایت تولد استاد راهنمای عزیز را ک با درمان شان شمع راه گم کردگان تاریکی ب سمت روشنایی ها شدند.عمروعزتشون روزافزون
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید
اگر کد نمایش داده شده برای شما خوانا نیست بر روی کلید تصویر امنیتی جدید کلیک کنید