All for Joomla All for Webmasters
031-33312497 |

مانيفست

واژۀ سروج تشکیل شده از حروف ابتدایی" سلامت روح و جسم " میباشد. سروج یک راه و روش فرآیند مدار در درمان اعتیاد می باشد که از سال 1386 فعاليت خود را آغاز نموده...

ادامه مطلب...

بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی

آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند...

ادامه مطلب...

قوانین و حرمت جلسات سروج

1. سروج جلساتی است تحقیقاتی که با راهنمایی نیروهای مافوق و با توکل به قدرت مطلق، تشکیل می گردد.
2. شرط شرکت در جلسات، پذیرفتن اصول و قوانین آن و تمایل به رهایی از دام اعتیاد می باشد.

ادامه مطلب...

پروتكل درمان

پروتكل درمان شامل زمان، ‌دارو، آموزش و كاربردي كردن مي‌باشد...

ادامه مطلب...

فرم ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید!

تلفن همراه به درستی وارد نشده!

آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد!

Invalid Input

لطفا متن پیام خود را وارد کنید!

کد امنیتی
کد امنیتی جدید؟ کدامنیتی به درستی وارد نشده!

 

 روز چهارشنبه مورخ 97/10/12 جشن رهایی دو مسافر عزیز مسافر بهرام و مسافر کیوان در میان جمع گرم و پرشور مسافران و همسفران بعد از کارگاه آموزشی در مركز سروج 2 برگزار گردید.

 

 مسافر، بايد اهل سفر باشد، اين سفر، ديدگاه انساني مي‌خواهد، اين كارزار، جاي هر رند و هوسبازي نيست،

سفر دلسوختگان است كه اعتياد ذوبشان كرده اهل معرفتند، اهل رفتن و به دل عشق زدن،

سفري از آغوش شيطان تا عرش كبريا، جنگ مي‌طلبد، با تمام خواسته‌هاي شيطاني، جنگ بايد كرد.

 

 

آقاي دكتر امانبخش: اين جشن‌ها براي سفر اولي‌ها و سفر دومي‌ها پيام دارد. نوع و ميزان مصرف مواد مهم نيست، انواع و اقسام مواد مخدر كه خيلي از آنها جديد است، فرقي نمي‌كند، اين پيام براي سفراولي‌هاست كه رسيدن به قله، شدني است،هرچند گذرگاه‌هاي سخت دارد. اين سفر هم سخت است و هم سهل و رسيدن به قله،‌ شيريني دارد و آنهايي كه رسيده‌اند، آن شيريني را چشيده‌اند. براي سفردومي‌ها هم پيام دارد. سفردومي‌ها به قله اول رسيده‌اند ولي قله‌هاي ديگر قطعاً است. مسافر سفر دوم، فقط از يك بند از بندهاي شيطاني رها شده و كار تمام نشده است و هر لحظه ممكن است پايش بلغزد و پرتاب گردد. پايان هرنقطه سرآغاز خط ديگري است و سفر دوم، فتح قله‌هاي ديگر است كه آن هم سخت و هم سهل است. اينكه در اين مركز مي‌توانيم رهايي داشته باشيم، به خاطر اين است كه راه را از آقاي مفتون ياد گرفتيم و به لطف خدا انواع و اقسام افراد با مصرف‌هاي مختلف داريم كه به رهايي رسيده‌اند، داشتيم فردي كه با بيماري ام‌اس درمان شد و روزهاي جشن مي‌آيد و ما با ديدنشان خوشحال مي‌شويم. اين روز قشنگ را به همه دوستان تبريك مي‌گويم.

 

آقاي مفتون: يكي از قوانين اعتياد، ناسپاسي و قدرنشناسي و طلبكاري است. مصرف‌كننده به مادر، همسر، پدر و فرزند خود ناسپاسي مي‌كند و اين نشأت گرفته از قوانين اعتياد است، نه اينكه خود شخص اين شخصيت را داشته باشد. پس قانوني كه روبه‌روي اوست، قدرشناسي است. اگر قدرشناس باشيم، بر آن قوانين چيره شده‌ايم، ولي اگر همچنان ناسپاسي در وجود ما باشد، يعني هنوز به درمان قطعي نرسيده‌ايم. اين ناسپاسي را مخصوصاً همسفران با تمام وجود لمس كرده‌اند. ولي شخص مصرف‌كننده خود را ناسپاس نمي‌داند، زيرا قانون اعتياد در تمام سلولهاي آن نفوذ كرده است. وقتي قدرشناس نباشيم، شاكر نيستيم، اينها داراي مراتب است. براي رسيدن به اين مرحله، بايد مراتبي را طي كنيم. در اعتياد اگر به علم‌اليقين و سپس به عين‌اليقين برسيم، به حق‌اليقين مي‌رسيم. و بايد اين مراتب طي شود و به اين دليل با خواندن صرف جزوات و كاربردي نكردن، نتيجه‌اي حاصل نمي‌شود. از آقاي دكتر تشكر مي‌كنم. ايشان از اولين مراكز ترك در ايران بودند كه روش درمان را پذيرفتند، ديدگاهشان تغيير كرد و از تمام كساني كه در اين مركز و مركز ما درمان شدند، سپاسگزاري مي‌كنم، زيرا با تغيير نگاهشان ما را حمايت كردند. فهميدند قانون اعتياد، مخصوص خودش است. شايد از طريق دانشگاه يا جاي ديگر به ايشان فشار آوردند ولي چون ايشان به تغيير ديدگاه رسيده بودند، پاي آن ايستادند. از همه دوستان و كساني كه هنوز از جلسات بهره‌مند مي‌شوند، تشكر مي‌كنم. دليل رايگان بودن درمان، اين است كه پول باعث درمان نشدن اعتياد است. براي همين درمان رايگان است. پولهاي زيادي براي ترك داديم ولي نتيجه نگرفتيم. از آقاي دكتر و همكارانشان تشكر مي‌كنم كه همه صادقانه زحمت مي‌كشند و خدمت مي‌كنند تا يك نفر به درمان برسد.

6

مسافر حسين راهنماي مسافر بهرام: به همه مهمانان خيرمقدم عرض مي‌كنم و خدا را شكر مي‌كنم كه در اين جايگاه ايستادم و يكي از عزيزان ديگر به قله رهايي رسيده، به خانواده بهرام تبريك مي‌گويم. طبق كلام‌اله، الله ولي الذين آمنوا يخرجهم من الظلمات الي النور، ما سفر كرديم از ظلمات به نور، ‌از تاريكي به روشنايي، من هم روزها و حال بدي داشتم و هميشه آرزويم اين بود كه درمان شوم و بتوانم زكات رهايي‌ام را بدهم. تشكر مي‌كنم و اين روز قشنگ را به خانواده بهرام و خودش و خانواده سروج، به جناب آقاي مهندس دژاكام، كاشف بيماري اعتياد و به آقاي مفتون، بنيانگذار درمان بر اساس علائم باليني، به آقاي دكتر و تك‌تك عزيزان تبريك مي‌گويم.

بهرام خودفريبي نمي‌كرد و اول با خودش و بعد با راهنما صادق بود. نمي‌توان در سفر درماني، مسافرت رفت. اول بايد درمان شد و بعد به مسافرت رفت و من طبق همين تجربه به مسافر بهرام گفتم كه سفر نرود و او گوش كرد و پاي درمان ايستاد هرچند شرايط شغلش طوري بود كه بايد به مأموريت مي‌رفت و او همه را كنار گذاشت و امروز در اين جايگاه ايستاده است.

5

مسافر بهرام: 10سال تخريب از نوع ترياك و شيره و با سابقه چندين بار ترك با جلسات سروج آشنا شدم، طول سفر اولم با ياري خدا و راهنمايي راهنماي خوبم مسافر حسين، 12 ماه و 5روز به طول كشيد، روش درمان تنظيم دارو بر اساس علائم باليني، دارو، شربت اپيوم و امروز 45 روز است كه از مصرف هر نوع دارو بي‌نياز و در راه پيمودن سفر دوم مي‌باشم.

از آقاي مهندس دژاكام، كاشف بيماري اعتياد سپاسگزارم و بعد از آقاي مفتون، بنيانگذار درمان بر اساس علائم باليني سپاسگزاري مي‌نمايم. از آقاي زارع راهنماي خوبم تشكر مي‌كنم و همچنين از خانواده و همسفرانمان كه در طول درمان همراه من بودند، تشكر و قدرداني مي‌نمايم.

با شركت در جلسات شناخت اعتياد و ترسم درخت تفكر افيوني، آرام آرام به مروز زمان متوجه شدم كه كليه ضدارزشي‌ها اعم از روحيه طلبكاري، دروغ و عدم شفافيت و عدم امنيت در وجود مصرف‌كننده است، با آموزش و كاربردي كردن آنها، تفكرم تغيير كرد و خودبه‌خود ميزان دارو كم مي‌شد و بدون هيچ زور زدني و درد كشيدن دارو كم مي‌شد تا اينكه شور ما را مي‌گرفت و به روستا مي‌رفتيم و لغزش مي‌كرديم و با راهنمايي مسافر حسين،‌متوجه شدم كه نبايد تا پايان درمان، مسافرت بروم و دستشان را مي‌بوسم كه اين همه زحمت براي ما كشيدند.

7

آقاي حاج‌هاشمي گل رهايي مسافر بهرام را تقديمشان كردند.

 

آقاي حاج‌هاشمي: خيلي خوشحالم كه در اين جمع ما را پذيرا هستيد و هميشه وقتي اينجا مي‌آيم، انرژي زيادي به دست مي‌آورم وسعي مي‌كنم آموزشهاي مجموعه را كاربردي كنم و انشاءاله هميشه ياد بگيرم زيرا هميشه نيازمند آموزش هستم. ضمناً خدمت دوست عزيزم مسافر كيوان تبريك عرض مي‌كنم كه باعث سعادت و خوشحالي است و اميدوارم هميشه در اين راه مستدام باشند.

 

مسافر بهرام به خانواده‌اش و آقاي مفتون و آقاي دكتر به رسم قدرشناسي، يك شاخه گل تقديم كردند.

 

آقاي مفتون: مسافر كيوان يكي از كساني بود كه با تمام وجود، قوانين اعتياد را به نحو احسن انجام مي‌داد و به قدري اين قوانين بر او حاكم بود، كه در اين زمينه منحصربه فرد شده بود، تشكر مي كنم از دوستش مسافر نريمان كه به ايشان فقط يك آدرس داد و باعث نجات او شد. مسافر بهرام اهل سفر شد و بيشترين لذتش را خودش برد. و امروز باعث افتخار تك‌تك ماست.

1

مسافر حسين، راهنماي مسافر كيوان: اين روز قشنگ را به كيوان و به تمام اعضاي خانواده‌اش تبريك مي‌گويم. طبق فرموده آقاي مفتون، كيوان در ابتدا مسافر نااهل بود، مي آمد ولي براي دور زدن اول خودش و بعد خانواده، خودفريبي مي‌كرد، اما خانواده هم پيگير بودند. كيوان دروغگو نبود و صادقانه از اشتباهاتش مي‌گفت، مسافر نريمان فقط با دادن يك آدرس سايت او را به سمت درمان كشاند. و من از ايشان واقعاً تشكر مي‌كنم. كيوان خواستار درمان بود، ولي راه گم كرده بود و سر كلافش گم شده بود.

4

مسافر كيوان: با 11سال تخريب از ترياك و شيره و حشيش و هروئين با سروج آشنا شدم، طول سفر اول با ياري خدا و راهنمايي راهنماي عزيزم، مسافر حسين 12 ماه و 20 روز به طول انجاميد. روش درمان، تنظيم دارو بر اساس علائم باليني، دارو ابتدا شربت متادون و سپس شربت اپيوم، در حال حاضر 49 روز است كه از هرگونه دارو بي‌نياز و در حال سپري كردن سفر دوم مي‌باشم.

در ابتدا از آقاي مهندس دژاكام، كاشف بيماري اعتياد تشكر مي‌كنم. از آقاي مفتون، بنيانگذار درمان بر اساس علائم باليني تشكر مي‌كنم. از راهنماي خود آقاي زارع و از آقاي دكتر كه اين بستر را مهيا كردند و از همه اعضاي خانواده و از همه دوستان و الگوهايم به خصوص مسافر نريمان تشكر مي‌كنم.

 

آقاي دكتر احمدي، شوهر خواهرشان، گل رهايي مسافر كيوان را تقديمشان كردند.

 

آقاي دكتر احمدي: به خاطر يك سري ملاحظات كه مزاحم درمانش نشوم، اينجا شركت نمي‌كردم، در ايذه يك هفته با هم بوديم و من كيوان را 15 سال است كه مي‌شناسم و كيوان دو تغيير كلي كرد و اين بار از قبل از مصرف‌كننده شدن هم به نظر من خيلي بهتر شده است. آرزو مي‌كنم همه دوستاني كه در اين مسير قرار دارند، هرچه سريعتر با اعتماد به مجموعه‌اي كه نتيجه‌اش را مي‌بينيم، اين مسير را پشت سر گذارند و خودشان و خانواده‌هايشان اين روز را تجربه كنند.

2

آقاي مفتون: به همه اعضاي خانواده‌شان تبريك مي‌گويم و اينها الگو هستند، همانگونه كه كيوان توانست، همه مي‌توانيم.

 

مادر و خواهر و پدر مسافر كيوان از كليه مجموعه تشكر كردند.

3

 

همسفر تقيان، گل رهايي مسافر كيوان را تقديمشان كردند.

 

 

با  تشكر از تيمي كه تلاش مي‌كنند و زحمت مي كشند تا يك نفر به درمان برسد. 

9

 

 

Comments are now closed for this entry

گزارش كارگاه‌های آموزشی

آخرین اخبار

ورزش سروج

گالری تصاویر