All for Joomla All for Webmasters
031-33331578 |
031-33312497 |

مانيفست

واژۀ سروج تشکیل شده از حروف ابتدایی" سلامت روح و جسم " میباشد. سروج یک راه و روش فرآیند مدار در درمان اعتیاد می باشد که از سال 1386 فعاليت خود را آغاز نموده...

ادامه مطلب...

بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی

آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند...

ادامه مطلب...

قوانین و حرمت جلسات سروج

1. سروج جلساتی است تحقیقاتی که با راهنمایی نیروهای مافوق و با توکل به قدرت مطلق، تشکیل می گردد.
2. شرط شرکت در جلسات، پذیرفتن اصول و قوانین آن و تمایل به رهایی از دام اعتیاد می باشد.

ادامه مطلب...

پروتكل درمان

پروتكل درمان شامل زمان، ‌دارو، آموزش و كاربردي كردن مي‌باشد...

ادامه مطلب...

فرم ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید!

تلفن همراه به درستی وارد نشده!

آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد!

Invalid Input

لطفا متن پیام خود را وارد کنید!

کد امنیتی
کد امنیتی جدید؟ کدامنیتی به درستی وارد نشده!

روز پنجشنبه مورخ 97/10/20 جشن رهايي مسافر عباس و مسافر عليرضا در ميان جمع گرم و پرشور مسافران و همسفران بعد از كارگاه آموزشي برگزار گرديد.

 

مسافر، بايد اهل سفر باشد، اين سفر، ديدگاه انساني مي‌خواهد، اين كارزار، جاي هر رند و هوسبازي نيست،

سفر دلسوختگان است كه اعتياد ذوبشان كرده اهل معرفتند، اهل رفتن و به دل عشق زدن،

سفري از آغوش شيطان تا عرش كبريا، جنگ مي‌طلبد، با تمام خواسته‌هاي شيطاني، جنگ بايد كرد.

 

مسافر احمد، راهنماي مسافر عليرضا: خدا را شكر مي‌كنم كه باز هم يك بار ديگر اين روزهاي زيبا را مي‌بينيم و اين روز عزيز را خدمت جناب آقاي مفتون و آقاي مهندس دژاكام كه ريشه درمان بيماري اعتياد هستند تبريك مي‌گويم. انشاءاله اين روزها مستدام باشد و آرزو مي‌كنم اين جشن‌ رهايي نصيب تك‌تك دوستان باشد. دوستاني كه سفر دوم مي‌آيند هنوز تشنه آموزش هستند و اين نويد را بدهم كه در سفر دوم مي‌توانيم به آن چيزهايي كه نياز داريم، دست پيدا كنيم. انشاءاله مسافر عليرضا و مسافر عباس اداي دين كنند و نسبت به توانايي‌هايشان و با آموزش‌پذيري در مسير درمان و سفر دوم موفق باشند.

مسافر عليرضا يكي از افرادي بود كه با تمام وجود فرمان صادر شده از جلسه را بدون چون و چرا اجرا مي‌كرد و هيچ گاه براي اثبات كردن خودش به ديگران تلاش نكرد و آنچه را كه ياد مي‌گرفت در مسير زندگي پياده مي‌كرد و كاربردي كردن آموزشها باعث شد در خانواده هم انگيزه خوبي ايجاد كند و نگاه خانواده نسبت به مسافر عليرضا متفاوت شود. و اين نكته كليدي و مهم در رسيدن ايشان به درمان بود.

 

1

مسافر عليرضا: 26سال مصرف‌كننده انواع مواد مخدر بودم،‌ با مدد الهي وارد جلسات شدم، طول سفر اولم با تشكر از بنيانگذار جلسات و با راهنمايي راهنماي خوبم، مسافر احمدآقا، 15ماه و 8 روز طول كشيد، درمان ‌تنظيم بر اساس علائم باليني، دارو شربت اپيوم، و هم اكنون 3ماه و 12روز است خودم را از اعتياد پس گرفتم و در حال سپري نمودن سفر دوم مي‌باشم.

 

2

 

اول از همه از خدا تشكر مي‌كنم و اين تشكر را از زبان شيخ اجل سعدي شيرازي بيان مي‌كنم. منّت خداي عزوجل كه طاعتش موجب قربت است و به شكر اندرش مزيد نعمت، هر نفسي كه فرو مي‌رود ممد حيات است و چون برمي‌آيد مفرح ذات، ‌پس در هر نفس دو نعمت موجود است و بر هر نعمت، شكري واجب، از دست و زبان كه برآيد، كز عهده شكرش به درآيد. از آقاي مهندس دژاكام، ريشه درمان اعتياد تشكر مي‌كنم. از آقاي مفتون، بنيانگذار درمان بر اساس علائم باليني تشكر مي‌كنم. از مسافر احمدآقا تشكر مي‌كنم كه هميشه با سعه صدر و تعهدي كه نسبت به درمان داشتند، بهترين راهنمايي را انجام دادند، بر خود لازم مي‌دانم از دوستاني كه در مركز سروج 2 براي تهيه دارو زحمت مي‌كشند، تشكر و قدرداني كنم. تشكر ويژه از خانواده خودم دارم، اگر من مرتب و منظم آمدم و توانستم حركت درستي داشته باشم، به خاطر بستري بودكه در خانه براي من مهيا كرده بودند و تمام برنامه‌هاي زندگي بر اساس برنامه جلسات من بود. هر اتفاق خوبي كه براي من مي‌افتاد خدمت آقاي مفتون جهت قدرداني مي‌رسيدم و ايشان مي‌گفتند از خودت تشكر كن، خودت حرف گوش كردي، اين نكته درست است ولي من در طول26سال مصرف كه شامل تفريحي و تكليفي بود به حرف همه گوش كردم ولي هيچ وقت به نتيجه نرسيدم و حرفي كه به من زده شد و گوش كردم و مرا به نتيجه رساند، حرف تفكر درمان بود و از همه تشكر مي كنم.

3

آقاي مفتون: كساني كه در ساختار درماني قرار مي‌گيرند و گوش مي‌كنند موفق مي‌شوند، زيرا كساني كه حس درماني ندارند، بهانه جو و طلبكار مي‌شوند و جهالتشان تقويت مي‌شود.

 

مسافر مهدي يكي از پيشكسوتان درمان شده جلسات، گل رهايي مسافر عليرضا را تقديم ايشان نمودند.

4

مسافر مهدي: خدا را شكر مي‌كنم امروز در اين جلسه حضور دارم. مواقعي كه به جلسات مي‌آيم وارد لژيون تازه‌واردين مي‌شوم تا روز اول خودم را فراموش نكنم كه چه بودم وچه شدم و الان مي‌خواهم به كجا برسم. خداوند هميشه آنلاين است و ما بايد قلب و خواسته و دل خود را به روزرساني كنيم تا به هدف خود برسيم.

 

تشكر مسافر عليرضا از سرلژيونها و خانواده‌شان

5

 

6

 

مسافر آقامهدي، راهنماي مسافر عباس: رمز رسيدن به جايگاه رهايي، حرف گوش كردن است. مسافر عباس هم مستثني نبود و همه دوستاني كه به رهايي مي‌رسند، رمز موفقيت همان حرف گوش كردن است. امروز به عنوان نماينده از طرف مسافران و همسفران اينجا ايستادم و همه دست به دست هم داديم تا يك نفر به درمان برسد و آن يك نفر مسافر عباس و مسافر عليرضاست و اميدوارم روزي همه عزيزان شود. از جناب آقاي مهندس دژاكام و آقاي مفتون تشكر مي كنم و به ايشان تبريك مي‌گويم و اين رهايي را به كل جلسه و همه عزيزان تبريك عرض مي‌كنم.

7

 

مسافر عباس: با بيش از 9سال تخريب وارد جلسات شدم، طول سفر اولم با لطف خدا و راهنمايي راهنماي خوبم 10ماه و 11روز طول كشيد، درمان بر اساس علائم باليني، دارو شربت اپيوم و هم اكنون 35روز است كه از هرگونه دارو بي‌نياز هستم و در راه پيمودن سفر دوم مي‌باشم.

از آقاي مهندس دژاكام، از آقاي مفتون و از همه دوستان تشكر مي‌كنم و اين روز را به همه تبريك مي‌گويم. قبل از ورود به جلسات، حدود دو سال با خودم كلنجار مي‌رفتم مي‌خواستم از دام اعتياد رها شوم ولي نمي‌دانستم چه كار كنم. تا اينكه با جلسات آشنا شدم، اوايل فرمانهاي راهنما و استاد راهنما برايم مفهومي نداشت و مي‌گفتم براي چه اين كارها را انجام دهم ولي با چندين بار شركت در جلسه شناخت اعتياد متوجه شدم اينجا همان جايي است كه من به دنبالش بودم و مي‌تواند مرا از اين منجلاب نجات دهد. خد را شكر آمدم و اولين چيز كه مدنظرم بود، حرف گوش كردن بود و صبر، مهر، گذشت، عدالت و... را مدنظر خود قرار ‌دادم تا توانستم به اين جايگاه برسم. انشاءاله طبق گفته مهندس دژاكام در سفر تهران، بتوانيم در حد و اندازه خود به همدردان خود براي درمان اعتياد كمك كنم.

 

8

 

آقاي مفتون: مسافر عباس و مسافر عليرضا، الگو هستند براي كساني كه تفكر درماني ندارند و فكر مي‌كنند تفكر خودشان درست است، هنوز خودشان را دور مي‌زنند و به خانواده‌هايشان ظلم مي‌كنند. وقتي در تاريكي هستيم، ‌ظلم و درد را تشخيص نمي‌دهيم. بارها ديده‌ايم به دليل كامجويي يك مصرف‌كننده در يك خانواده، سرنوشت ديگر اعضاي خانواده به سمت ناخوشي تغيير كرده است. امروز ياد گرفتيم در تاريكي هستيم، اما همانگونه كه الگوها توانستند از اين تاريكي بيرون بيايند، همه ما نيز مي‌توانيم. همه لياقت درمان را داريم، فقط بايد انگشت اشاره خداوند به سمت ما باشد و زماني انگشت اشاره خداوند به سمت ماست كه از ضدارزشي‌ها دور شويم و پرده را آرام آرام كنار بزنيم. زيرا بين ارزش و ضدارزشي، پرده است و اين ما هستيم كه بايد آن پرده را كنار بزنيم. خيلي افراد هستند كه مي‌آيند و مي‌روند و نتيجه نمي‌گيرند، زيرا هنوز در پيچ اول مانده‌اند.

 

همسفر آقاي كرمي، مديرعامل جمعيت سروج، گل رهايي مسافر عباس را تقديم ايشان نمودند.

9

همسفر كرمي: خيلي خوشحالم و خدا را شكر مي‌كنم كه دو نفر ديگر از اين گروه كوهنوردي توانستند قله را فتح كنند. خودشان تلاش كردند و ديگران هم كمك كردند. رمز و راز كشف حقيقت در دو چيز است: يكي يافتن راه و ديگري آنچه برداشت مي‌كنيم جشن رهايي براي اين عزيزان نيست، براي كساني است كه هنوز راه را پيدا نكرده‌اند. راه درمان سالهاست كه پيدا شده، اين دوستان در مسير اصلي قرار گرفتند و به حاشيه نرفتند و به سرمنزل مقصود رسيدند و برداشتشان از مقوله اعتياد درست بود. نكته قابل اهميت اين است كه بدانيم راه باز و نمايان است فقط دو چشم باز مي‌خواهد كه اين راه را ببيند و انشاءاله به هدف برسيم.

 

11

 

تشكر مسافر عباس از سرلژيون تازه واردين 

12

 

تقدير خانواده مسافر عباس از ايشان

13

 

اين روز تولد يكسالگي مسافر حسين بود كه مسافر عباس گل يكسالگي را تقديم ايشان نمودند.

 

14

 

آقاي مفتون: يك گروه فعاليت مي‌كنند تا يك نفر درمان شود، پس درمان به همين راحتي نيست مگر اينكه در آن ساختار قرار گرفته باشيم. اگر امروز مسافر عباس و مسافر عليرضا، درمان شدند، به خاطر وقت گذاشتن يك گروه بدون هيچ چشمداشت مالي است با اين ديدگاه خدمت مي‌كنند كه يك نفر بتواند درمان شود و فرقي هم نمي‌كند كه اين فرد، چه كسي باشد.

15

 

همسفر مسافر عباس، شاخه گلي به همسفر قاسمي به نمايندگي از كليه همسفران تقديم كردند.

 16

همسفر قاسمي: با تمام وجود و به تعداد عزيزان و به تعداد تمام خانواده‌هايي كه درگير اين معضل هستند اين روز را شكر مي‌كنم. همه ما وقتي يك نفر از اين چاه عميق بيرون مي آيد با تمام وجود خوشحاليم و واقعاً نمي‌دانيم چگونه تشكر كنيم. اميدوارم هر روز در جلسات سروج و جلساتي كه در اين زمينه خدمت مي‌كنند،‌ شاهد رهايي باشيم. به قول آقاي مفتون، اگر يك شب يك نفر مصرف نكند، ‌با تمام وجود بايد خدا را شكر كنيم چه برسد به درمان كه اثرش را در زندگي‌هايمان مي‌بينيم.

17

 

Comments are now closed for this entry

گزارش كارگاه‌های آموزشی

آخرین اخبار

ورزش سروج

گالری تصاویر