بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی کیست؟

999آقای مهرداد مفتون قریب به 15 سال است که در زمینه درمان اعتیاد و برگزاری جلسات گروه درمانی اعتیاد مشغول به فعالیت و تلاش می باشند. ایشان در سال 1379 با کنگره 60 و روش درمانی کاهش تدریجی دارو و تفکرات جناب آقای مهندس دژاکام آشنا گردیده و پس از کسب آموزش های لازم و به علت علاقه به فعالیت در این عرصه، ماموریت یافته که جلسات کنگره 60 را در اصفهان راه اندازی نموده و پایه گذاری نمایند.

ایشان با تلاش بسیار جلسات کنگره 60 را در اصفهان راه اندازی نمودند. پس از بنیان گذاری جلسات کنگره 60 در اصفهان و کسب تجربه های بیشتر و ادامه فعالیت های خود، توانسته روش جدیدی را در درمان اعتیاد پایه گذاری نمایند که تفاوت های عمده ای با روش درمان کاهش تدریجی دارو داشته است.

ایشان با اندیشه ژرف خود در این مقوله و انجام مطالعات و تحقیقات فراوان در زمینه درمان اعتیاد به این مهم دست یافته، که درمان اعتیاد یک پروسه بوده نه یک پروژه و بهترین روش درمان در مقوله بیماری اعتیاد، تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی شخص بیمار می باشد؛ روشی کاملا منحصر به فرد که می تواند بین افراد مختلف در بازه های زمانی و شرایط متفاوت و انواع سوء مصرف ها انجام پذیرد.

در نهایت ایشان به علت تفاوت دیدگاه درمانی سروج با سیستم کنگره 60 در جهت راه اندازی تشکیلاتی متناسب با دیدگاه های خود اقدام نمودند و در نهایت با جلب نظر و همراهی مسئولین هلال احمر و شورای هماهنگی مواد مخدر و دستگاه های مربوطه بلااخص نیروی انتظامی، موفق شدند جلسات سروج که در ابتدا به جلسات هلال نام گذاری شد را در سال 1386بنیان گذاری نمایند.

جلسات سروج قریب به 8 سال است که در اصفهان فعالیت های خود را آغاز نموده است و در طی این سالها با همت بنیانگذار جلسات سروج جناب آقای مفتون و تیم همکار با ایشان توانسته نزدیک به چهارصد رها شده اعم از آقایان، خانم ها و کودکان را به آغوش تعادل و زندگی سالم بازگرداند.

 

 

اسامی سرلژیونهای سروج

اسامی سرلژیون های مسافران جلسات سروج:
مسافر مهدی - مرکز سروج 1 و 2
مسافر احمد - مرکز سروج 1
مسافر عباس - مرکز سروج 1
مسافر حسین - مرکز سروج 2

مسافر محمد - سرلژیون مالی مسافران

همسفر کرمی- مرکز سروج 2

 

مطالعه بیشتر

گالری تصویر

مطالب و مقالات

23
آبان1397

دکتر اسکندر مومنی: اقدامات خلاقانه و مبتکرانه در حوزه پیشگیری از اعتیاد انجام شود.

دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر، نخستين دغدغه مردم را اعتیاد و مواد مخدر خواند و بر انجام اقدامات خلاقانه و مبتکرانه در حوزه پیشگیری...

06
آبان1397

بازنگري سند ملی کنترل و کاهش مصرف مشروبات الکلی

وزیر کشور؛ سند ملی کنترل و کاهش مصرف مشروبات الکلی بازنگری می شود به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، یکصد و هفتمین جلسه...

«
»