031-33687673 |
آخرین اخبار و مطالب

روز چهارشنبه مورخ 1400/10/22 جشن تولد یکسالگی مسافر علیرضا و همسفر سیدمحسنی بعد از کارگاه آموزشی در میان جمع گرم و پرشور و نشاط مسافران وهمسفران برگزار گردید.

 

مسافر علیرضا و همسفرسیدمحسنی:

عزیزان به حکم ایزد منان و به یاری نیروهای مافوق همچنان در صیقل دادن صور خویشتن کوشا باشید. نیک می دانیم وقتی انسان تزکیه نفس را شروع کرد، در ادامه ایمانش افزونتر می شود. قله و فتح آن چندان اهمیتی ندارد، بلکه آموزش مستمر و کاربردی کردن آن در خدمتگزاری به همدردان تأثیرگذار خواهد بود. تولدتان مبارک

 

مسافر علیرضا، راهنمای مسافر علیرضا: خدا را شکر می کنیم که روزهای به این قشنگی را در اینجا شاهد هستیم. مسافر علیرضا، از اواخر سفر اول موتورش گرم شد و روزبه روز جلسه ای تر شد. در سفر اول واقعاً مثل همه ما از جمله خود من روحیات مختلف داشت که برای خودش آزاردهنده بود، درمان را باور نداشت، ولی زمانی که باوری در ناباوری کرد، واقعاً جلسه ای شد، حقش که درمان بود را گرفت و در طول یک سال گذشته زحمات بسیار زیادی برای اینجا کشیده است. از طرف خودم از ایشان تشکر می کنم بابت زحمات زیادی که بابت ساختمان کشیدند. راجع به فرمانهای جلسه آموزش پذیر و گوش به فرمان بود و روز به روز تسلیم تر شد. نمونه تکالیف ایشان را برای الگو اینجا آورده ام. بسیار مرتب و منظم نوشته شده و ایشان دست خط شان هم بهتر شده و اینها برای الگوسازی است. ایشان اگر گوش به فرمان بوده و وظیفه ای انجام داده، سودش را خودش برده است و این می تواند الگویی برای همه ما باشد که این مسیر را ادامه دهیم. مسافر علیرضا توانست پس همه ما می توانیم این مسیر را ادامه دهیم.

آقای مفتون: مسافر علیرضا یکی از نیروهای فعال در ساختمان سازی بود. ولی روحیه ای داشت که سخت رابطه برقرار می کرد ولی به مرور هرچه جلوتر می رفت، مسافر علیرضا با مجموعه هماهنگ می شد و این به خاطر همان تکرار و تمرین بود. که نقطه تحملش بالا می رفت.

9

 

3

 

4

 

مسافر علیرضا: 26 سال تخریب داشتم از نوع تریاک، حشیش، الکل، گراس و شیره که با لطف و مدد الهی با تفکر سروج آشنا شدم، سفر اول با تشکر از بنیانگذار جلسات، جناب آقای مفتون و با تشکر از راهنماهای خوبم مسافر احمدآقا و مسافر علیرضا و همراهی همسفرم بعد از 16ماه و 26 روز به پایان رسید. روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی، دارو شربت شفابخش اپیوم، رشته ورزشی والیبال، هم اکنون هم که در خدمت شما هستم یک سال و چند روز است خودم را از اعتیاد پس گرفتم و در حال سپری نمودن سفر دوم می باشم.

اول از همه خدا را شاکرم که یک سال بدون مواد و در مسیر روشنایی ها طی شد و خدا را شکر می کنم که تحصیل علم و دانش را در دانشگاه سروج می گذارنم. تشکر می کنم از مهندس دژاکام، کاشف بیماری اعتیاد که جزء جزء اعتیاد را موشکافی کردند. تشکر می کنم از بنیانگذار جمعیت سروج، جناب آقای مفتون که واقعاً حضورشان گرمی و قوت قلبی برای همه ماست و تشکر می کنم از آقامهدی، از راهنمای اولم، احمدآقا، از مسافر علیرضا از مسافر عباس، مسافر هادی، مسافر حسین و تمام سرلژیونهایی که سرمایه های این جلسات هستند و از همسفرم تشکر و قدردانی می کنم و از همه همسفرانی که بال پرواز من شدند، از تک تک مشارکتهایشان استفاده کردم و آموزش گرفتم واقعاً قدردانی و تشکر می کنم. در وصف حال دیروز و امروز من مولانا شعری دارد:

در بن چاهی همی بودم نگون/// در دو عالم هم نمی گنجم کنون

آفرینها بر تو بادا ای خدا/// ناگهان از غم مرا کردی جدا

گر سر هر تار مو گردد زبان/// شکرهای تو نیاید در بیان

واقعاً نمی توانم با هیچ زبان و کلمه ای شکر حالی که الان دارم را بیان کنم.

در این یک سال رهایی و حضور در سفر دوم مدتهاست که به این موضوع فکر می کنم من 26سال تخریب داشتم هر موقع توانستم لیاقت 26سال خدمت در این تشکیلات را داشته باشم خودم را درمان شده می دانم. این را صادقانه عرض می کنم. تجربه دیگر اینکه وقتی جلسه می آیم خودم را خالی تر و تهی تر می بینم و نیازم به آموزش را بیشتر می دانم، زیرا هرچه دانایی بالاتر می رود، رنگ و لعاب جهالت ها هم عوض می شود و شناخت این رنگ و لعاب ها دانایی می خواهد که باید هر روز در این جلسات کسب آموزش کنم. همچنین چیز دیگری که اینجا آموزش گرفتم مقوله جایگاه بود و قدرشناسی. من با خودم هم قهر بودم. از خودم طلبکار بودم. حس خیلی بدی داشتم و در این جلسات آموزش گرفتم از همه قدرشناسی کنم حتی از ریگ هایی که روی زمین ریخته زیرا باعث می شود کفش و لباس من خاکی نشود که مبادا جلسات را خاکی کنم. و چیزی که در این مدت گرفتم این است که آنچه روزی من است از طرف خداوند به من می رسد اینکه هفته ای سه روز وقت می گذارم برای آمدن به جلسات، روزی که نصیب من باید بشود، خواهد شد و خدا را شکر هر روز هم بیشتر می شود.

5

 

همسفر ابراهیمی، راهنمای همسفر سیدمحسنی:

عرض تبریک دارم خدمت جناب آقای مهندس، جناب آقای مفتون، مسافر علیرضا و همسفر سیدمحسنی عزیز و کل جلسه. خیلی خوشحالم که در لژیون فعالیت می کنم و در خدمت همسفر سیدمحسنی هستم. ایشان در سفر اول تکالیفشان را خیلی خوب انجام می دادند، سی دی ها را گوش می کردند و می نوشتند و به موقع تحویل می دادند. این نکته باعث شد وقتی وارد سفر دوم شدند همچنان این کار را به راحتی انجام دهند. و اگر مسئولیتی به عهده ایشان گذاشته شود، تمام تلاششان را می کنند که آن مسئولیت را به خوبی انجام بدهند ولی نکته مهم و حائز اهمیت که برای همه ما همسفران وجود دارد این است که آموزشها به روز است. هر روز آموزشی جدید است با اینکه مطالب و متون همان است و اگر من همسفر این آموزشها را نگیرم و کاربردی نکنم نمی توانم بند شش قوانین که تعالی اهداف جلسات است را جامه عمل بپوشانم.

آقای مفتون: هر ساله همراه با از افراد رهاشده و تعدادی از سفر دومی ها خدمت آقای مهندس دژاکام می رسیم. ایشان دستور دادند که هر سفر دومی باید 40 سی دی بنویسد تا سفردومی شود. یکی از چیزهایی که تأکید می شود این است که مسافرانی که می خواهند به تهران بروند، باید حتماً سی دی هایشان را بنویسند و اگر ننویسند چون بنده متعهد به آقای مهندس هستم، از رفتن شان خودداری می شود.

همسفر سیدمحسنی: جا دارد تشکر کنم از مهندس حسین دژاکام، کاشف بیماری اعتیاد، از جناب آقای مفتون، از سرلژیونهای تازه واردین، آماده سازی و از همسفر ابراهیمی که مرا در این مدت تحمل کردند که با آموزش گرفتن در لژیون می توانم مشارکت کنم در حالی که شاید سال گذشته نمی توانستم مشارکت کنم. در درمانم چند بار برگشت خوردم و نگران بودم که نکند نتوانم سفرم را طی کنم ولی خدا را شکر توانستم با نیروهای بازدارنده که به هر نحوی جلو می آیند تا ما را از مسیر پرت کنند، روبه رو شوم. در سفر دوم، باز هم به این مشکل برخوردم و آن نیروها آمدند و خدا را شکر توانستم با این نیروهای اهریمنی و بازدارنده مبارزه کنم و بتوانم باز دوباره به سفرم ادامه دهم. این نیروها همیشه با ماست چه سفر اول و چه سفر دوم فرقی نمی کند. باید مواظب فریب آنها باشیم، فقط مسیر خود را ادامه دهید که انشاءاله روزی این بالا بیایید و گل رهایی را بگیرید.

2

 

11

 

 

7

 

آرزوی مسافر علیرضا: آرزو می کنم همه دوستانی که مسافر واقعی هستند، گل رهایی شان را بگیرند و سفر دومشان را ادامه دهند و در مسیر ارزشها قدم بگذارند.

آرزوی همسفر سیدمحسنی: من هم آرزو می کنم انشاءاله همسفرانی که مسافرانشان به درمان نرسیدند، روزی به درمان برسند و آنها را در این جایگاه ببینیم.

تقدیم هدیه به آقای مفتون، به همسفر ابراهیمی و مسافر علیرضا از طرف مسافر علیرضا و همسفر سیدمحسنی

6

12

 

پدر مسافر علیرضا:

باسلام، انشااله شاد و خرم باشید. تشکر می کنم از مؤسسین و خادمین اینجا که زبانم قاصر است از تشکر کردن. انشاءاله که خداوند عالم تشکر کند از شما. چنین مجالسی بیخود به وجود نمی آید اینها واقعاً خواست خداست و خداوند به ما لطف می کند که این مجالس را برقرار میکند و اگر تشکر از نعمت های خداوند نکنیم واقعاً کفران کرده ایم. همیشه شکرگزاری وظیفه بنده است. انشاءاله معرفت این را داشته باشیم تا از کسانی که واقعاً به این جامعه خدمت می کنند تشکر کنیم. واقعاً اینها فرشته هایی هستند که از جانب بهشت می آیند و به بهشت هم می روند. اینها افراد عادی نیستند باید از اینها واقعاً شکرگزاری شود. من دست تمام خدمتگزاران را می بوسم و سجده شکر به جا می آورم. «و إن شکرتم لأزیدنکم و إن کفرتم لعذابی شدید»؛ شکرگزاری و شکر کردن نعمت را زیاد می کند و کفران، نعمت را از بین می برد.

بنده همان به که ز تقصیر خویش، عذر به درگاه خدای آورم//

ورنه سزاوار خداوندیش  کس نتواند که به جای آورد.

شکر نعمت را نکویی کن که حق    دوست دارد بندگان شکرگزار

گر به هر مویی زبانی باشدت      شکر یک نعمت نگویی از هزار

تا قبل از اینکه علیرضا به اینجا بیاید، ما مشکلات و بدبختی های زیادی داشتیم اصلاً صرف نظر کرده بودم و می گفتم من چنین پسری ندارم ناامید شده بودم، هرچه دنبالش می رفتم از ما فراری بود. از خدا یاری خواستم و گفتم خدایا چرا این بچه این طور شده و از بس ناله کردیم خداوند به ما لطف کرد و او درمان شد.

1

دیدگاه‌ها  

0 #2 پاسخ: جشن تولد یکسالگی مسافر علیرضا و همسفرسیدمحسنیعلیرضا م 1400-10-26 00:12
درود و سپاس از تفکری که عمل سالم را در قبال من بکار گرفت تا خودم را شناخته، یافته و حرکت کنم و در قبال این حرکت جایگاهم را و حقم را از درمان بگیرم. راه بسیار طولانی است در مسیر به خود و خدا رسیدن، اما مطمئنم که با آموزشهای مستمر دانشگاه سروج به ان هم خواهم رسید انشاالله.
ممنون از استاد، کمیته آموزش، راهنمایان خوبم مسافر احمد آقا و آقا علیرضا و مسئولان سایت که زبان برای تشکر از این عزیزان ناتوان آید. اجرکم عندالله
نقل قول کردن
0 #1 جشن تولدمحمدی 1400-10-25 10:29
با سلام من هم بنوبه خود جشن تولد مسافرعلیرضا وهمسفرعزیز سید محسنی را به جناب مهندس دژاکام وجناب آقای مفتون وکل جلسه وهمچنین به خودشون وخانواده محترمشون تبریک عرض میکنم خدا را شکر بابت اینهمه لطف وکرامتشون
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید
اگر کد نمایش داده شده برای شما خوانا نیست بر روی کلید تصویر امنیتی جدید کلیک کنید