031-33687673 |

مانيفست

واژۀ سروج تشکیل شده از حروف ابتدایی" سلامت روح و جسم " میباشد. سروج یک راه و روش فرآیند مدار در درمان اعتیاد می باشد که از سال 1386 فعاليت خود را آغاز نموده...

ادامه مطلب...

بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی

آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند...

ادامه مطلب...

قوانین و حرمت جلسات سروج

1. سروج جلساتی است تحقیقاتی که با راهنمایی نیروهای مافوق و با توکل به قدرت مطلق، تشکیل می گردد.
2. شرط شرکت در جلسات، پذیرفتن اصول و قوانین آن و تمایل به رهایی از دام اعتیاد می باشد.

ادامه مطلب...

پروتكل درمان

پروتكل درمان شامل زمان، ‌دارو، آموزش و كاربردي كردن مي‌باشد...

ادامه مطلب...

فرم ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید!

تلفن همراه به درستی وارد نشده!

آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد!

Invalid Input

لطفا متن پیام خود را وارد کنید!

کد امنیتی
کد امنیتی جدید؟ کدامنیتی به درستی وارد نشده!

روز چهارشنبه مورخ 1401/2/14 جشن روز راهنما و تجلیل از استاد راهنما، جناب آقای مفتون، راهنمای اول جلسات سروج، در میان جمع گرم و پرشور مسافران و همسفران برگزار گردید.

 

راهنمایان درمان اعتیاد به کسانی اطلاق می گردد که به آگاهی لازم و درک بیماری اعتیاد به مواد اعتیادآور رسیده باشند و از عقل، مهر و ایمان خود مددگرفته تاخاکسترنشینان را در مسیر فراز و نشیب درمان تا رسیدن به مقصد رهایی یاری رسانند.

هفته راهنما بر راهنمایان درمان اعتیاد فرخنده باد

 

دلنوشته

یادم هست روزی که سر به گریبان این آتش ویرانگر شدم و تمام هستی ام سوخت، یادم هست تمام دارایی ام، جوانی ام، تمام ثروتم، جسمم، تمام امیدم، روحم در حصر زندانی بود که نمی توانستم رهایش کنم و یک بار از ته اعماق وجود خواستم رها شوم و آن خواسته مرا وارد دروازه ای کرد بیکران و در آن طرف در، انسان هایی بی توقع، بی ریا و ساده مرا در آغوش خویش پذیرفتند و به من راه درست رفتن را با تفکری ارزشمند آموختند و آن کسان راهنمایان سروج بودند. راهنمایانی که از ریشه ای عمیق به نام تفکر درمانی، آبیاری و شکل گرفته و به شکل حلاوتی زیبا درآمده‌اند. حلاوتی که ریشه آن جناب مهندس دژاکام و تنه آن جناب آقای مفتون عزیز و شاخه ها و برگ های آن کمک راهنمایانی بی توقع و با عشق شکل دادند و بذر امید و تازه زیستن را در وجود من نهادینه کردند. دست تک تک شماها را به گرمی می فشارم و از قدرت مطلق برای تک تک دوستان سلامتی، عزت و سعادت آرزومندم. جناب آقای مفتون، استاد راهنمای عزیزم با ایستادن عاشقانه خویش بذر امید در دلم ریشه دوانده و به من یاد دادید استقامت در برابر مشکلات و ایستادن در برابر سختی های زندگی را و به من آموختید تشکر و سپاسگزاری از مخلوق عین تشکر از خالق است. سایه شما مستدام، سپاس سپاس و سپاس. هفته راهنما را به جناب مهندس دژاکام، جناب آقای مفتون و همه مسافران و همسفران سروج تبریک عرض می‌نمایم.

 

 

مسافر آقامهدی: هر کار بزرگی، مردان بزرگی را هم می‌خواهد. من نیازی نیست ایشان را خدمت عزیزان معرفی کنم همه می دانند تلاش و استقامت و صبر و محبت و همه این خصوصیات در ایشان وجود دارد که توانستند این کار بزرگ را انجام دهند. من سال ۸۸ وارد این جمعیت شدم، تقریباَ همه چیز آماده بود و آمدم درمانم را شروع کردم. ولی قبل از آن سختی‌های زیادی را جناب آقای مفتون متحمل شدند تا درمان اعتیاد در اصفهان پایه گذاری شد. ما به دوران پادشاهی رسیدیم، مکانی مستقل الان از خودمان داریم. زمانی بود که آقای مفتون درمان را از پارک شروع کردند با آن همه مشکلات و سختی ها، این چیزی نیست جز بزرگی یک شخص و همان که گفتم کار بزرگ، مردان بزرگ می طلبد و این کار بزرگ توسط جناب آقای مفتون انجام شد. ایشان جزء آن مردان بزرگی هستند که نصیب شهر ما شدند. پایه‌گذار کنگره 60 در اصفهان و بنیانگذار جلسات سروج و درمان بر اساس علائم بالینی در شهر اصفهان.

1

 

جناب آقای مفتون: قاصر است زبانم، قرار نبود این زحمت را بکشند. هفته راهنما برای راهنمایان و سرلژیونهاست که زحمت می‌کشند ولی من هم طبق تصمیم کمیته آموزش و کمیته تشریفات قبول امر کردم. خداوند در ابتدای کلام اله می‌فرمایند: «الحمدلله رب العالمین»؛ رب به معنای مربی است. بزرگترین راهنما و بزرگترین پرورش دهنده خداوند است و بچه هایی که اینجا زحمت می‌کشند، از وقت و همه چیز خودشان می‌گذرند و تک تکشان واقعاً عاشقانه و صادقانه تجربیاتشان را در اختیار شما می‌گذارند، نشانه‌ای از آیات الهی دارند و اگر امروز من اینجا ایستادم و این سالن هست، مدیون تک تک بچه‌های قدیمی هستیم که از روز اول آمدند ایستادند و درمان شدند و خدمت کردند و حتی اگر بعد به زندگی‌هایشان جذب شدند ولی هنوز دلشان با جلسات است. من تشکر می‌کنم از تک تک بچه‌ها، از کمیته آموزش، از کمیته تشریفات، از کمیته ورزش، از عزیزانی که در ساختمان سازی شرکت داشتند و زحمت کشیدند به ویژه از حاج حسن تشکر می‌کنم و از دیدارشان امروز در جلسه خوشحال شدم، امیدوارم سلامتی‌شان را بازیابند. زیاد وقت عزیزان را نمی‌گیرم سخت است حتی برای من که بخواهم از مقام راهنما صحبت کنم تبریک می‌گویم به آقای حسین دژاکام، راهنمای اول درمان اعتیاد و به تک‌تک راهنمایان در سراسر کشور، بچه‌های کنگره و بچه های خودمان که در حال خدمت هستند و امیدوارم با وحدت، همدلی و همسویی با همدیگر دست به دست هم بدهیم تا یک نفر که از این در وارد می‌شود درمان شود. تمام تلاش ما این باشد که یک نفر درمان شود، بعضی ها نمی‌خواهند درمان شوند ولی ما آرزویمان این است و آن را تبدیل به خواسته می‌کنیم و خواسته ما این است که یک نفر که از این در می‌آید درمان شود.

مسافر آقامهدی: اگر یک دانش‌آموز پیشرفت می‌کند علت اصلی و مهمش این است که معلم خوبی داشته است و ما خدا را شکر می کنیم که معلم خوبی داشتیم که به این جایگاه رسیدیم و توانستیم قدمی برداریم برای خدمت به همدردانمان.

19

 به رسم یادبود هدیه‌ای برای استاد راهنما تهیه شده که همسفر غلامی آن را از طرف جلسه به جناب آقای مفتون تقدیم نمودند.

2

 

4

 همسفر کرمی: من تشکر می‌کنم از همه عزیزان که این روز قشنگ را رقم زدند و به فکر بودند و امیدواریم این قدرشناسی‌ها ادامه داشته باشد. طبق صحبت مسافر آقامهدی که می‌گویند هر بچه ای که می‌خواهد به بلوغ فکری برسد، باید راهنمای خوبی داشته باشد، نقش راهنما خیلی مهم است. راهنما کسی است که راه را به طرف تعالی نشان بدهد و انسان را به جایی برساند که از ذلت به عرش بیاید. همیشه گفتم آقای مفتون شاگرد خلف جناب آقای مهندس هستند و این رسالت را به خوبی و زیبایی اجرا کردند. ایشان خیلی زیبا به نحوی یک تازه وارد را راهنمایی می کنند که اگر آن شخص آن را به عنوان پند بگیرد، می آید و درمان می‌شود، پس راهنمایی کردن خیلی مهم است. دوستانی که اینجا هستند از جمله خود من از راهنمایی‌های ایشان در زندگی، در کار، و در اجتماع بهره‌های زیادی بردیم. امیدوارم همیشه صحیح و سالم باشند، سایه شان بر سر خانواده‌شان باشد، همتشان همیشه والا باشد و از آموزشها و درس هایشان همگی استفاده ببریم. به خودشان، به جمعیت، به خانواده و به آقای مهندس دژاکام به عنوان یک شاگرد خلف و یک استاد راهنما تبریک می‌گویم.

6

تبریک و قدرشناسی مسافران و همسفران از جناب آقای مفتون به مناسبت هفته راهنما

5

 

7

 

14

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

1516

 

17

 

  دلنوشته

از بوسیدنی های این روزگار، یکی از آنها دست آموزگار است، بوسه می‌زنم بر دستان بهترین معلم زندگیم که با تمام وجود برای آموختنمان زحمت کشیدند. تمام پیشرفت های معنوی ریشه در آموزشهای بدون چشمداشت راهنمایان داشته است. شما روشنایی بخش تاریکی‌های جانم شدید و ظلمت اندیشه را نور بخشیدید. دلسوزی و تلاش شما راهنمایان صدیق جلسات، هزاران بار قابل ستایش است. چگونه سپاس گویم تأثیر علم آموزی شما را که چراغ روشن هدایت را بر کلبه محقر وجودم فروزان ساخت. چگونه سپاس گویم مهربانی و لطف شما را که سرشار از عشق و یقین است، سر تعظیم فرود می‌آورم در آستان بزرگ انسانی که زیبازیستن و زیبا سخن گفتن را به من آموخت و من از چشمۀ زلال معرفتش، عطش دانستنم را سیراب کردم. رهجوی دیروز، امروز و فردای شما بودم هستم و خواهم بود. از زحمات و خدمات ارزشمند شما راهنمایان عزیز به ویژه استاد گرانقدر جناب آقای مفتون کمال تشکر را دارم. روزتان مبارک

18

 

دیدگاه‌ها  

0 #7 پاسخ: جشن روز راهنماهمسفر عدنانی 1401-02-26 09:13
  • اگر درد را احساس کنی زنده ای واگر درد دیگران را حس کردی انسانی .بزرگ مردوقهرمان زندگی من ، درود بر شما که مصداق بارز این جمله اید وبا حس کردن وبه جان خریدن درد، درد مندان انسانیت وشرف وعشق بدون چشم داشت را رنگ و معنا بخشیدید ،بدرخشید وجاودان وپایدار باشید ،روز راهنما بر شما مبارک
نقل قول کردن
0 #6 جشن روز راهنمامحمدی 1401-02-19 22:38
سلام وخدا قوت من هم به نوبه خود روز وهفته راهنما را به جناب آقای مهندس دژاکام واستاد عزیزم جناب آقای مفتون وکل جلسه تبریک عرض میکنم روزتان مبارک وراهتان پر رهرو
نقل قول کردن
0 #5 پاسخ: جشن روز راهنماهمسفر باقری ۱ 1401-02-18 06:37
عرض تبریک و شادباش خدمت تمام راهنمایان صدیق جلسات به ویژه جناب آقای مفتون.سپاس فراوان برای زحمات بیدریغتان.روزتان مبارک
نقل قول کردن
0 #4 تبریک روز راهنما واستادباقری ۲ 1401-02-17 11:40
باعرض سلام وادب خدمت استاد راهنمای عزیز وراهنمایان وادی دلدادگی به کران بی کران عشق ،چگونه می‌شود شاکر این همه نعمت بود اگر لحظه به لحظه زندگیم را سر به سجده شکر در مقابل درگاه احدیت بسایم باز کم است بابت اینکه درکنار چون شمایی تعلیم درست زندگی کردن وانسان بودن وانسانیت داشتن می کنم،تک تک سلول‌های بدنم وتمام ذرات وجودم قدر دان زحمات شما می باشد
نقل قول کردن
0 #3 پاسخ: جشن روز راهنماعلیرضا ۲ 1401-02-16 18:43
روز راهنما بر تمامی راهنمایان بالاخص جناب مهندس دژاکام و استاد عزیزم، جناب آقای مفتون که با نیروی عقل، مهر و ایمانشان موجبات رهایی و هدایت آسیب دیده گان از اعتیاد شدند ،مبارک و فرخنده باد.
راهتان منور و دامنه اندیشه تان پررهرو باد.
نقل قول کردن
0 #2 پاسخ: جشن روز راهنماهمسفر غلامی 1401-02-16 13:59
استاد راهنمای عزیزم روزت مبارک
پاینده واستوار باشید
نقل قول کردن
0 #1 پاسخ: جشن روز راهنماهمسفرسیدمحسنی 1401-02-16 11:23
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و خدا قوت ، منم به نوبه خودم تبریک میگم روز معلم و هفته راهنما به جناب مهندس حسین دژاکام کاشف بیماری اعتیاد وبه جناب آقای مهرداد مفتون و همه خدمتگزاران جلسه و همه مسافران و همسفران عزیز تبریک عرض میکنم.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید
اگر کد نمایش داده شده برای شما خوانا نیست بر روی کلید تصویر امنیتی جدید کلیک کنید

آخرین اخبار

ورزش سروج