031-33687673 |

مانيفست

واژۀ سروج تشکیل شده از حروف ابتدایی" سلامت روح و جسم " میباشد. سروج یک راه و روش فرآیند مدار در درمان اعتیاد می باشد که از سال 1386 فعاليت خود را آغاز نموده...

ادامه مطلب...

بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی

آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند...

ادامه مطلب...

قوانین و حرمت جلسات سروج

1. سروج جلساتی است تحقیقاتی که با راهنمایی نیروهای مافوق و با توکل به قدرت مطلق، تشکیل می گردد.
2. شرط شرکت در جلسات، پذیرفتن اصول و قوانین آن و تمایل به رهایی از دام اعتیاد می باشد.

ادامه مطلب...

پروتكل درمان

پروتكل درمان شامل زمان، ‌دارو، آموزش و كاربردي كردن مي‌باشد...

ادامه مطلب...

فرم ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید!

تلفن همراه به درستی وارد نشده!

آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد!

Invalid Input

لطفا متن پیام خود را وارد کنید!

کد امنیتی
کد امنیتی جدید؟ کدامنیتی به درستی وارد نشده!

روز چهارشنبه مورخ 1401/3/11 جشن تولد سه سالگی مسافر حسین و همسفر موسوی و همسفر محمدی در میان جمع گرم و پرشور مسافران و همسفران برگزار گردید.

 

مسافر حسین و همسفر موسوی، شما عزیزان عمیق ترین نقطه تاریکی را تجربه نموده و در سفر به اعماق درون، در مبارزه اصولی و حساب شده با جهالت توانستید نقاط ضعفتان را به قوت تبدیل کنید. اکنون در این مرحله لازم است با توجه به اکسیر زمان، ساخته شدن و ساختن را ادامه داده تا این حلقه حیاتی مستدام بماند. تولدتان مبارک

 

جناب آقای مفتون: این تولدها برای خود شخص نیست، این تولد مخصوص مسافر حسین و همسفر موسوی و همسفر محمدی نیست، اینها الگویی هستند برای عزیزانی که هنوز باور درمان ندارند ، هنوز با خودشان درگیرند، هنوز نمی پذیرند و قبول نکردند و هنوز به ارزیابی نرسیدند که آیا آمدند برای درمان یا نه. دغدغه ای باشد که ضرورت تغییر را به وجود بیاورد که شد من هم می شوم. بعضی از عزیزان سخت می گیرند ولی ما از همه نوع تخریب، درمان داشتیم و هیچ کس متفاوت نیست.

1

مسافر احمد، راهنمای مسافر حسین:

ابتدا خدا را شاکرم که جشن تولد دیگری را شاهد هستیم. تولد کسی که خادم است و خدمتگزار. بعد از آن تبریک می گویم به آقای مهندس دژاکام و به جناب آقای مفتون که این جشن تولدها حاصل دسترنج این بزرگواران است که باعث شدند تک تک ما بتوانیم در این مسیر حرکت کنیم و به درمان برسیم و شاهد جشن تولدها باشیم. خدا را شکر می کنم با این اتفاقات خوب و قشنگی که در جلسات می افتد. به مسافر حسین و همسفرانشان و راهنمای همسفرانشان تبریک عرض می کنم، انشاءاله موفق باشند. مسافرحسین در سفراول یکی از کسانی بود که دوست داشت دنبال نقطه ضعف بگردد تا بتواند جلسه و لژیون را دور بزند، خیلی طالب درمان نبود. با توجه به دستور جلسه امروز، یک سری ارزیابی هایی در ذهنش کرده بود ولیکن پایش درستی نداشت. نکته بارز خصوصیت او این بود که دنبال درزی می گشت تار مویی در آن درز بیندازد، ولی مدد الهی شامل حالش شد و نظارت که از طرف جلسه روی لژیونها بود باعث شد حسین را در جلسه ثابت قدم کند و جرقه در او خورد و با زحماتی که جلسات و کمیته آموزش کشید و با پایداری و ثابت قدمی خود مسافر حسین نهایتاً توانست به حقش که درمان است برسد به او تبریک می گویم و انشاءاله شاهد جشن تولدهای همه دوستان باشیم.

همسفر مکری، راهنمای همسفر موسوی:

تبریک می گویم به این عزیزان و امیدوارم سالم و تندرست، اوقات خوشی را در زندگی شان بعد از درمان داشته باشند. آرزوی هر خانواده‌ای است که مصرف کننده اش به درمان برسد. تمام خانواده‌های تازه وارد که هنوز دنبال این هستند که آنها تلاش کنند برای این که مصرف کننده درمان شود بدانند که این تصور غلطی است. من این را با تمام وجودم حس کردم و در لژیون تازه واردین که خدمت می کنم همیشه دوست دارم تجربه تلخی که خودم داشتم به خانواده‌ها گوشزد کنم که آنها این تجربه تلخ را تکرار نکنند و سفر را برای خودشان شروع کنند، البته اوایلش سخت است ولی وقتی بپذیرند، بعد از پذیرش کار برایشان راحت‌تر می شود و زمانی که بیماری را بشناسند، درد و رنج آنها کمتر می شود. همسفر موسوی در ابتدای کار قبول کردند برای خودشان سفر کنند. سفر فراز و نشیب و خطراتی دارد و جایی که بیمارشان از درمان خارج شد خودشان هم واقعاً متزلزل شدند و آنجا متوجه شدند که واقعاً رها کردن درست را انجام ندادند و سفر برای خودشان نبوده، آنجا آسیب دیدند ولی خدا را شکر با آموزشها و راهنمایی سرلژیونها و استاد راهنما توانستند به مسیر درست برگردند نقطه گذاشتند و دوباره سفر را شروع کردند و آن نقطه عطف و شروع خوبی بود برای اینکه به هدف برسند و الان می‌بینیم در این جایگاه قرار گرفته‌اند. این تولدها نقطه امیدی برای تازه‌واردین است و ریشه‌های درمان است که می تواند درخت درمان را مستدام و مستحکم و مقاوم کند در برابر تمام عوامل بازدارنده و مسائل و خطراتی که در جامعه است و تلاش و استقامت ما را در این امر می‌طلبد. آسیب‌دیدگان اعتیاد در خانواده شاید به چشم نیایند ولی افرادی هستند که آسیب می بینند و خود مصرف‌کننده متوجه این قضیه ممکن است نباشد، همسفر محمدی پذیرفتند که خودشان حالشان خوب نیست اما ایشان هم سفری برای خودشان شروع کردند و به حال خوب رسیدند و هم اکنون در حال خدمت کردن هستند و همین جا از ایشان تشکر می کنم و امیدوارم همیشه در آسایش و آرامش باشند.

مسافر حسین: بیش از ۱۴سال سوءمصرف داشتم از انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، الکل، حشیش، تریاک، شیره، ترامادول، هروئین و در ترک با شربت اپیوم آشنا شدم که روزانه مصرفم به ۵۰ تا ۶۰ سی‌سی می رسید آخرین مواد مصرفی‌ام سورچه به همراه شیشه بود. طول سفر اولم با مدد الهی و با راهنمایی راهنمای خوبم مسافر احمد و با تشکر از استاد راهنمای عزیز، جناب آقای مفتون و همراهی همسفرانم یازده ماه و یازده روز طول کشید، روش درمان کاهش پله‌ای متادون، شربت شفابخش اپیوم درمان بر اساس علائم بالینی، الان هم که در خدمتتان هستم سه سال و سه ماه و سه روز است که از هرگونه دارو بی‌نیاز و در حال پیمودن سفر دوم می باشم.

جا دارد اول تشکر کنم از آقای مهندس دژاکام، کاشف بیماری اعتیاد و همچنین جناب آقای مفتون، بنیانگذار سروج و درمان بر اساس علائم بالینی در اصفهان و همچنین راهنمای خودم مسافر احمدآقا و تمام دوستانی که در این راه مرا همراهی کردند. دراین جایگاه زبان از سخن گفتن قاصر است و نمی‌توانم حرف بزنم. در واقع امروز روز تحول است ولی اینقدر این تحول قابل مشاهده و ملموس است که مقام تولد را به آن دادند و من خودم همیشه فکرش را کردم شاید از مقام تولد هم بالاتر باشد. وقتی نوزادی متولد می شود از یک دنیای پاک پا به این جهان هستی می‌گذارد ولی وقتی برای کسی در اینجا تولد گرفته می‌شود و سالروز رهایی‌اش را اعلام کنند واقعاً از دنیایی که پر از خشم و کینه و نفرت و تاریکی است، بیرون می‌آید. وقتی از دنیای تاریکی پا به دنیای درمان می‌گذارد به یک لذت وصف‌ناشدنی می رسد. همیشه راهنمای من در سفر اولم می‌گفت تو از آن طرف جوی به این طرف نگاه می‌کنی بیا این طرف، خیلی لذتش بیشتر است من واقعاً درک نمی کردم خیلی سخت بود، تحولی که همیشه جلسات می گوید زبانی نیست. من تمام دوستانم تغییر کردند و یک سری دوستان جدید جایگزین شد. اوایل هم برایم سخت بود به تنهایی رسیده بودم ولی مدد الهی همیشه هست، مسیر باز شد و دوستان بهتری پیدا کردم دیگر آن ضدارزشی‌ها و آن اراجیف نبود، دیگر پاتوق رفتن نبود و تمام اینها به مرور اتفاق افتاد. من خیلی احمدآقا را اذیت کردم ولی ایشان صبورانه با من برخورد می‌کرد، آنقدر قانون اعتیاد بر من حاکم بود که از راهنمای خودم نفرت داشتم و می‌خواستم از این لژیون بروم ولی خوب کمیته آموزش هم عاقلانه هیچ وقت اجازه این کار را نداد. این را می خواهم بگویم که آموزش دور نمی‌خورد. من این را خیلی تجربه کردم و وقت خودم را سوزاندم و امیدوارم شما بتوانید از این تجربیات من استفاده کنید.

11

همسفر موسوی:

من هم جا دارم خدا را سپاس بگویم به خاطر جایگاهی که امروز در آن ایستادم. واقعاً این جایگاه خیلی برای من سنگین است و در حد من نیست ولی انشاءاله سعی می‌کنم در این مسیر حرکت کنم. جا دارد تشکر کنم از جناب آقای مهندس دژاکام، ‌کاشف بیماری اعتیاد ، از جناب آقای مفتون، بنیانگذار جلسات سروج در اصفهان و درمان بر اساس علائم بالینی تشکر ویژه دارم از خدمتگزاران و راهنمایان عزیز که در این مسیر مرا راهنمایی کردند، از همسفر غلامی، همسفر قاسمی، همسفر مکری، همسفر احمدی و همسفران دیگری که از آموزشها وجودشان بهره بردم، از همه کمال تشکر و قدردانی را دارم. از مسافران و همسفرانی تشکر می‌کنم که خیلی وقتها با یک مشارکتشان به من خیلی کمک کردند تا از مسیر اشتباهی که می روم برگردم. طبق پارچه نوشته ما در یک تاریکی قرار داشتیم. من روزهای ابتدایی ورودم را مرور می‌کردم و لازم است وقتهایی این اتفاق بیفتد که یادمان نرود روز اول که با چه حالی آمدیم. یکی از کسانی بودم که آمده بودم دست بیمارم را اینجا بند کنم و بروم و هزاران توجیه برای نیامدن خودم به جلسه داشتم. ولی اتفاق نیفتاد دقیقاً مسافر از درمان خارج شد زیرا ارزیابی من کاملاً غلط بود و فقط به خاطر مسافرم آمده بودم و یک زمانی به خودم آمدم، مدد الهی شامل حالم شد و خدا را شکر مسیر را پیدا کردم، ارزیابی اتفاق افتاد و آرام آرام تأثیرگذاری بر من حادث شد. با تمام وجود تجربه‌ام را برای تازه‌واردین می‌گویم و دوست دارم آنها این مسیر اشتباه را نروند و وقتشان را تلف نکنند. انشاءاله بتوانم الگوی تأثیرگذاری باشم و باز هم این مسیر را ادامه دهم و روزبه‌روز از تاریکی به سمت نور بروم.

3

همسفر محمدی:

من هم از خدای خودم تشکر می‌کنم و این جشن را به کاشف بیماری اعتیاد، آقای مهندس دژاکام و به آقای مفتون بنیانگذار درمان بر اساس علائم بالینی در اصفهان و همچنین به تمام خدمتگزاران و راهنمایانی که در این مسیر ما را یاری کردند تبریک عرض می کنم. در جشن یکسالگی آنقدر در ترس و جهالت بودم که نمی‌توانستم صحبت کنم. به مسافر حسین جشن سه سالگی اش را تبرک عرض می کنم، واقعاً کار ساده‌ای نبوده و به قول استاد راهنما، رژیم چیپس و پفک و روغن و برنج نیست، ولی من دیشب داشتم به اتفاقاتی که برای خودم و خانواده افتاد فکر می‌کردم و در قالب دلنوشته‌ای برایتان می‌خوانم: امشب که دارم می‌نویسم شب تولد سه سالگی من همسفر است. نمی دانم چرا می نویسم ولی می‌دانم دلی می‌خواهم برایتان بنویسم. ولی این را خوب می‌دانم که چند سال پیش حرفهایی داشتم که نه می‌توانستم بگویم و نه می‌توانستم برای خودم بنویسم شاید حرف نبودند، درد و رنج‌هایی بودند که اگر الان بازگو شوند تنها دردکشیدگان اعتیاد آن را درک می‌کنند با این وجود می‌خواهم امروز با تمام حال خوشم سری بزنم به گذشته و فراموش نکنم آن روزها. به مسافران بگویم بال پرواز شدیم و خواهیم بود با تمام وجودمان، ولی ساده نگذریم از تمام آسیب هایی که به خانواده‌های مصرف‌کننده حادث شد از زبان کسی دارم می گویم که خود انتخابی در اعتیاد و زندگی با فرد بیمار نداشته و حتی دخالت معتادپروری هم نداشته اما در جریان اعتیاد به دنیا آمد و الان در سفر دوم در حرکت است اما دل خون مادری که پسرش بیمار است، دیده، غم همسری را که شوهرش بیمار است و در نهایت همه اینها چشیده خواهر و فرزند بودن فرد بیمار را. حقیقت را هیچ وقت نمی‌توان پنهان کرد و حقیقت این است که زندگی با مصرف‌کننده سخت است، زندگی معمولی نیست و این را همه همسفران با تمام وجود حس کردند، سالها با آن زندگی کردند و برای نجات عزیزانشان گاهی خود را نیز فدا کردند و اینها برای دیگران شاید در حد شنیدن جمله باشد ولی در تک تک ثانیه های همسفران، نمی‌دانم گاهی تلاش و گاهی تقلا با تمام وجود بوده است. در تمام جنگیدن ها، تمام تلاش ها، تمام تقلاها، تمام اشک ها که در تنهایی خود ریختند و تمام خستگی‌هایی که یک تنه بر دوش خود کشیدند و تمام انتظارها امروز اینجا نشستند و ثابت کردند زندگی سخت است ولی من سرسختم. تشکر می کنم به خاطر مقاومت در جنگ با نیروهای ضدارزشی و ادامه دادید و برای صبوری‌هایتان و امروز برای همسفران و مسافران می‌گویم یکی از بزرگترین درس های من برای سروج امید، واژه‌ای چهارحرفی ولی معجزه گر، هیچ گاه از آن غافل نشوید و با تمام وجود به آن ایمان بیاورید، به راه خودتان ادامه دهید من اینگونه برداشت می کنم خدا را شکر که با بیماری اعتیاد مواجه شدم در زندگی ام، بیمار داشتن خدا را شکر گفتن ندارد اما می‌گویم خدا را شکر برای بیماری عزیز من، درمان بر اساس علائم بالینی وجود دارد و در آخر برای مسافران می‌گویم که در پشت تمام لحظات نشاط درمانی‌تان همسفرانی هستند که با تمام وجود پشت شما ایستاده‌اند.

 

آرزوی مسافر حسین: آرزو می کنم مطالب تشکیلات سروج بشود جزئی از نظام آموزشی کشور که انشاءاله تمام فرزندان ایران بتوانند از این دانایی و تجربه‌ای که سینه سوختگان اعتیاد دارند، استفاده کنند و دیگر پا در این مسیر نگذارند.

4

 

آرزوی همسفر موسوی: آرزو می کنم انشاءاله در این جلسات بتوانم الگوی تأثیرگذار باشم با یک کلام با یک جمله و با یک تجربه بتوانم تأثیر لازم را بگذارم.

آرزوی همسفر محمدی: من هم آرزو می کنم آنچه همسفر و مسافری که از این در وارد می‌شود درمان شود و تغییر نگاه برایش اتفاق بیفتد.

6

 

5

 

13

 

14

 

تقدیر و تشکر از جناب آقای مفتون و از سرلژیون مسافران: مسافر احمدآقا- مسافرآقامهدی- مسافر هادی- مسافر علیرضا- مسافر عباس

12

  تقدیر و تشکر از همسفر مکری، همسفر غلامی، همسفر احمدی- همسفر غفاری-

2

تبریک و تقدیم هدیه از طرف همسفران به مسافرحسین، همسفر موسوی و همسفر محمدی

7

9

 

10

 

تقدیر و تقدیم هدیه مسافران به مسافرحسین، همسفر موسوی و همسفر محمدی

8

 

 15

دیدگاه‌ها  

0 #5 پاسخ: جشن تولدسه سالگی مسافر حسین و همسفر موسوی و همسفر محمدیاحمد 1401-03-16 17:41
سومین جشن تولد مسافر حسین و همسفرانشان را به خودشان و استاد راهنمای عزیز و دوستان خدمتگزار تبریک عرض میکنم
مسافر احمد
نقل قول کردن
0 #4 جشن تولد 3سالگی مسافر حسین وهمسفر موسویهمسفرملکی 1401-03-15 23:04
با عرض سلام و خداقوت خدمت. جشن تولد مسافر حسین وهمسفر موسوی و همسفر محمدی را خدمت این عزیزان وجناب آقای مفتون وکل جلسه تبریک عرض می کنم و ارزوی موفقیت روز افزون برای این عزیزان دارم. تولدتان مبارک
نقل قول کردن
0 #3 پاسخ: جشن تولدسه سالگی مسافر حسین و همسفر موسوی و همسفر محمدیهمسفر باقری ۱ 1401-03-15 22:24
عرض تبریک خدمت جناب آقای مفتون و کل خانواده ی سروج.تبریک به مسافرحسین، همسفر موسوی عزیز و همسفر محمدی.پایدار باشید و مستدام
نقل قول کردن
0 #2 جشن تولدمحمدی 1401-03-15 20:11
سلام وخدا قوت
من هم بنوبه خود این جشن را به جناب آقای مفتون وکل جلسه وهمچنین مسافر حسین وهمسفران عزیزشون تبریک می‌گویم واز همه عزیزان خدمتگزارتشکرمیکنم
نقل قول کردن
0 #1 جشن تولد سه سالگی مسافر حسین و همسفر موسویهمسفر یاراحمدی 1401-03-13 21:08
سلام و عرض ادب
جشن تولد مسافر حسین و همسفر موسوی و همسفر محمدی را به این عزیزان و کل جلسه تبریک عرض میکنم ،امیدوارم این نهال کوچک به درختی پربار و تنومند مبدل شود
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید
اگر کد نمایش داده شده برای شما خوانا نیست بر روی کلید تصویر امنیتی جدید کلیک کنید

آخرین اخبار

ورزش سروج