031-33687673 |

مانيفست

واژۀ سروج تشکیل شده از حروف ابتدایی" سلامت روح و جسم " میباشد. سروج یک راه و روش فرآیند مدار در درمان اعتیاد می باشد که از سال 1386 فعاليت خود را آغاز نموده...

ادامه مطلب...

بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی

آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند...

ادامه مطلب...

قوانین و حرمت جلسات سروج

1. سروج جلساتی است تحقیقاتی که با راهنمایی نیروهای مافوق و با توکل به قدرت مطلق، تشکیل می گردد.
2. شرط شرکت در جلسات، پذیرفتن اصول و قوانین آن و تمایل به رهایی از دام اعتیاد می باشد.

ادامه مطلب...

پروتكل درمان

پروتكل درمان شامل زمان، ‌دارو، آموزش و كاربردي كردن مي‌باشد...

ادامه مطلب...

فرم ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید!

تلفن همراه به درستی وارد نشده!

آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد!

Invalid Input

لطفا متن پیام خود را وارد کنید!

کد امنیتی
کد امنیتی جدید؟ کدامنیتی به درستی وارد نشده!

جشن رهایی مسافر مجید

روز چهارشنبه مورخ 1401/5/5 جشن رهایی مسافر مجید، در میان جمع گرم و پرشور مسافران و همسفران و با حضور مهمان عزیز جناب سرهنگ حبشی برگزار گردید.

1

جناب سرهنگ حبشی: با سلام و ادب و احترام خدمت کلیه دوستان، بنده از سال 81 -82 اولین جلساتی که بحث کنگره 60 در اصفهان مطرح بود، با این جلسات آشنایی دارم. بنده از همان زمان افتخار پوشیدن لباس مقدس نیروی انتظامی را دارم و در پلیس مبارزه با مواد مخدر در شهرستان های مختلف خدمت می کردم. جملاتی که اینجا می شنوم همه انگیزشی است، صبر، مهر، گذشت، عدالت و شجاعت؛ اعتیاد شجاعت می خواهد تا از آن رها شد. خیلی ها در بحث درمانی جایی را نمی شناسند و به پلیس مراجعه می کنند و ما هر طور بتوانیم به آنها کمک می کنیم. شما دوستان خودتان بهتر می دانید خیلی از شماها راه های مختلف رفتید ولی تا زمانی که فعل خواستن را صرف نکردید نشد. ما به وظیفه قانونی و اداری خود انجام وظیفه می کنیم و با دستور قضایی شخص را به موسسه یا ارگانی مثل کمپ معرفی می کنیم ولی ندیدم به آن صورت کسی ترک اعتیاد داشته باشد شاید هم داشته باشد، ولی در دورانی که آنجا هستند خود شخص می خواهد نه اینکه اجبار و قهر ما باشد. ما قوه قهریه هستیم و شخص را می بریم ولی نتیجه اش گرایش مجدد شخص به مواد مخدر است. ولی شماهایی که در این جمع هستید، خودتان تصمیم گرفتید نه من پلیس و نه حتی جناب مهندس مفتون و نه خیلی افراد دیگر. حتی خانواده هم نقش آن چنانی ندارد و فقط همراهی و آماده کردن مسیر درمان را بر عهده دارد، اصل خودتان هستید، من تبریک می گویم به کسانی که سالهای متمادی است درمان شدند و این مسیر را طی می کنند و کسانی که در مسیر هستند و برایم خیلی جالب بود که به کسی که تازه وارد در این جلسات شرکت می کند خوشامد می گویید. تبریک می گویم انشاءاله پایدار و استوار باشید و اگر کمکی از دست ما برمی آید ما در خدمت دوستان هستیم.

2

جناب آقای مفتون: الگوها می توانند باعث شوند حتی باندها و پاتوق ها به هم بریزد. مسافر مجید و مسافر علیرضا، هم پاتوقی بودند. وقتی مسافر علیرضا درمان شد و دیگر به پاتوق نرفت، حس کنجکاوی مسافر مجید برانگیخته شد تا دلیلش را متوجه شود و مسافر علیرضا با توجه به حرمتهای جلسات هیچ وقت نگفت چرا نمی آید و به مسیر خودش ادامه داد. مسافر مجید، مسافر علیرضا را دید و به جلسات گرایش پیدا کرد. آن روز اختیار داشت که علیرضا را ببیند و انتخاب کند راه علیرضا را برود و امروز به نتیجه آن انتخاب که رهایی است رسید. بارها گفته ام درمان یک نفر، در کائنات اثر می گذارد و این حتماً هست.

 

مسافر علیرضا، راهنمای مسافر مجید: خدا را شاکرم بابت حضورم در این روزهای ارزشمندی که باعث می شود یک انسانی که واقعاً از شأن انسانی اش فاصله گرفته بود مثل خود من، بتواند شأن انسانی اش را از زیر خاکسترها طبق پیام سفر اول پس بگیرد. واجب است تشکر کنم از بنیان کنگره، جناب آقای مهندس دژاکام که حرکت ارزشمندشان باعث شد ما بتوانیم الان به زندگی مان برگردیم. تشکر می کنم از جناب آقای مفتون، تشکر می کنم از تمام راهنمایان، از اولین روزی که تفکر درمان متولد شد در سرتاسر ایران تا به امروز، که آن حرکت باعث شد درمان کم کم از زیر خاک سر بربیاورد و الان نهالی شود که حداقل می توانیم بگوییم شکوفه هایش دیده می شود انشاءاله با تلاش همه عزیزان تبدیل به درخت تنومندی می شود. اما راجع به مسافر مجید چیزی که خیلی برای من هم لذت بخش و هم سخت بود دوست بودن من بامسافر مجید بود. از آنجا که سالها با هم دوست و هم مصرف بودیم، اینکه بتوانم با نگاه جلسه ای در کنار ایشان باشم و به هدف همسفر بودن در جلسات برسم که یک نفر از در وارد شود و درمان شود، برای من با آمدن مسافر مجید اتفاق افتاد. بسیار برایم سخت بود، ولی خدا را شکر با آموزشهایی که می گرفتم در مسیر جلسات حرکت کردیم و روزی که مسافر مجید از لژیون آماده سازی وارد لژیون نهایی شدند، مسافر هادی به من گفتند مجید درمان می شود چون خیلی حرف گوش کن است و واقعاً ایشان طی سفر اولشان حتی با وجود بیماری معده یک عرق نعنا و یک قرص آسپرین بدون اجازه راهنما و تفکر درمان مصرف نکرد و با مشورت داروهایشان را مصرف می کردند که به درمانشان آسیب نزند. و این برای من خوشحال کننده بود که یک همدرد من این طور خواهان رهایی است و خدا را شکر می کنم مزدش را خودش گرفت و این جشن رهایی مخصوص مسافر مجید و شخص نیست فقط برای معرفی درمان به جامعه است و اینکه یک نفر الگو شود تا دوستانی که کماکان راهشان را گم کرده اند بتوانند راه را پیدا کنند و بدانند نتیجه حرف گوش کردن رهایی است. به قول جناب مهندس، آبروی علم به عمل است. آموزش جلسه حرف گوش کردن است. در سایه حرف گوش کردن یک نفر توانسته خودش را از بند اعتیاد نجات دهد. اعتیادی که دنیا جلویش زانو زده است. نکاتی که اینجا آموزش داده می شود بی علت نیست و یکی از آنها نوشتن تکالیف است. تکالیف مسافر مجید با وجود داشتن مشکل پزشکی که بر اثر سوءمصرف الکل برایشان اتفاق افتاده و واقعاً خواندن و نوشتن برایشان سخت است، بسیار منظم و مرتب و پشت سر هم نوشته شده است. امیدوارم چنین روزی نصیب همه دوستان همدرد ما بشود.

3

مسافر مجید: با 27سال سوءمصرف الکل، تریاک، شیره و قرص متادون با لطف و مدد الهی وارد جلسات شدم. سفر اولم با تشکر از جناب آقای مفتون بنیانگذار جلسات سروج و با راهنمایی راهنمای خوبم مسافر علیرضا 18 ماه طول کشید درمان بر اساس علائم بالینی، دارو شربت شفابخش اپیوم هم اکنون که در خدمت شما هستم 25 روز است خودم را از اعتیاد پس گرفتم و در راه پیمودن سفر دوم هستم.

سپاسگزار خداوند هستم که لطف و مددش شامل حالم شد با این جلسات آشنا شدم. از جناب مهندس حسین دژاکام تشکر می کنم از جناب آقای مفتون استاد راهنمای عزیزم تشکر می کنم از راهنمای خوبم مسافر علیرضا تشکر می کنم از مسافر آقامهدی، مسافر آقا هادی، مسافر عباس آقا، مسافر حسین آقا تشکر می کنم برای من خیلی زحمت کشیدند و از همه دوستان مسافر و همسفر که با مشارکت هایشان مرا راهنمایی کردند تا بتوانم سفرم را به پایان برسانم تشکر می کنم. از تمام الگوها و دوستانی تشکر می کنم که میدان را خالی نکردند و برای کمک به همدردان ماندند. در این جلسات خیلی آموزش ها گرفتم و یکی از آنها قدرشناسی بود. من قدردان زحمات آقای مفتون و تفکر سروج هستم و احترام به تفکر سروج می گذارم. زیرا تفکر سروج به من یاد داد که به خودم احترام بگذارم و همیشه سعی کردم خدای نکرده تفکر سروج زیرسؤال نرود.

4

تقدیم گل رهایی به مسافر مجید توسط جناب سرهنگ حبشی

5

 

6

امضای سند رهایی مسافر مجید توسط سرهنگ حبشی

7

تقدیم کادو و شاخه گل از طرف مسافر مجید به راهنمایان مسافران و همسفران

مسافر آقامهدی- مسافر احمد- مسافر هادی- مسافر عباس- مسافر حسین- همسفر غلامی- همسفر مکری که توسط همسفر کرمی به این عزیزان تقدیم شد.

8

 

9

 

11

تشکر و تقدیر مسافر مجید از جناب آقای مفتون

12

 

دیدگاه‌ها  

0 #2 جشن رهایی مسافر مجیدHoseein 1401-05-12 00:04
خدا قوت کوه نوردان.
نقل قول کردن
0 #1 پاسخ: جشن رهایی مسافر مجیدهمسفر سيد محسنی 1401-05-09 10:15
با عرض سلام و ادب خدمت مسافر مجید، منم به نوبه خودم تبریک میگم جشن رهایی رو به شما وجناب آقای مفتون و همه خدمتگزاران جلسه وهمه مسافران و همسفران تبریک عرض میکنم. با تشکر فراوان از کمیته آموزش و سایت وتیم تشريفات
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید
اگر کد نمایش داده شده برای شما خوانا نیست بر روی کلید تصویر امنیتی جدید کلیک کنید

آخرین اخبار

ورزش سروج