031-33687673 |

مانيفست

واژۀ سروج تشکیل شده از حروف ابتدایی" سلامت روح و جسم " میباشد. سروج یک راه و روش فرآیند مدار در درمان اعتیاد می باشد که از سال 1386 فعاليت خود را آغاز نموده...

ادامه مطلب...

بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی

آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند...

ادامه مطلب...

قوانین و حرمت جلسات سروج

1. سروج جلساتی است تحقیقاتی که با راهنمایی نیروهای مافوق و با توکل به قدرت مطلق، تشکیل می گردد.
2. شرط شرکت در جلسات، پذیرفتن اصول و قوانین آن و تمایل به رهایی از دام اعتیاد می باشد.

ادامه مطلب...

پروتكل درمان

پروتكل درمان شامل زمان، ‌دارو، آموزش و كاربردي كردن مي‌باشد...

ادامه مطلب...

فرم ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید!

تلفن همراه به درستی وارد نشده!

آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد!

Invalid Input

لطفا متن پیام خود را وارد کنید!

کد امنیتی
کد امنیتی جدید؟ کدامنیتی به درستی وارد نشده!

وقتی نسبت به دیگران کینه داریم یا دروغ می گوییم یا هر عمل ضدارزشی دیگری انجام می دهیم، یعنی وجودمان مملو و پر از کینه و دروغ و ضدارزشی ها شده است. و وقتی درون ما از اینها پر باشد به هیچ وجه نمی توانیم به محبت برسیم. اینکه گاهی به پدر و مادر یا زن و فرزند و یا دیگری کمکی می کنیم، محبت نیست، چون محبت یک عنصر الهی است. عنصر الهی یعنی خیر محض.

موضوع کارگاه آموزشی: وادی چهاردهم

استاد: جناب آقای مفتون

تاریخ: چهارشنبه 1402/1/30

تیتر وادی چهاردهم: «آنچه باور است محبت و آنچه نیست ظروف تهی است»

مدتهاست جلسات را با این جمله شروع می کنیم برای اینکه تنها چیزی که می تواند انسان را به خود اصلی اش برگرداند محبتی است که می تواند به خودش داشته باشد. خیلی از ما انسانها زمانی از مسیر اصلی خارج می شویم که نمی توانیم به خودمان محبت کنیم و درنتیجه به دیگران هم به هیچ نحو نمی توانیم محبت کنیم.

برای اینکه آب از یک شیلنگ آب بیرون بیاید، لازم است ابتدا خود شیلنگ از آب پر شود. اگر این را پذیرفتیم و متوجه شدیم می دانیم وقتی نسبت به دیگران کینه داریم یا دروغ می گوییم یا هر عمل ضدارزشی دیگری انجام می دهیم، یعنی وجودمان مملو و پر از کینه و دروغ و ضدارزشی ها شده است. و وقتی درون ما از اینها پر باشد به هیچ وجه نمی توانیم به محبت برسیم. اینکه گاهی به پدر و مادر یا زن و فرزند و یا دیگری کمکی می کنیم، محبت نیست، چون محبت یک عنصر الهی است. عنصر الهی یعنی خیر محض.

اگر بدی نباشد، خوبی عینیت نمی یابد، اگر شبی نباشد، روز معنا ندارد و اگر زشتی نباشد زیبایی خودش را نشان نمی دهد، و محبت در میان این اضداد، خودش را نشان می دهد. وقتی محبت را فهمیدیم و به خود و به انسانیت خود برگشتیم، دیگر نمی توانیم به یکی محبت کنیم و به یکی محبت نکنیم. چون با دیدگاه الهی به همه چیز نگاه می کنیم و دیگر تضادها با اینکه هستند، روی ما اثر منفی نمی گذارد.

وادی چهاردهم در قالب یک نمایشنامه در کتاب آمده است تا به ما تفهیم کند که نمی توان به سادگی به محبت رسید مگر اینکه خودمان را دریابیم، خودمان را بشناسیم و به حقیقت آن کسی که هستیم برسیم.

برای درک محبت انسان نباید تک بعدی باشد. محبت، شامل عشق و عقل و ایمان است. هر کدام از این سه پارامتر، به تنهایی به محبت نمی انجامد. عشق به تنهایی به جنون و دیوانگی می انجامد. ایمان به تنهایی، به تعصب می رسد و تعصب اجازه رسیدن به حقیقت موضوع را نمی دهد و عقل به تنهایی، آرام آرام منجر به خودمهم بینی و خودبزرگ بینی و... می شود. پس برای رسیدن به محبت این سه عنصر باید در کنار یکدیگر به صورت یک مثلث متساوی الاضلاع رشد کند تا محبت یواش یواش جوانه بزند و خودش را نشان دهد.

اضداد به ما نشان می دهد که چه چیزی انتخاب کردیم، در ارزشها هستیم یا ضدارزشها، آمده ایم درمان شویم یا می خواهیم دور بزنیم. کسی که آمده و می خواهد درمان شود، باید پروتکل درمان را قبول کند اگر نکند و سر خود کار کند، یعنی تضادها بر او اثر منفی گذاشته و شخص بدون اینکه درک کند فکر می کند زرنگی است.

معتادپروری و دور خوردن خانواده ها هم کمک کردن به مسیر انحرافی مصرف کننده است چون آنها هم به خاطر نشناختن اضداد و نشناختن خود، معنای محبت را نمی دانند.

برای اینکه بتوانیم به محبت برسیم، باید تا حدودی سیزده وادی قبل را درک کرده باشیم. محبت در آخرین وادی آمده است تا از هر وادی چیزی گرفته باشیم و توشه خود قرار داده باشیم. برای همین هر سال درمانی این وادی ها تکرار می شود تا در وجود ما نهادینه شود. پس تکرار برای اینکه در مسیر درست قرار بگیریم برای ما لازم است.

اگر تصفیه، تسویه و تزکیه در وجود هر انسانی شروع به جوانه زدن کند و بذر آن کاشته شود در مسیر محبت قرار می گیریم. چنین کسی از نقد شدن استقبال می کند چون می فهمد برای تزکیه شدن، نیاز به نقد شدن دارد. نقد شدن ما را به عیوب خود آگاه می کند تا کم کم آنها را بشناسیم و کنار بگذاریم.

پس محبت فقط این نیست که پول خرج کنیم، جواب سلام بدهیم، در کارهای خانه کمک کنیم، یا دو روز به خاطر همسر و فرزند مواد نکشیم. کسانی که فکر می کنند خانواده شان را دور می زنند، در واقع دارند به خودشان ضربه می زنند، چون روز به روز در چاه ظلمات و تاریکی بیشتر فرو می روند، بدون اینکه خودشان بدانند. محبت زمانی خودش را نشان می دهد که اول به خودمان محبت کنیم.

اولین باری که سیگار کشیدیم، اولین باری که مواد مصرف کردیم، اولین باری که شرب خمر کردیم و همه این اولین بارها، تیشه به ریشه محبت درونی ما بود. از آنجا که محبت عنصر الهی است و در فطرت ما وجود دارد، دوباره احیاء می شود.

برای همین گفته می شود وادی ها را بخوانید تا درک کنید. خواندن دستور کارگاه های آموزشی از سایت، رفتن به ورزش سروج و... همه کمک می کند در مسیر محبت قرار بگیریم.

برای رسیدن به محبت لازم است چیزهایی را از دست بدهیم نه به دست بیاوریم و این ثمره درک وادی هاست. بارها گفته شده استعداد و هوش و تحصیلات ... کمکی به درمان اعتیاد نمی کند. باید چیزهایی را از دست بدهیم تا بتوانیم چیزی به دست بیاوریم.

از این رو، تمام تلاش تفکر سروج این است که جوانی بیاید و چیزهایی مثل دروغ، نفرت، منیت، ترس، حسادت، مقایسه و... را از دست بدهد، اما به خود شخص بستگی دارد که چقدر بخواهد آنها را از دست بدهد، و چقدر بخواهد علفهای هرز درون خود را هرس کند. همه ما به نحوی در وجودمان این علفهای هرز (منیت، خودمهم بینی، ادعا و...) هست و تا زمانی که این علفهای هرز باشد، اجازه نمی دهد محصول سالم در زمین دل ما به ثمر برسد.

محبت را ما در رفتار درست درمان شدگان قدیمی دیدیم و این باعث شد که جلسات ماندگار بماند و عزیزان درمان شده ای که با شور و عشق و محبت این بنا را ساختند و باعث شدند ما امروز اینجا باشیم.

vade142

دوستانی که در این زمینه مشارکت نمودند:

مسافران: میثم1- حسین(سفردوم)- احسان- علی(سفردوم)- آرش- کیانوش- رضا-

همسفران: غلامی- رحمتی- باقری2- کشاورز- توانا- کشانی- عدنانی- احمدی2-

 مسئول کارگاه آموزشی:

مسافر سفر دوم حسین

vade143

پشتیبان کارگاه آموزشی:

مسافر سفر دوم ابراهیم

vade144

مسئول نظم کارگاه آموزشی:

مسافر سفر دوم عباس

vade145

 

دیدگاه‌ها  

0 #16 وادی چهاردهمهمسفر ملکی 1402-03-03 23:16
با تشکر از استاد گرامی برداشت من این ایت که من برای رسیدن به محبت باید یک چیزهایی را از دست بدهم.
نقل قول کردن
0 #15 پاسخ: وادی چهاردهمهمسفر رحیمی 1402-02-27 22:57
درود و خداقوت
بنده با توضیحات بسیار عالی استاد متوجه شدم در قدم اول باید نسبت به خودم محبت داشته باشم و مملو از محبت شوم تا بتوانم به دیگران نیز از دید محبت نگاه کنم
نقل قول کردن
0 #14 وادی چهاردهمفردوس استکی 1402-02-07 16:39
باسلام و درود فراوان
این جلسه نیز برای من بسیار اموزنده بود و نکته عالی آن اینکه درک وادی یعنی از دست دادن
نقل قول کردن
0 #13 پاسخ: وادی چهاردهممسافر علیرضا رفیعائی 1402-02-06 01:25
تشکر فراوان از استاد و کمیته آموزش،امیدوارم تحت آموزش‌های سروج بتوانم روزبروز ضدارزشیهای وجودم را بشناسم و با کاربردی کردن آموزشها،ضدارزشیهایم را از دست بدهم تا بتوانم به درک و لمس محبت برسم
نقل قول کردن
0 #12 پاسخ: وادی چهاردهماحسان 1402-02-05 23:27
سلام ممنونم از استاد که موضوع را به خوبی باز کردند
نقل قول کردن
0 #11 وادی چهاردهممسافر ابراهیم 1402-02-05 11:55
خدا قوت به جناب اقای مفتون و امید روزی که همه به محبت واقعی برسند
نقل قول کردن
0 #10 وادی چهاردهمهمسفر فولادگر 1402-02-04 12:16
سلام وتشکر از استاد بزرگوار وهمه خدمتگزاران سروج...
برداشت؛از انجا که محبت عنصر الهی است ودر فطرت همه وجود دارد..احیا میشود.
نقل قول کردن
0 #9 پاسخ: وادی چهاردهمهمسفر عدنانی 1402-02-04 12:08
  • با تشکر ازاستاد ،خیلی عالی آموزش دادند وفهمیدم که تا زمانی که به خودم محبت نداشته باشم واین عنصر الهی را درون خودم با خاکستر بپوشانم دیگر محبتی در وجودم نیست که لبریز شود وخروجی من همان رذائل است
نقل قول کردن
0 #8 پاسخ: وادی چهاردهمهمسفر باقری ۱ 1402-02-03 23:02
سلام و خداقوت خدمت استاد.زمانی که من بتوانم وجودم را از ضدارزش ها خالی کنم،آنگاه محبت را میتوانم لمس کنم.با شناخت خودم و حرکت در جهت درمان اول به خودم محبت کنم.
سپاسگزارم از استاد و تمام خدمتگزاران
نقل قول کردن
0 #7 پاسخ: وادی چهاردهمهمسفرحیدری 1402-02-03 12:56
باسلام وتشکرازاستادعزیز..برداشت من ازاین دستورجلسه این بودکه من وقتی به محبت میرسم که خودم رابشناسم وبه خودم محبت کنم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید
اگر کد نمایش داده شده برای شما خوانا نیست بر روی کلید تصویر امنیتی جدید کلیک کنید

آخرین اخبار

ورزش سروج