031-33687673 |

مانيفست

واژۀ سروج تشکیل شده از حروف ابتدایی" سلامت روح و جسم " میباشد. سروج یک راه و روش فرآیند مدار در درمان اعتیاد می باشد که از سال 1386 فعاليت خود را آغاز نموده...

ادامه مطلب...

بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی

آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند...

ادامه مطلب...

قوانین و حرمت جلسات سروج

1. سروج جلساتی است تحقیقاتی که با راهنمایی نیروهای مافوق و با توکل به قدرت مطلق، تشکیل می گردد.
2. شرط شرکت در جلسات، پذیرفتن اصول و قوانین آن و تمایل به رهایی از دام اعتیاد می باشد.

ادامه مطلب...

پروتكل درمان

پروتكل درمان شامل زمان، ‌دارو، آموزش و كاربردي كردن مي‌باشد...

ادامه مطلب...

فرم ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید!

تلفن همراه به درستی وارد نشده!

آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد!

Invalid Input

لطفا متن پیام خود را وارد کنید!

کد امنیتی
کد امنیتی جدید؟ کدامنیتی به درستی وارد نشده!

استفاده از این بستر اصلاً جدای از آموزش گرفتن و کاربردی کردن نیست، چون جزئی از رعایت قوانین و حرمتهاست. تمام فرامین صادره در جلسه در راستای یک هدف است و آن این است که یک نفر همدرد، از این در وارد شود و بتواند درمان شود و به آرامش برسد. فضای مجازی و بستر سایت و اینستاگرام توانسته این اثرگذاری را در جامعه داشته باشد تا عزیزان همدردی که چیزی از درمان نشنیده اند و نمی دانند بیماری اعتیاد درمان دارد، را به سمت درمان راهنمایی کند.

موضوع کارگاه آموزشی: لزوم استفاده از سایت

استاد: مسافر سفر دوم علیرضا

تاریخ: چهارشنبه 1402/2/27

اول بدانیم سایت برای چه هست تا بعد بپردازیم به اینکه چه لزومی دارد ما از سایت استفاده کنیم.

ورود فضای مجازی در دنیای کنونی بسیار رشد داشته است و هر تشکیلاتی برای موفقیت قطعاً از این فضای مجازی استفاده می کند. پیشرفت سریع تکنولوژی کنونی روز دنیا، می طلبد ما نیز همراه با جامعه پیش برویم و خود را با آن منطبق کنیم و این اجتناب ناپذیر است، پس همانگونه که هر تشکیلاتی برای ادامه فعالیت خود قطعاً باید با این تکنولوژی پیش برود، تشکیلات سروج هم در این راستا حرکت می کند.

سایت سروج به عنوان یک رسانه آموزشی و خبری در حال فعالیت است که ماحصل تفکر درمانی سروج می باشد. اما چیزی که ما باید بدانیم این است که چرا لازم است ما از سایت این رسانه خبری و آموزشی که بسترش توسط تشکیلات سروج فراهم شده است باید استفاده کنیم؟

پاسخ آن را می توان در وظایف راهنما و رهجو یافت. تفکر سروج به عنوان راهنما سایت را به عنوان یک ابزار درمان در اختیار ما قرار داده است و ما هم به عنوان یک رهجو برای آن چیزی که جوینده آن هستیم باید از همه ابزارهایی که تشکیلات برای ما فراهم کرده استفاده کنیم. این «بایدی» است که برای خودم و از طرف خودم می بایست صادر شود.

اما اینکه من بر خود لازم بدانم از سایت استفاده بکنم می تواند دلایل متعددی داشته باشد. یکی از آن دلایل تکرار و تمرین مطالب آموزشی است. همچنین ممکن است به خاطر داشتن ذهن شلوغ، لحظاتی ارتباط ما با سخنان استاد در جلسه قطع شود و فقط حضور فیزیکی داشته باشیم، اینجاست که با مراجعه به سایت و مطالعه و تکلیف نوشتن جلسه روزهای چهارشنبه، می توانیم نقصی که خودمان به آموزش گرفتن خودمان وارد کرده ایم را تا حدودی برطرف کنیم.

استفاده از سایت و گذاشتن کامنت در پایین همان صفحه، تمرینی برای مشارکت کردن است. چرا که خیلی از دوستان به هر دلیلی از دست گرفتن در جلسه برای مشارکت امتناع می ورزند. البته نه برای دیدن شدن یا دلایل دیگر بلکه از دیدگاه تفکر سروج به آن نگاه شود تا هم برای خودمان و هم برای دیگر همدردان اثرگذار باشد.

بنابراین کسانی که خواهان تغییر نگاه و آموزش گرفتن هستند و می خواهند با اهداف جلسات همسو باشند، باید خود را ملزم به استفاده کردن از بستر سایت و اینستاگرام بدانند.

استفاده از این بستر اصلاً جدای از آموزش گرفتن و کاربردی کردن نیست، چون جزئی از رعایت قوانین و حرمتهاست. تمام فرامین صادره در جلسه در راستای یک هدف است و آن این است که یک نفر همدرد، از این در وارد شود و بتواند درمان شود و به آرامش برسد.

فضای مجازی و بستر سایت و اینستاگرام توانسته این اثرگذاری را در جامعه داشته باشد تا عزیزان همدردی که چیزی از درمان نشنیده اند و نمی دانند بیماری اعتیاد درمان دارد، را به سمت درمان راهنمایی کند. خیلی از عزیزان همدرد ما از طریق همین فضای مجازی سروج، از شهرهای خیلی دور کشور مثل بانه، سقز، تایباد و... به سمت مسیر درمان راهنمایی شدند و خوشبختانه بعد از مدتی عزیزان، کامنت تشکر و اعلام رهایی خود را اطلاع می دهند و این انجام وظیفه ما در قبال درمان است. و این حرکتی که جلسات سروج انجام داده وارزشمند است. در همین جا از خدمتگزاران تیم سایت و اینستاگرام تشکر می کنم که عاشقانه و صادقانه خدمت می کنند.

ما می توانیم از سایت مثل تمامی ابزارهایی که جلسه که در اختیار ما گذاشته، استفاده مؤثر و ارزشمند داشته باشیم یا با کج فهمی از آن سوءاستفاده کنیم. یکی از آن سوءاستفاده ها به عنوان نمونه استفاده دبیر از چند جمله اول سایت به جای ارائه خلاصه گزارش از کل جلسه است، که این با وظیفه دبیر که خلاصه کردن کل مطلب در چند جمله است، منافات دارد.

این ابزار می تواند یک یار مهربان برای ما باشد که در 24ساعت در اختیار ماست. چیزی که علم ثابت کرده، شنیده ها حداقل تا 24 ساعت در حافظه کوتاه مدت می ماند و تکرار و تمرین در این 24ساعت باعث انتقال مطالب به حافظه بلند مدت می شود و آن زمان است که با قرار گرفتن در موقعیتی، می توانیم از آموزشی که قبلاً گرفتیم استفاده کنیم.

قطعاً استفاده از فضای مجازی قوانین خاص خودش را دارد. ما اگر قوانین درمان و قوانین تشکیلات سروج را در فضای مجازی هم رعایت کنیم، می توانیم خود را از انتخابهای مسیرهای نادرست حفظ کنیم. زیرا درها در فضای مجازی باز است و اگر به عنوان رهجو در جلسات هستیم و می خواهیم به درمان خود برسیم، پس دقیقاً راه هایی را انتخاب عاقلانه می کنیم که ما را به هدف ارزشمند درمان برساند.

تمام تلاش تشکیلات سروج این است که بر اساس نیازهای جامعه و به موازات روند رو به رشد جامعه در حال حرکت باشد. ما هم باید به موازات آن حرکت کنیم نه جلوتر و نه عقب تر. طراحی سایت بر اساس ابتدایی ترین نیازهای جامعه است تا برای همگان قابل استفاده باشد. انشاءاله با استفاده از سایت در جهت لازم الاجرا بودن فرمان جلسه کامنت بگذاریم. با کامنت گذاشتن، مراوده اطلاعاتی می کنیم و این باعث می شود بهتر بتوانیم آموزشها را بگیریم چون برداشتی که ارائه می دهیم توسط راهنما که متصل به تفکر سروج است، رصد می شود و می تواند جزء علائم بالینی ما باشد و هیچ وقت هیچ کس فقط از شنیدن و گوش کردن و دریافت کردن نمی تواند اثر مناسب بگیرد، باید آنچه را یاد گرفتیم ارائه دهیم تا به آموزش صحیح برسیم.

صحبت پایانی اینکه استفاده از فضای مجازی و سایت و اینستاگرامی که توسط تشکیلات سروج فراهم شده، فرمان جلسه است ولی هیچ وقت کسی از طریق فضای مجازی درمان نمی شود. لازمه درمان شدن حضور در فضای عقلانی و دیدن الگوهاست و آن موقع است که مدد الهی هم به کمک ما می آید. کج فهمی از این موضوع، این است که جلسات را به موقع و مرتب شرکت نکنیم و بخواهیم آموزشها را فقط از طریق سایت دنبال کنیم. هدف گذاری صحیح، حضور مستمر در جلسات و استفاده از فضای مجازی در کنار آن است.

site1

دوستانی که در این زمینه مشارکت نمودند:

مسافران: کیانوش- مختار- احسان- عباس غفاری- آرش- ابراهیم-

همسفران: سبحانی- فولادگر- استکی- باقری1- احمدی1- محمدی- ابراهیمی-

 

مسئول کارگاه آموزشی:

مسافر سفر دوم حسین

site3

مسئول پشتیبانی:

مسافر سفر دوم ابراهیم

site4

مسئول نظم کارگاه آموزشی:

مسافر سفر دوم میثم

site2

دیدگاه‌ها  

0 #52 پاسخ: لزوم استفاده از سایتعلی علی بیگی 1402-03-04 00:33
مسافر علی ممنون از زحمات شما که سایت سروج را دراختیار ما قرار داده‌اند
نقل قول کردن
0 #51 ممنون میشم که این دستور جلسه هابرای من. تکرار می شود44همسفر حسین زاده‌ای ر 1402-03-04 00:26
با سلام خدمت همه زحمت‌کشان سایت
نقل قول کردن
0 #50 پاسخ: لزوم استفاده از سایتمسافراصغر 1402-03-03 03:43
باتشکراززحمات اعضای سایت استاد همیشه همراه ود ردست رس همگان ومخصوصان آموزش دهنده خانواده
نقل قول کردن
0 #49 لزوم استفاده از سایتهمسفر احمدی ۲ 1402-03-01 21:29
با سپاس‌از استاد و کمیته آموزش و خانواده سروج
استفاده از سایت جهت رفع ابهامات و مشکلات در لحظه نبودن ما در جلسات و همچنین تکرار و تمرین آموزش ها واقعا کاربردی هست و در همه ی لحظات راحت در اختیار ماست. سپاس از تیم زحمتکش سایت
نقل قول کردن
0 #48 پاسخ: لزوم استفاده از سایتهمسفر شاکرین 1402-03-01 01:49
سپاس از تفکر سروج و ممنون از تیم زحمتکش سایت
نقل قول کردن
0 #47 پاسخ: لزوم استفاده از سایتمسافر رضا 1402-02-31 20:55
با سلام
از خدمات گران مایه شما بسیار سپاسگزارم.
نقل قول کردن
0 #46 لزوم استفاده از سایتهمسفر بنده علی 1402-02-31 18:07
با سلام و احترام
برداشت من این است که به عبارتی سایت ، استادی است که در هر دقیقه با من است و هر چند بار که بخواهم میتوانم به راحتی به آن مراجعه کنم در هر مکان و هر زمان .
نقل قول کردن
0 #45 لزوم استفاده از سایتمسافر ابراهیم 1402-02-31 13:40
با درود خدمت گروه سایت و خدا قوت که باعث شناسایی درمان به جامعه هستند و خود من هر وقت در جلسه ای نیستم به خوبی سایت همه دستور جلسات را در دسترس قرار داده و باعث مرور دوباره میشود
نقل قول کردن
0 #44 لزوم استفاده از سایتهمسفراکبری 1402-02-31 07:36
تشکر می کنم از تمام زحمت کشان سایت که کمک میکنند تا این ابزار اموزشی در اختیار ما قرار بگیردودر هر زمان ومکانی بتونیم ازاون استفاده کنیم
نقل قول کردن
+1 #43 پاسخ: لزوم استفاده از سایتهمسفر حسین زاده‌ای ر 1402-02-31 02:03
ن تکرار و تمرین برای من بوجود آمده ک
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید
اگر کد نمایش داده شده برای شما خوانا نیست بر روی کلید تصویر امنیتی جدید کلیک کنید

آخرین اخبار

ورزش سروج