031-33687673 |

مانيفست

واژۀ سروج تشکیل شده از حروف ابتدایی" سلامت روح و جسم " میباشد. سروج یک راه و روش فرآیند مدار در درمان اعتیاد می باشد که از سال 1386 فعاليت خود را آغاز نموده...

ادامه مطلب...

بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی

آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند...

ادامه مطلب...

قوانین و حرمت جلسات سروج

1. سروج جلساتی است تحقیقاتی که با راهنمایی نیروهای مافوق و با توکل به قدرت مطلق، تشکیل می گردد.
2. شرط شرکت در جلسات، پذیرفتن اصول و قوانین آن و تمایل به رهایی از دام اعتیاد می باشد.

ادامه مطلب...

پروتكل درمان

پروتكل درمان شامل زمان، ‌دارو، آموزش و كاربردي كردن مي‌باشد...

ادامه مطلب...

فرم ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید!

تلفن همراه به درستی وارد نشده!

آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد!

Invalid Input

لطفا متن پیام خود را وارد کنید!

کد امنیتی
کد امنیتی جدید؟ کدامنیتی به درستی وارد نشده!

روز چهارشنبه 1400/5/20 جشن رهایی مسافر عباس در میان جمع گرم و پرشور مسافران و همسفران و همچنین مهمانان عزیز از نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر اصفهان و شهرستان خمینی شهر برگزار گردید.

 

abas4

اولین سالی که درمان به اصفهان آمد اولین حمایتها را مدیون نیروی انتظامی و پلیس مواد مخدر آن زمان هستیم. یکی از عزیزانی که خیلی در آن زمان به ما کمک کردند جناب سرهنگ سلطان پور بودند که با تلاش ایشان ما توانستیم در جلسه پلیس مواد مخدر بگوییم ما مواد مصرف می کردیم و بقیه دست بزنند. این خیلی مهم بود و همیشه از این عزیزان تشکر می کنم. آن روز این عزیزان صفحه سفید واقعه کربلا را دیدند، واقعیت اعتیاد را دیدند و ما را پذیرفتند. اگر آن روز آن برخورد انجام نمی شد امروز کنگره با 17شعبه در اصفهان فعالیت نمی کرد. سروج حرکت نمی کرد. اصفهان حدود سه چهار هزار درمان شده دارد و همین جا از این عزیزان تشکر و قدردانی می نماییم.
abas9
 
abas2
 
abas3
 
جناب سرهنگ طاهرزاده: عرض تبریک به مناسبت مکان جدید و زیبا که به همت خود ساختید و عرض تسلیت به خاطر محرم امام حسین(ع). سلام و ارادت ویژه خدمت جناب سرهنگ که پیشکسوت و راهنمای ما بوده و هستند. باعث افتخار است که دوباره در خدمت شما هستم. با افتخار و شوق می آیم و از ته قلب از رهایی یکی از عزیزان خوشحال می شوم. اینجا محل احیای انسانهاست. به معنای اصلی کلمه معنای امید این جا تفسیر می شود. امید معنای درک نور در اوج تاریکی است. شما دقیقاً در اوج تاریکی توانستید نور را پیدا کنید و روزیتان باشد که اینجا باشید و سلامت و انسانیت خود را بازپس بگیرید. اگر نفهمیم که پیام محرم و عاشورای امام حسین(ع) همین است هیچ چیزی درک نکردیم. تمام اتفاق کربلا که 1400 سال است در قلب شیعه ماندگار است برای این است که ما انسان باشیم و انسانیت را یادمان باشد و درست زندگی کنیم و در راه راست قرار بگیریم. خیر مقدم ویژه خدمت همکار بزرگوارم جناب سرگرد حبشی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمینی شهر از افسران باتجربه، ورزیده و کاردان و از کسانی که تمام عمر خدمتشان در مبارزه با مواد مخدر گذرانده اند به ایشان تبریک می گویم که تشکیلات سروج وارد حوزه شما شدند و متأسفانه از حوزه من خارج شدند. برای ما نعمتی بود و مایه خیر و برکت بود و خداراشکر این خیر و برکت به حوزه شما هم رسید. 
خیلی ها در این راه مبارزه کردند و تن تن مواد گرفتند ولی چیزی که ماندگار است تفکر درست و حرف درست و نگرش و بینش درست است. من خودم را احیا شده جناب سرهنگ، آن فضا و جناب آقای مفتون می دانم. زیرا ما هم در مورد اعتیاد تفکر درستی نداشتیم. اصلاًاحترام به معتاد، پذیرش معتاد و درمان و این چیزها نبود و به برکت این دوستان فضا تغییر کرد و هنوز که هنوز هست این بذر باعث شده درختی رشد کند و هر روز تناورتر می شود و ثمره می دهد و خوشا به حال کسانی که آبی به پای این نهال ریختند و سهیم هستند. چون هزاران نفر احیا شدند و از اعتیاد برگشتند که اعتیاد مربوط به یک نفر نیست. وقتی گفته می شود ده هزار رها شده اعتیاد باید آن را در سه چهار نفر خانواده ضرب کنیم و این خیلی کار بزرگی است و حتماً مورد رضایت خداوند است.
در طرح پایلوت ستاد 500 نفر را به طور اتفاقی آزمایش کردند و بالای 80درصد دردرمان مانده بودند و این باعث افتخار است زیرا به طور آکادمیک در بهترین شرایط درمان یا امید به درمان 20درصد است. ولی شما نشان دادید که این طور نیست و حتماً موفق تر است. اگر اینجا برپاست و این احترام را شما دارید قطعاً مال خودتان است. شما این حرمت را حفظ کردید. با کوچکترین لغزش و انحراف و مسأله انحرافی، ناپایداری شما دوستان سفر دوم که خیلی سال است می گذرانید، مسلماً این اطلاعات کسب نمی شد. خیلی روشن است که این اعتبار با سخنرانی و رفاقت و ... به دست نمی آید. به خاطر همین، دوستان سفر اول، اگر می خواهید در درمان آیندگان سهیم باشید، الان پایداری شما حرف اول را می زند نه سخنرانی ها، بیلبوردها و تبلیغات مختلف. شما اگر پایدار در درمان ماندید و صراط مستقیم و راه درست را پیدا کردید، بنیانگذار درمان بعدی های خود خواهید شد همانطور که قبلی های شما این کار را کردند. شما که مصرف مواد داشتید حوصله شنیدن دو دقیقه حرف حساب را نداشتید چطور است که اینجا مرتب و منظم می نشینید و مشارکت می کنید و تحلیل عاشورا می کنید این چیزی غیر از معجزه است. یا خانواده های اعتیاد که کارشان روزانه گریه و زاری و داد و فریاد و غر زدن و... بود، میکروفن دست می گیرند و چه تفکری، چه بینشی، چه نگرشی و چه احساسی به زندگی، اینها معجزه است و قدرش را انشاءاله بدانید. تبریک می گویم رهایی این دوست عزیز را از صمیم قلب به خودم و به همه کسانی که اینجا هستید. کار بزرگی کرده است. این دوستان اگر اینجا نبودند، الان در جوی آباد، حصه و... بودند. ما الان با فروشنده های مواد مخدر مبارزه می کنیم و محلات آلوده را می دانیم ولی چرا پایان ندارد، زیرا بخشی از تداوم آنها به خاطر تقاضاست. افرادی که با پول نقد به دنبال مواد هستند. پس بخشی وظیفه ماست و بخش عمده وظیفه شماست. ما دقیقاً در یک راستا حرکت می کنیم. من این جمعیت را می گیرم و به زندان می برم که کم شوند و اینجا رها می شوند و هر دو به بدنه قاچاق مواد مخدر ضربه می زنیم. پس برای همین اینجا مقدس است همانطور که خون پاک شهیدان همکار من مقدس است. کسانی که اینجا قدم برمی دارند و نفس می کشند و کار می کنند کارشان مقدس است و خیلی کار بزرگی می کنند. انشاءاله شما هم در این قطار و در این تیم کوهنوردی نقش موثری داشته باشید و دست راستتان زیر سر تمام همدردانتان باشد. انشاءاله پیامتان هر روز گسترده شود و افرادی که در نهایت تاریکی اند و امیدی ندارند، پیام شما را بگیرند و برگردند به آغوش زندگی و انسان بودن. باز هم از همه تشکر می کنم و به شما تبریک می گویم.
abas1
 
آقای مفتون: هر بند شیطانی قطع شود، خودبه خود یک بند الهی وصل می شود. اعتیاد خداحافظ، سلامتی سلام. به این گفته می شود رهایی. موقع ساختمان سازی عباس در سفر اول بود. قرار بود سفراولی ها کمتر کمک کنند ولی ایشان وقتی فراخوان می شد اول از همه اینجا بود و آخر از همه می رفت و با تمام وجودش عشق و حسش را در ساختمان جاری می کرد. در تک تک آجرها و سنگها حسی از عباس است و همیشه به مسئولین می گفتم مواظب او باشید و آنها می گفتند او باید مواظب ما باشد که اینقدر با عشق می آید و از طرف کل جلسه از مسافر عباس قدردانی می کنم.
مسافر علیرضا، راهنمای مسافر عباس: خدا را شکر بابت این روزهای قشنگ. تبریک می گویم خدمت جناب مهندس دژاکام، جناب آقای مفتون و خدمت تمام اساتید و اعضای ارزشمند خانواده سروج. خدا را شکر می کنیم که یک مصرف کننده به جای اینکه در این ایام به دنبال تهیه مواد باشد که بیشتر نئشه شود و در هیأت شرکت کند، اینجا می آید و آموزش می گیرد و یاد می گیرد به سمت انسانیت برود و یاد می گیرد باید از امام حسین(ع) درس بگیرد و در راه امام حسین حرکت کند. هر مسافر و آسیب دیده از اعتیاد، مشکلات خاص خودش را دارد و ایشان هم از این قاعده مستثنی نبود. واقعاً مشکلات خیلی اختصاصی داشت ولی با حرف گوش کردن به فرامین و اینکه حرفها را با جان و دل می شنید و تمام تلاشش را می کرد برای کاربردی کردن توانست امروز مزدش را خودش بگیرد. این بستر برای همه مهیاست و هر کسی می تواند اینجا بایستد و درمان شود، به همت وتلاش هر کسی بسته است. بارها استاد راهنما فرموده اند هیچ کس نمی تواند به مصرف کننده ای کمک کند به غیر از خودش. مسافر عباس مزدش و گل رهایی اش را گرفت. بزرگترین دلیل این جشن رهایی این است که آن کسی که هنوز به درمان باور و ایمان ندارد و طبق دستور جلسه امروز هنوز عمربن سعدی است، بتواند با چشمانش ببیند و لمس کند که می شود حسینی شد و در این راه قدم گذاشت و با خودش تسویه حساب کند و تکلیف خودش را مشخص کند و بتواند جرقه ای باشد برای همه عزیزان.
 
abas5
مسافر عباس: ده سال مصرف کننده انواع مواد مخدر از نوع الکل، تریاک، شیره، شیشه و متادون بودم. طول سفر اولم با مدد الهی و با تشکر از بنیانگذار جلسات سروج، جناب آقای مفتون و با راهنمایی راهنمای خوبم مسافر علیرضا بعد از 12ماه و 8روز به پایان رسید. روش درمان، تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی، دارو شربت شفابخش اپیوم، اکنون که در خدمت شما هستم 17روز است خودم را از اعتیاد پس گرفتم و در حال سپری نمودن سفر دوم می باشم.
خدا را شکر می کنم که در این جایگاه قرار گرفتم و با این تفکر آشنا شدم. تشکر و قدردانی می کنم از جناب آقای مهندس دژاکام، کاشف بیماری اعتیاد و ممنون و سپاسگزارم از جناب آقای مفتون، بنیانگذار جلسات سروج و درمان بر اساس علائم بالینی در اصفهان. از همه مسافران و همسفران وکل خانواده سروج تشکر می کنم. تشکر می کنم از سرلژیون تازه واردین که انگیزه ای برای من شد تا درمانم را آغاز کنم. تشکر می کنم از سرلژیون آماده سازی که خیلی به من کمک کردند که من بتوانم مسیرم را خوب ادامه دهم. سپاسگزار مسافرآقامهدی، مسئول کمیته آموزش و سرلژیونم هستم که با بیان شیوای ایشان آموزشها را می گرفتم. ممنون و سپاسگزار از راهنمای عزیزم مسافر علیرضا هستم که هرچند من با حال بد آمدم ولی ایشان با صبر و استقامت به حرفهای من گوش می دادند و مرا درست راهنمایی می کردند و برای من وقت گذاشتند تا من بتوانم این مسیر را ادامه دهم. ممنون و سپاسگزار از همه سرلژیونهای همسفران هستم. من همسفر جلسه ای نداشتم ولی امروز این توفیق برای من بود که مادر و خواهرم اینجا تشریف دارند. همیشه شنیده بودم همسفر یعنی بال پرواز، فکر می کردم باید حتماً همسفر داشته باشم ولی یک مدت که اینجا آمدم و با سرلژیونم صحبت کردم متوجه شدم همسفرانی که اینجا هستند همه همسفر من هستند چون با عشق خدمت می کنند و هدفشان تعالی اهداف جلسات است. زمانی که سر ساختمان می آمدم واقعاً لذت می بردم و افتخار می کردم. خداوند مرا دوست داشت که با این جلسات آشنا شدم. می دیدم دوستان با چه عشقی کار می کردند و همسفرانی که با عشق از ما پذیرایی می کردند و این محبت واقعی را در جلسات دیدم. من امروز از مادرم حلالیت می طلبم. مادری که اعتیاد من باعث پیر شدن او شد. ولی همیشه وقتی با حال بد به خانه می رفتم می گفت عباس خودت را از منجلاب نجات بده. مسیر خانه ما به اینجا دور بود ولی دعای مادرم باعث شد که من به این جلسات بیایم. امیدوارم با آموزش گرفتن بیشتر و بهتر در سفر دوم حرکت کنم. آسیب هایی که به خانواده و پدر و مادر زدم، شاید هیچ وقت نتوانم جبران کنم ولی حداقل یاد گرفتم که دیگر به آنها خسارت نزنم و این را از تفکر سروج دارم و سپاسگزار تک تک شما مسافران و همسفران چه سفر اول و چه سفر دوم هستم. واقعاً من توانستم از تک تک شما کمک بگیرم و به این مرحله برسم. از مسئولین نیروی انتظامی تشکر می کنم. من در زمان سوءمصرف وقتی یک مأمور نیروی انتظامی می دیدم فرار می کردم و بارها هم گیر افتادم ولی امروز می بینم که کنار من هستند. 
 
 
abas6
 
abas7
 
abas8
 
 
 
abas10
 
abas11
 
تشکر و قدرانی مسافر عباس از سرلژیون تازه واردین، سرلژیون آماده سازی، راهنمای مسافران و سرلژیونهای همسفران.
 
abas12
 
abas13
 
abas14
 
abas15
 
آقای مفتون: درمان اعتیاد به این راحتی نیست. ده تا پانزده ماه طول می کشد که یک تیم که به عنوان نمونه سرلژیون ها را اینجا ایستاده اند زحمت می کشند و همانطور که رایگان درمان شدند رایگان وقت می گذارند و زکات رهایی شان را می دهند تا یک نفر مثل مسافر عباس درمان شود. پس درمان به این راحتی و سه روزه و 21 روزه و ... نیست.

دیدگاه‌ها

0 #8 رهایی مسافر عباسعلی 1400-05-26 13:42
خدارا شکر بخاطر بودنش و لطف همیشگی اش
تبریک به کاشف درمان اعتیاد تبریک به بنیانگذار جلسات سروج
و به همه سروجیان گرانقدر و تبریک به مسافر عباس عزیز رهائیت از دام اعتیاد و بازگشتت به زندگی مبارکباد
0 #7 پاسخ: رهایی مسافر عباسعباس علی خاصی 1400-05-23 22:46
خدا را شاکر هستم که با چنین جلسات اشنا شدم و چنین نعمت بزرگی خداوند نصیب من کرد که با این تفکر و این خانواده بزرگ سروج اشنا شدم که چنین روز بسیار بزرگی برا من رقم خورد ممنون سپاسگزار جناب اقای مفتون و تمام خدمتگزاران مسافر و همسفر سروج که عاشقانه خدمت میکنند بدون اینکه از دین مذهب شهر من سوآل کنند تلاش کردند که من از تاریکی ها به سمت روشناییها حرکت کنم زبانم قادر به تشکر زحمات شما خدمت گزاران نیست امیداورم با ثابت ماندن در این راه بتوان الگوی درمانی باشم برای کمک به همدردانم قطعا امروز مسئولیت من در برار درمان بیشتر از پیش شد است چرا که یاد گرفتم پایان هر نقطه سر اغاز خط دیگریست و تلاش من این است با اموزش های که در مسیر سفر دوم کسب میکنم تفکر رفتارم نه تنها در جلسه بلکه در هر کجا از زندگی جلسه باشد و الگو درمانی باشم در جلسه و شهر خودم امیدوارم این نشاط رهای نصیب همه هم دردانم بشود نشاط که قابل وصف نیست
0 #6 پاسخ: رهایی مسافر عباسهمسفر باقری ۱ 1400-05-23 17:46
عرض تبریک خدمت جناب آقای مفتون،مسافر آقاعلیرضا و کل جمعیت سروج.تبریک به مسافر عباس و خانواده ی محترمشان.جلسه ی پر شوری بود.سپاسگزارم
0 #5 پاسخ: رهایی مسافر عباسمسافر علیرضا رفیعائی 1400-05-23 01:15
هزاران بار شکرگذار ایزد منان هستم که من را بسمت جلسات سروج هدایت فرمود،تشکر فراوان از استاد راهنما جناب آقای مفتون و کلیه خدمتگزاران جلسات سروج که حرکت همه در راستای صراط مستقیم باعث می‌شود یک نفر به درمان برسد و از به درمان رسیدن یک نفر جرقه ای برای همدردانمان بخورد که بمانند و درمان شوند.
0 #4 تبریک جشن رهاییهمسفر ملکی 1400-05-22 23:42
با عرض سلام وخدا قوت خدمت تمامی عزیزان. جشن رهایی مسافر عباس از دام اعتیاد را خدمت خودشان و خانواده محترم و خانواده سروج از صمیم قلب تبریک عرض میکنم. خدارا هزاران بار شکر. واقعا اگر این مکان مقدس ودیدن چنین معجزه هایی نبود معلوم نبود که ما خانواده های مصرف کننده ها و عزیزان بیمارمان چه سرنوشتی داشتیم.
0 #3 پاسخ: رهایی مسافر عباسهمسفر غفاری 1400-05-22 18:27
درود وخداقوت به استاد وکمیته آموزش وهمه زحمت کشان سروج تبریک ب مسافر عباس وخانواده محترمشان انشالله که در مکان جدید شاهد رهایی بیشترهمدردان باشیم راهتان پونور ومستدام
0 #2 پاسخ: رهایی مسافر عباسمسافر جمشید 1400-05-22 16:19
سلام ‌.تبریک به مسافر عباس وتمام مسافران وهمسفران سروج انشاله هرروز یکی از عزیزان در این جایگاه جشن رهایش را ببینم
0 #1 دیدگاه من مسافرمسافرحسین 1400-05-22 15:42
وقتی اینهمه شعور جمعی در یک جا هست ،چرا من درمان نشوم - درود برزحمتکشان سروج - هزاران شکر بابت تغییر نگاه به اعتیاد

Comments are now closed for this entry

آخرین اخبار

ورزش سروج

 • ورزش جمعه بیست و چهارم دی
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/24 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه هفدهم دی
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/17 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه دهم دی
    اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/10 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه سوم دی
    برنده کسی نیست که هرگز شکست نخورده است، بلکه کسی است که هرگز جا نزده!   روز جمعه مورخ 1400/10/3 ساعت 7:30 لغایت 10 صبح دوستان مسافر و همسفر، در محل...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و ششم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/26 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه نوزدهم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری     روز جمعه مورخ 1400/9/19 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه دوازدهم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/12 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه پنجم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/5 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و هشتم آبان
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/8/28 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و یکم آبان
  رسیدن به قله پیروزی آسان است، به شرط اینکه راه رسیدن به قله را بشناسی و توانش را هم داشته باشی.   روز جمعه مورخ 1400/8/21 ساعت 7 صبح دوستان...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه چهاردهم آبان
  تفاوت بین افراد عادی و افراد موفق در چگونگی نگرش آنها به شکست است شکست فرصتی است برای شروع دوباره با هوشیاری بیشتر   روز جمعه مورخ 1400/8/14 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه هفتم آبان ماه
  برای شاد بودن، نیازی به تأیید دیگران نداری   روز جمعه مورخ 1400/8/7 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی سروج گرد هم جمع...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه سی ام مهر
  برای اینکه نتایج مطلوبی داشته باشی این تو هستی که باید تغییر کنی نخواه که مسایل آسان تر شوند تلاش کن که تو توانمندتر شوی   روز جمعه مورخ 1400/7/30...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و سوم مهر
    روز جمعه مورخ 1400/7/24 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی سروج گرد هم جمع شدند و به ورزشهای دسته جمعی پرداختند.   هدف...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه شانزدهم مهر
  بهترين منظره بعد از سخت‌ترين صعود است با انگيزه پيش به سوي صعود...   روز جمعه مورخ 1400/7/16 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی...

  ادامه مطلب...