031-33687673 |

مانيفست

واژۀ سروج تشکیل شده از حروف ابتدایی" سلامت روح و جسم " میباشد. سروج یک راه و روش فرآیند مدار در درمان اعتیاد می باشد که از سال 1386 فعاليت خود را آغاز نموده...

ادامه مطلب...

بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی

آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند...

ادامه مطلب...

قوانین و حرمت جلسات سروج

1. سروج جلساتی است تحقیقاتی که با راهنمایی نیروهای مافوق و با توکل به قدرت مطلق، تشکیل می گردد.
2. شرط شرکت در جلسات، پذیرفتن اصول و قوانین آن و تمایل به رهایی از دام اعتیاد می باشد.

ادامه مطلب...

پروتكل درمان

پروتكل درمان شامل زمان، ‌دارو، آموزش و كاربردي كردن مي‌باشد...

ادامه مطلب...

فرم ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید!

تلفن همراه به درستی وارد نشده!

آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد!

Invalid Input

لطفا متن پیام خود را وارد کنید!

کد امنیتی
کد امنیتی جدید؟ کدامنیتی به درستی وارد نشده!

كساني كه به خودشان محبتي ندارند، هر عملي هم انجام ‌دهند، اسمش را نمي‌شود گذاشت محبت. چون به خود محبت نمي‌كنند. همچنين محبت از كسي كه نفرت دارد، كينه دارد، حسد دارد، مقايسه مي‌كند و... بيرون نمي‌آيد. نكته ظريف و قابل تأمل اين كه هرجا محبت جاري باشد،‌ خروجي‌اش شادي‌بخشي و لذت‌بخشي است، نشاط و رشد است. اگر در خانواده‌ها محبت باشد، مطمئناً‌ هميشه شادند و نشاط دارند، اگر خانواده‌اي نشاط ندارند، بدانند همه حركاتشان اگر هم مثبت داشته باشد از روي دلسوزي و ترحم است و هيچ گونه محبتي در آن نيست.

موضوع كارگاه آموزشي سفر دوم: لياقت، جرأت و محبت

استاد: جناب آقاي مفتون

تاريخ: سه‌شنبه 99/10/16

ورود مسافر عليرضا و همسفرسيدمحسني را به سفر دوم خوشامد مي‌گويم. پايان نقطه، سرآغاز خط ديگري است. اعتياد تمام شد ولي اگر تغيير نگاه نداشته باشيم هيچ اتفاقي نيفتاده، اگر  سفر دوم مي‌آييم بايد بدانيم براي چه مي‌آييم و هدف داشته باشيم.

محبت يكي از مقولاتي است كه جلسات ما خيلي روي آن تأكيد دارد. شايد خيلي از ما با ديدگاه خودمان محبت را تجربه كرده باشيم، جاهايي فكر مي‌كرديم محبت مي‌كنيم ولي بعد متوجه شديم، محبت نبوده، بلكه غريزه يا عادت يا دلسوزي و ترحم بوده است.

امروز از زاويه‌اي ديگر اين قضيه را ببينيم. «سلام به جمع دوستان محبت»؛ يعني در ابتدا برچسب محبت به جمع دوستان زده مي‌شود. جمع دوستان، چه كساني هستند؟ روزهاي آخر درمان آقاي مهندس چند نفر كه دوستانشان هستند، در كنارشان هستند. حدود 23 روز مانده به كشف درمان اعتياد و نزديك به پايان مي‌گويد محبت نه روز اول، بعد از اينكه جهانبيني تغيير كرده و نگاه‌ها عوض شده گفته مي‌شود و در طول آن 10-11 ماه صحبت از محبت نيست. يعني مصرف‌كننده‌اي كه درمان را شروع مي‌كند و خانواده‌اي كه آموزش را شروع مي‌كند، زمان مي‌برد تا به اين مرحله برسد، آن موقع مي‌شويم جمعي از اعضاي تيم محبت كننده.

«آن عزيزاني كه دور هم جمع شده‌اند تا محبت خويش را كه نشاني از محبت بيكران است....» ؛ محبت بيكران محبتي خداوندي است كه در تمام هستي جاري است يعني كرانه‌ و ساحلي ندارد. آن محبت، محبتي است كه ديگر شخص‌گرا نباشم، همه چيز ‌براي خودم و خانواده‌ام نباشد، مثل باران باشم، باران وقتي مي‌بارد برايش مهم نيست روي سقف كي و روي سر كي مي‌بارد، آفتاب وقتي مي‌تابد، همه جا مي‌تابد و هر كدام از اين نعمتهاي الهي مثل خورشيد و باران، رشد و توليد و توسعه را در پي دارد. پس كساني كه دور هم جمع شدند،‌ جمعي هستند كه از محبت پر شده‌اند. مثل شلنگ آب كه بايد طول آن هرچقدر هست مثلاً 30 متر يا 50 متر از آب پر و اشباع شود تا آب از آن بيرون بيايد. پس محبت دروني و محبت به خودمان زماني است كه اشباع شده باشيم تا آرام آرام لبريز شود. اگر غير از اين باشد، محبت نيست. ما خيلي‌ها را ديده‌ايم، كه با وجود اينكه به خاطر بيماري اذيت مي‌شوند، ولي به بيماريشان توجه نمي‌كنند، كساني كه به خودشان محبتي ندارند، هر عملي هم انجام ‌دهند، اسمش را نمي‌شود گذاشت محبت. چون به خود محبت نمي‌كنند. همچنين محبت از كسي كه نفرت دارد، كينه دارد، حسد دارد، مقايسه مي‌كند و... بيرون نمي‌آيد. نكته ظريف و قابل تأمل اين كه هرجا محبت جاري باشد،‌ خروجي‌اش شادي‌بخشي و لذت‌بخشي است، نشاط و رشد است. اگر در خانواده‌ها محبت باشد، مطمئناً‌ هميشه شادند و نشاط دارند، اگر خانواده‌اي نشاط ندارند، بدانند همه حركاتشان اگر هم مثبت داشته باشد از روي دلسوزي و ترحم است و هيچ گونه محبتي در آن نيست. اينها به عينه ديده شده است.

كساني مي‌توانند محبت كنند كه به دانايي مي‌رسند. يعني هر حركتي با جهالت هايي كه داريم، بكنيم، ‌محبت نيست. حتي اگر خيلي احترام بگذاريم و خم و راست ‌شويم، چون گوشه دل چيز ديگري است. حسادت است، مقايسه است، چرا او آن طور شد، اين طور شد و ... است، پس اينها محبت نيست. محبت يك نعمت الهي است كه همه كس لياقت آن را ندارد. دانايي هم به سواد و تحصيلات و دكترا نيست، اين را هم رد نمي‌كنيم ولي محبت به اينها نيست،‌ به تصفيه،‌تسويه و تزكيه است كه در درون من اتفاق افتاده باشد.

تمام آموزش‌هاي جلسات ما اين است كه برگرديم به خود واقعي. خداوندي كه در ما روح دميده، سرشار از محبت است، ارحم الراحمين است. پس هرچه از خود واقعي‌مان دور شويم، رنگ الهي گونه كه در ما دميده شده، كمرنگ و كمرنگ‌تر مي‌شود و به اين دليل زمان مي‌برد تا اصلاً محبت را بفهميم، بشناسيم و درك كنيم. وقتي به اينجا رسيديم آن موقع لياقت آن را داريم كه اين نعمت الهي تقديم ما شود. پس محبت داشتن بر كسي، اول لياقت محبت مي‌خواهد. انسانها لياقت داشته باشند، محبت شامل حالشان مي‌شود. چون نعمت الهي است. اما محبت كردن به چه چيزي نياز دارد؟

محبت كردن جرأت مي‌خواهد. همه كس نمي‌تواند محبت كند، همه كس نمي‌تواند از خودش بگذرد. جرأت مي‌خواهد. جرأت بايد در گذشتن از مال، قدمي، درمي، حركتي و... باشد. جرأت مي‌خواهد به دوستان و اقوامي كه مشكل دارند، سر بزنيم. جرأت مي‌خواهد با وجود غر زدن همسر به خانواده و يا پدر و مادر خود سر بزنيم و كمك كنيم. جرأت مي‌خواهد زن با وجود داد و فرياد شوهرش به كسي كمك كند.

محبت كردن به همين سادگي نيست. اگر با محاسبه كاري كنيم، يا در قبال كاري كه مي‌كنيم توقع داشته باشيم محبت نيست. كلام اله به انفاق اشاره مي‌كند. در انفاق هيچ توقع و انتظار برگشتي وجود ندارد. هيچ خواسته‌اي پشتش نيست. كسي كه انفاق مي‌كند، نگاهش، نظرش، وجودش و تمام سلولهايش منتظر برگشت نيست، حتي به اندازه سر سوزني. محبت همين است. محبت اين است كه برايمان مهم نباشد چه كسي روبه‌روي ماست. براي همين روز همسفر را روز تولد فلورانس نايتينگل گذاشتيم. زيرا اين خانم پرستار در جبهه‌هاي جنگ وقتي متوجه شد در سپاه دشمن، زخمي‌هاي زيادي است و كسي نيست كمك كند، به كمك آنها رفت. اين كار جرأت مي‌خواست،‌ چون حداقلش اين بود كه به او مي‌گفتند خائن است ولي او دست به آن اقدام زد، چون سرشار از محبت بود و جرأت انجام و گذشت هم داشت. اگر اين را متوجه شويم و ياد بگيريم خيلي نكته ظريفي است.

چرا وادي‌ چهاردهم وادي محبت است؟ چون تا سيزده وادي را نفهميم و كاربردي نكنيم، درك نكنيم، به محبت نمي‌رسيم. شايد مي‌خوانيم و حفظ مي‌كنيم ولي آيا انجام هم مي‌دهيم؟ آيا با تمام سلولهايمان مي‌گيريم و مي‌فهميم چيست و درك مي كنيم تا بتوانيم انجام دهيم. اين نكته خيلي ظريفي است. براي همين تأكيد مي‌شود هر عملي را اول انجام بدهيد بعد براي ديگران بگوييد. پس اگر صحبتي مي‌شود بايد ببينيم چقدر آن را كاربردي كرده‌ايم. گاهي در ذهن اين طور شكل مي‌گيرد كه محبت كردن يعني مهرباني كردن، برخورد خوب كردن، اما برخورد بد هم محبت مي‌شود، محبت هميشه نوازش و مهرباني و خوبي نيست. مثلاً وقتي به كسي گفته مي‌شود درست بنشيند، شايد از نظر او بد باشد ولي اين محبت به او است، چون او نمي‌داند هرچند در آن لحظه شايد بدش بيايد.

شايد به درجه اي برسيم كه محبت داشته باشيم ولي آيا جرأت محبت كردن داريم. مثلاً در جلسه خودمان، تصميم گرفتيم در اول هر جلسه اين جمله را بخوانيم «آنچه باور است محبت و آنچه نيست ظروف تهي است» چون ديده شد محبت در بين افراد جلسه كمرنگ شده است. افراد به كارهاي يكديگر ايراد مي‌گرفتند و چرا چرا بود و حتي روي درمان شدگان هم اثر مي‌گذاشت، بدون اينكه خودمان بدانيم. هرچند همه تلاش مي‌كنند ولي اينكه از حركت كسي مي‌رنجيم، محبت كم مي‌شود و در عملكرد جلسه تأثير مي‌گذارد. قديم‌ترها موقع خواندن دعاي آخر جلسه از كساني كه انرژي منفي داشتند مي‌خواستم كه دست نگيرند، زيرا يك انرژي منفي، همه جلسه را منفي مي‌كند. براي همين امروز به مسافر عليرضا مي‌گوييم اگر سفر دوم آمدي، بدان براي چه آمدي و هدفت چيست. كسي را اجبار نمي‌كنند، زيرا منفي بودن حوزه‌اي منفي درست مي‌كند و خيلي قويتر از حوزه‌هاي مثبت است و محبت ديگران را خنثي مي‌كند و روي كل جلسه اثر مي‌گذارد.

در خانواده هم به همين صورت است. اگر يكي از زن و شوهر با محبت باشد و محبت را بشناسد ولي ديگري محبت نداشته باشد، زندگي جهنم است، زيرا هرچه هم آن يكي محبت مي‌كند، ديگري خنثي مي‌كند بدون اينكه خودش بخواهد و احساس كند دارد چه كار مي‌كند. محبت آنقدر بزرگ و بزرگ و بزرگ است كه جزء لياقتهاست ولي خيلي حساس است.

وقتي محبت در جمعي جاري شد، سازندگي به وجود مي‌آيد، رشد به وجود مي‌آيد، توسعه به وجود مي‌آيد، آن موقع كساني كه در مسير جاري بودن محبت قرار مي‌گيرند، سرمايه‌هاي انساني مي‌شوند. هر جا ديديم در هر تشكيلات و اداره و ارگاني و يا حتي در مغازه‌اي پيشرفتي حاصل نمي‌شود، به نظر من بدانيد محبت در آنجا جاري نيست. چون محبت يكي از نعمتهاي الهي است.

محبت و دوست داشتن يك چيز سطحي نيست كه سطحي به آن نگاه كنيم. خيلي‌ها محبت را سطحي نگاه مي‌كنيم. محبت خيلي عميق است. ما لايه‌هاي زنگ زده زيادي داريم كه بايد يكي يكي اين لايه‌ها كنار برود تا به آن خود واقعي و به آن نگاه واقعي‌مان برسيم. وقتي در جمع هستيم قرار نيست هر چيزي را با ذهن خود تعبير و تفسير كنيم، همه بدون استثناء ذهن تعبيري و تفسيري داريم و همين ذهن تعبيري و تفسيري باعث قضاوت كردن و... مي‌شود.

صفت گذشته در انسان صادق نيست، چون انسان جاري است. انسان در وحشي‌ترين شرايط هم قرار گرفته باشد، خيلي راحت برمي‌گردد، چون اختيار دارد. اگر ما مي‌بينيم نمي‌توانيم كسي را ببخشيم، به اين دليل است كه نمي‌توانيم دركش ‌كنيم. اگر دركش كنيم، راحت مي‌بخشيم. اگر افراد خانواده‌ يا زن و شوهر با هم اختلاف دارند و نمي‌توانند ببخشند، ‌مشكل از كسي نيست، مشكل آن فرد است كه نمي‌تواند طرف مقابل را درك كند چون اگر دركش كند مي‌بخشد. اينها آن نعمتهاي الهي است كه براثر آموزش به دست مي‌آيد.

قبلاً از تشكيلات ما مي‌پرسيدند شما درآمدتان از كجاست كه درمان رايگان اعتياد انجام مي‌دهيد؟ من در جواب گفتم: نمي‌توانم به شما توضيح بدهم. پرسيدند چرا؟ گفتم چون شما يك بار هم در زندگي‌تان رايگان كار نكرده‌ايد، پس اگر چيزي هم بگويم متوجه نمي‌شويد.

زماني مي‌فهميم ديگري به ما محبت مي‌كند كه خودمان از محبت اشباع شده باشيم. خيلي‌ها كمك مي‌كنند و ما احساس مي‌كنيم رندي كرديم و زرنگي كرديم، در حالي كه كساني محبت را تشخيص مي‌دهند كه بويي از محبت برده باشند. خيلي مواقع هم اصلاً محبت را تشخيص نمي‌دهيم، به اين دليل وظيفه ماست كه اينقدر محبت جاري كنيم كه ديگران در مسير محبت قرار بگيرد، اگر كسي در اين مسير قرار نمي‌گيرد مقوله ديگري است، چون تشخيص در وجود او نيست.

محبت مترادف با توحيد است. ما در چند جلسه قبل راجع به ايمان به توحيد، اعتماد به عدل و اميد به معاد صحبت كرديم. علت اينكه محبت مترادف با توحيد آمده اين است كه خيلي‌ مواقع جايي كارمان راه مي‌افتد و مي‌گوييم خدا كمكمان كرد، خدا كمك كرده ولي اگر محبت جاري نبود، هيچ اتفاق نمي‌افتاد. پس حتماً بايد محبت باشد تا مدد الهي شامل حال شود. جاري بودن محبت همه جا باعث جذب كمكهاي الهي مي‌شود. ولي اگر تنش و درگيري باشد و مدام با اين و آن مخالف باشيم و .... آرام آرام محبت از بين مي‌رود.

دليل اينكه وادي آخر، وادي محبت است، اين است كه متأسفانه يك برداشت غلط در تشكيلاتي مثل تشكيلات ما يا كنگره وجود دارد كه همه مي‌آيند چيزي به دست بياورند، فكر مي‌كنند با به دست آوردن تغيير مي‌كنند، فكر مي‌كنند درك مي‌كنند و مي‌فهمند. در صورتي كه با از دست دادن است. وقتي وادي‌ها را درك كرديم، يك چيزهايي را از دست مي‌دهيم. محبت كردن بلد بودن نمي‌خواهد، محبت كردن در وجود ما هست، فقط ما بايد يك چيزهايي را از دست بدهيم تا ‌آن محبت خودبه‌خود شهود و بروز و عينيت بيابد. براي همين به اساتيد گفته مي‌شود براي استادي نياز نيست كتابهاي خارج از متون جلسات را بخوانيد و ارائه دهيد و جملات را طور ديگري بگوييد. ما بايد آن خصوصيات قبلي و منفي خود را از دست بدهيم، زيباترين جمله‌اي كه در اين خصوص مي‌توان گفت اين است كه صفت گذشته در انسان صادق نيست چون جاري است ما بايد آن صفات گذشته را از دست بدهيم، زور نزنيم صفت جديد بيايد، وادي‌ها را بخوانيم و درك كنيم تا چيزهايي را از دست بدهيم، از دست دادن است كه ما را به خود واقعي‌مان مي‌رساند به آن چيزي كه بوديم و بايد باشيم.

به عنوان جمعبندي بايد گفت دانايي، نداشته باشيم نمي‌توانيم محبت داشته باشيم.‌ محبت نداشته باشيم، ‌نمي‌توانيم انفاق كنيم، يعني اگر هر كاري را با كوچكترين چشمداشتي انجام دهيم، محبت نكرده‌ايم. حتي اگر سه سال يا ده سال بعد هم براي كاري كه كرده‌ايم چشم به راه باشيم. محبت نعمت الهي است، بايد لياقت آن را پيدا كنيم. محبت در وجود ما هست، بايد ناخالصي‌ها را از دست بدهيم تا بروز يابد. ناخالصي‌ها را پاكسازي كنيم تا بفهميم و درك كنيم و موفق شويم.

دوستاني كه در اين زمينه مشاركت و برداشت نمودند:

مسافران: محمدپورحسين- حسين ابراهيمي- جلال- ميثم2- عليرضا ر- نصراله- عليرضا- عباس-

همسفران: ياراحمدي- حبيب‌فر- قاسمي- غلامي- دوستي-

مسئول نظم این کارگاه آموزشی:

مسافر میثم

mohebat2

 

دیدگاه‌ها

0 #8 پاسخ: لياقت، جرأت و محبتعلیرضا 1 1399-10-22 23:16
ممنون از استاد که مفهوم محبت را برایم باز نمودند.
0 #7 پاسخ: لياقت، جرأت و محبتمسافر علیرضا رفیعائی 1399-10-20 20:05
با تشکر از استاد که موضوع را به خوبی باز کردند و همچنین تشکر از کمیته آموزش و مسئول سایت،امیدوارم با درک این آموزشها بتوانم به درک کامل آموزشها،محبت در وجودم به مانند چشمه ای جوشان بشود که بدون توقع به همه برسد و ازش لذت ببرم.
0 #6 پاسخ: لياقت، جرأت و محبتهمسفر غلامی 1399-10-20 18:53
با تشکر از استاد گرامی و همه خدمتگزاران سروج.محبت داشتن لیاقت میخواهد و محبت کردن جرات که با از دست دادن ناخالصی های درون این نعمت الهی در ما متبلور میشود.
0 #5 پاسخ: لياقت، جرأت و محبتهمسفر ولی زاده 1399-10-20 14:59
با سلام .تشکر از استاد گرامی وخدا قوت"امیدوارم لیاقت محبت را بدست بیاورم تا بتوانم جرات محبت کردن را پیدا کنم.
0 #4 لیاقت،جرات و محبتمسافر حسن 1399-10-20 11:43
با تشکر از استاد که موضوع را به خوبی عنوان کردند
0 #3 لیاقت ، جرات و محبتمسافر حسین 1399-10-20 10:30
با عرض سلام خدمت همه دوستان و سپاس از استاد راهنما و کمیته آموزش و مسئول سایت و تمامی خدمتگزاران سرج
0 #2 پاسخ: مثلث محبتهمسفرسبحانی 1399-10-20 09:18
با سلام وتشکر فراوان ازکمیته اموزشبرداشت من این است تا چیزی از دست ندهم چیز دیگری جای گزین نمی شود
0 #1 پاسخ: مثلث محبتهمسفر سید محسنی 1399-10-18 11:19
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما و خدا قوت ، این دستور جلسه که استاد به خوبی باز کردن. و یک مثل هم همیشه قدیمی ها می گفتند که از محبت خارها گل میشود،انشاالله که همه ما بتوانیم ازخود گذشتگی داشته باشیم. با تشکر فراوان از کمیته آموزش و سایت

Comments are now closed for this entry

آخرین اخبار

ورزش سروج

 • ورزش جمعه بیست و چهارم دی
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/24 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه هفدهم دی
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/17 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه دهم دی
    اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/10 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه سوم دی
    برنده کسی نیست که هرگز شکست نخورده است، بلکه کسی است که هرگز جا نزده!   روز جمعه مورخ 1400/10/3 ساعت 7:30 لغایت 10 صبح دوستان مسافر و همسفر، در محل...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و ششم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/26 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه نوزدهم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری     روز جمعه مورخ 1400/9/19 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه دوازدهم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/12 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه پنجم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/5 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و هشتم آبان
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/8/28 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و یکم آبان
  رسیدن به قله پیروزی آسان است، به شرط اینکه راه رسیدن به قله را بشناسی و توانش را هم داشته باشی.   روز جمعه مورخ 1400/8/21 ساعت 7 صبح دوستان...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه چهاردهم آبان
  تفاوت بین افراد عادی و افراد موفق در چگونگی نگرش آنها به شکست است شکست فرصتی است برای شروع دوباره با هوشیاری بیشتر   روز جمعه مورخ 1400/8/14 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه هفتم آبان ماه
  برای شاد بودن، نیازی به تأیید دیگران نداری   روز جمعه مورخ 1400/8/7 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی سروج گرد هم جمع...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه سی ام مهر
  برای اینکه نتایج مطلوبی داشته باشی این تو هستی که باید تغییر کنی نخواه که مسایل آسان تر شوند تلاش کن که تو توانمندتر شوی   روز جمعه مورخ 1400/7/30...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و سوم مهر
    روز جمعه مورخ 1400/7/24 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی سروج گرد هم جمع شدند و به ورزشهای دسته جمعی پرداختند.   هدف...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه شانزدهم مهر
  بهترين منظره بعد از سخت‌ترين صعود است با انگيزه پيش به سوي صعود...   روز جمعه مورخ 1400/7/16 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی...

  ادامه مطلب...