031-33687673 |

مانيفست

واژۀ سروج تشکیل شده از حروف ابتدایی" سلامت روح و جسم " میباشد. سروج یک راه و روش فرآیند مدار در درمان اعتیاد می باشد که از سال 1386 فعاليت خود را آغاز نموده...

ادامه مطلب...

بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی

آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند...

ادامه مطلب...

قوانین و حرمت جلسات سروج

1. سروج جلساتی است تحقیقاتی که با راهنمایی نیروهای مافوق و با توکل به قدرت مطلق، تشکیل می گردد.
2. شرط شرکت در جلسات، پذیرفتن اصول و قوانین آن و تمایل به رهایی از دام اعتیاد می باشد.

ادامه مطلب...

پروتكل درمان

پروتكل درمان شامل زمان، ‌دارو، آموزش و كاربردي كردن مي‌باشد...

ادامه مطلب...

فرم ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید!

تلفن همراه به درستی وارد نشده!

آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد!

Invalid Input

لطفا متن پیام خود را وارد کنید!

کد امنیتی
کد امنیتی جدید؟ کدامنیتی به درستی وارد نشده!

 

سلولهاي بدن ما يك شهر است و همه چيز در آن است. بر اثر مرور زمان هرچقدر از خودمان دور مي‌شويم و با اطلاعات غلطي كه به آنها مي‌دهيم، كم‌كم اين سلولها به سمت اضمحلال مي‌روند. يكي با مصرف‌ مواد مخدر، يكي با كينه، يكي با حسرت و نفرت، يكي با عقده و همه اينها آن سلولها را از وظيفه اصلي خودش خارج مي‌كند و ما مي‌گوييم تخريب شده است.

موضوع كارگاه آموزشي سفر دوم: همه براي يكي، يكي براي همه

استاد: جناب آقاي مفتون

تاريخ: سه‌شنبه 99/11/7

حدود 37 تريليون سلول در بدن انسان وجود دارد. يعني 37 تريليون شهر وجودي در بدن ما وجود دارد. چون هر كدام از سلولها مثل يك شهر هستند و DNA مثل قلعه‌اي در وسط اين شهر است. اطلاعات را مي‌گيرد و بر مبناي آن، فرامين را صادر مي‌كند. حالا در نظر بگيريد سالهاي سال RNAهاي ما حول محور جهالت بوده است نمي‌گويم ضدارزشي، مي‌گويم جهالت. اين جهالت، اطلاعات غلط به تك‌تك سلولهاي شهر وجودي ما داده است و 37 تريليون بار تكثير شده است، براي همين تغيير كردن سخت است. وقتي حسد داريم، آن را داريم، وقتي كينه ورزيم، كينه را داريم، زيرا اينها به همان عدد بار در بدن تكرار شده است. اينجاست كه متوجه مي‌شويم به آموزش آموزش آموزش احتياج داريم. گاهي مواقع شايد مقطعي كينه‌ ما نسبت به كسي از بين برود و خوشحال مي‌شويم كه برطرف شده است ولي اين كينه در وجود ما همچنان هست براي جايي ديگر و فرد ديگر، فقط بسترش مهيا نشده است. اين نكته خيلي ظريف است. با گفتن هر دروغي، اين دروغ 37تريليون بار در سلول شهر وجودي فرد دروغگو، تكرار شده، بازخواني شده و سالهاي سال ريشه دوانيده، پس نمي‌شود با خواندن چهار كتاب و گوش دادن چند سي‌دي آن را درست كرد. براي همين گفته مي‌شود تغيير نگاه، مبدأ‌تحول ماست. چون تمام اطلاعاتي كه داريم، بر مبناي دانسته‌هاي غلط ذهني، تربيت اشتباه و فرهنگ ما بوده است. حتي ما طرز صحيح آب خوردن را بلد نيستيم. نمي‌دانيم چگونه غذا بخوريم، چرا؟ چون عادت كرده‌ايم. چه چيزي عادت كرده؟ قلعه‌هاي 37تريليون سلول عادت كرده است. به عنوان مثال در مقطعي محكم پاي رژيم غذايي مي‌ايستيم ولي بعد از دو سه ماه رژيم را رها مي‌كنيم، رژيم يك هفته نان و برنج نخوردن و يا شش ماه رژيم غذايي را رعايت كردن نيست، اينگونه به نتيجه نمي‌رسيم. چون 37تريليون سلول بايد تربيت شوند و تغيير كنند. البته ناگفته نماند شكل و تركيب بدن هر كسي به گونه‌اي خلق شده است. اگر اين را بفهميم تمام است و ديگر هيچ خواسته‌اي پشت آن نيست. اغلب افراد با لاغر شدن دنبال محبوب شدن هستند ولي هيچ كسي با خوش‌اندامي در نزد ديگران محبوب نمي‌شود، خلق و خوي ماست كه ما را در نظر ديگران محبوب و عزيز مي‌كند.

پس اگر ما بتوانيم اين را تشخيص دهيم، آرام آرام حسادت، كينه‌ورزي، دشمني، مبارزه و... نمي‌كنيم و در آخر به محبت مي‌رسيم. ما در ابتداي هر جلسه، از محبت صحبت مي‌كنيم، زيرا محبت است كه ما را به هم متصل نگه مي‌دارد. اگر محبت نباشد، هيچ كس چشم ديدن ديگري را ندارد. به خاطر اينكه ما به آن 37تريليون سلول ياد داده ايم كه هر كدام ساز خودشان را بزنند. و اگر كسي اين 37تريليون سلول را تربيت كند، مي‌شود فردي مثل جناب آقاي مهندس دژاكام. اساتيد فقط مي گويند، مهم اين است كه خود شخص چگونه برداشت كند، چگونه بگيرد، درك كند و به كار ببندد. چون زماني به حقيقت چيزي پي مي‌بريم كه آن را درك كنيم. ولي اگر سطحي نگاه كنيم، مثل آرايشي است كه قبلاً هم گفته‌ام با يك بارندگي شسته شده و از بين مي‌رود.

در جلسات سروج همه تلاش مي‌كنند تا يك نفر به درمان برسد و اگر آن يك نفر حركتي ‌كند و به درمان برسد، واكنش و بازخوردش به همه برمي‌گردد. و اينجاست كه همه براي يكي و يكي براي همه عينيت مي‌يابد. اگر يك نفر براي احداث ساختمان كمك مالي مي‌كند، براي هيچ شخصي نيست، براي همه انجام مي‌دهد و كسي كه براي همه كاري را مي‌كند، چطور مي‌تواند توقع داشته باشد؟!! اصلاً توقعي به وجود نمي‌آيد. حتي در ذهن هم خطور نمي‌كند. اگر نگاه خدمتگزار اين باشد كه هر خدمتي اعم از مجري‌گري، نگهبان نظم، مهماندار و ... را براي همه اعضا انجام مي‌دهد، آن موقع نمي‌تواند از همه توقع داشته باشد كه وقتي او را ديدند، به او سلام كنند، ولي اگر براي يك نفر باشد، آن موقع مطمئناً توقع به وجود مي‌آيد.

سلولهاي بدن ما يك شهر است و همه چيز در آن است. بر اثر مرور زمان هرچقدر از خودمان دور مي‌شويم و با اطلاعات غلطي كه به آنها مي‌دهيم، كم‌كم اين سلولها به سمت اضمحلال مي‌روند. يكي با مصرف‌ مواد مخدر، يكي با كينه، يكي با حسرت و نفرت، يكي با عقده و همه اينها آن سلولها را از وظيفه اصلي خودش خارج مي‌كند و ما مي‌گوييم تخريب شده است. براي همين جناب مهندس دژاكام، به اين نتيجه رسيدند كه هر خانم سفر اولي، بدون احتساب مسافرش كه درمان شده يا نشده، ‌بايد 40 سي‌دي بنويسد و وارد سفر دوم شود، زيرا تجربه شد همسفراني كه با رها شدن مسافرشان وارد سفر دوم مي‌شوند، هيچ گونه تغييري در آنها اتفاق نيفتاده، زيرا ترميم تخريب‌ها زمان مي‌برد.

اغلب مسافراني كه به قطع دارو مي‌رسند، دچار مشكلاتي در روابط جنسي مي‌شوند و يا خيلي زود عصبي مي‌شوند. قرار نيست همه اينها به يكباره درست شود، دوره نقاهت يا سفر دوم كه خيلي هم به آن تأكيد مي‌شود، براي همين است كه در طول زمان متوجه شويم اين تخريب‌ها هست و زمان مي‌برد تا درست شود. آموزشها به ما كمك مي‌كند توقعمان از خودمان كمتر شود، اين طور نيست كه به صرف اينكه چون مواد قطع شده، پس بايد همه چيز درست شود. سلولهايي كه با آن عظمت بوده، همه آسيب ديده‌اند و به مرور زمان ترميم مي‌شود. همچنين آسيب‌هايي كه بر اثر فشار، عصبانيت، تحقير شدن و توجه نشدن در همسفران، به وجود آمده باعث شده كه همسفر تعادل نداشته باشد.‌ يك روز حالش خوب است و يك روز خوب نيست. اينها همه برمي‌گردد به آن سيستمي كه تخريب شده و اختلال در آن به وجود آمده و ترميم اينها زمانبر است و با حداقل يكسال آمدن به سفر دوم به مرور درست مي‌شود و به آن دوره نقاهت گفته مي‌شود. در آن يك سال نيروهاي انساني تبديل به سرمايه‌هاي انساني مي‌شوند و اين خصيصه آن يك سال است.

وقتي درمان بر اساس علائم باليني مطرح شد، ‌اولين رأس آن الگو، بعد فضاي عقلاني و بعد مدد الهي نام گرفت. چون وقتي يك مصرف‌كننده در حال مصرف مواد است، اصلاً چيزي را نمي‌شناسد و قبول ندارد، شايد به زبان بياورد ولي درونش چيزي نيست. بايد الگو و فضاي عقلاني باشد تا او تازه بتواند مدد الهي را بشناسد. پس الگو نقش خيلي مهمي دارد و اين وظيفه ما را خيلي سنگين مي‌كند كه آيا ظرفيتش را داريم الگو باشيم؟ آيا ‌اصلاً‌ الگو هستيم و اين ظرفيت در وجود ما هست؟ زيرا يك سفر دومي چه بخواهد چه نخواهد براي سفر اولي‌ها الگو است، در خانواده‌ها هم مي‌تواند الگو باشد. الگو بودن، فقط پيراهن سفيد پوشيدن و شال سفيد انداختن نيست، عملكرد ماست. ميزان تغيير عملكرد ما نسبت به گذشته ما را الگو مي‌كند. و اگر كسي تغيير نكرده بداند ضعف در خود اوست چرا؟ چون روي جهالتهاي خود همچنان ايستاده‌ است و مثلاً هنوز كينه‌ورزي مي‌كند، يا هنوز منيت در وجودش حاكم است. به اين دليل كه الگوهاي قبلي را اصلاً قبول نداشته و به آنها توجه نكرده است.

هميشه بايد مديون باشيم، احساس دين كنيم تا شكرگزار و قدردان باشيم. اصلاً‌ نمي‌شود بدون مديون بودن، شاكر بود، شايد زباني باشد، ولي دروني نيست. چون اين دو با هم متضاد است. محبت را بايد حس كرد. در چشم هر كسي محبت مشخص است. وقتي محبت نيست، بدانيد اگر قدرداني هم بشود، از روي محبت نيست، اما به قول مولانا: هر كسي از ظنّ خود شد يار من.

بنابراين برداشت ما از موضوع اين است كه به شهر وجودي ما آنقدر اطلاعات غلط توسط RNAها داده شده كه در آنها حك شده است. اگر يك بار هم در زندگي دروغ گفته باشيم، 37 تريليون بار در وجود ما تكرار شده است. پس چند تريليون بار بايد عكس آن را عمل كنم تا اثر آن دروغ برود. پس خيلي بايد تمرين و تكرار كنيم. پس اگر هنوز اشكال داريم، ‌به خودمان خرده نگيريم، توجه كنيم ببينيم كجاي كار، كمتر وقت گذاشتيم، كجا تلاش نكرديم كه آن سلولهاي تخريب شده را ترميم كنيم.

همه ما نمي‌دانستيم و اين شدت و ضعف دارد، قرار نيست دوره نقاهت همه ما يك سال باشد. شايد براي كسي 10 سال يا 20سال طول بكشد. نقاهت به اين معني است كه وقتي فهميديم بيماريم بفهميم اشكال ما از كجاست و اين خيلي كمك مي‌كند. اگر هنوز ندانيم اشكالمان كجاست، در خدمت كردن هم دچار اشكال مي‌شويم. خدمت مي‌كنيم ولي دوست نداريم يك نفر ديگر خدمت كند، اين خدمت نيست. اين باز مي‌گردد به اينكه هيچ تغييري در نگاه ايجاد نشده است. و با همان اطلاعات غلطي كه در سلولها جمع‌آوري شده، ادامه مي‌دهيم. DNAماندگار است و براي همين اطلاعات هويتي را از روي آن مشخص مي‌كنند. ما از خود واقعي و از آن چيزي كه خداوند ما را خلق كرده دور شديم، با ذهن تعبيري تفسيري مي‌بينيم و مي‌شنويم، اين تعبير و تفسير از اطلاعات RNA است كه به DNA داده است و اين خيلي مهم است. بايد بفهميم چيزهايي كه نه مادي و حتي معنوي مي‌خواستيم و به دست نياورديم و سالها به خاطرش عذاب كشيديم، خواسته معقولي نبوده و آن را رها كنيم. زيرا سالها به غير از هزينه مالي، هزينه ذهني و فكري هم براي آن مي‌كنيم. ‌ذهن كه درگير خواسته‌اي باشد، اجازه نمي‌دهد به چيز ديگري توجه كنيم. اصلاً اجازه درك كردن نمي‌دهد. هرچقدر هم باهوش و با استعداد و با تحصيلات باشيم، ‌اجازه نمي‌دهد چيزي را به عنوان آموزش درك كنيم و اين نكته خيلي ظريفي است. اينها بايد در ما حل شود و چيز سختي هم نيست فقط بايد به اين برسيم كه خواسته ما در زمان كنوني نامعقول است. ما بايد از اين آموزشها چند بار بنويسيم و تكرار كنيم تا به درك درست آن برسيم و نتيجه بگيريم.

اگر اين اتفاق بيفتد، خودمان را از آن جهالتي كه براي خودمان درست كرده بوديم، از آن بندهايي كه دور تادور خودمان تنيده بوديم، از آن قفل‌هايي كه به خودمان زده بوديم به مرور زمان پس مي‌گيريم و اين يك زندگي تازه براي شما مي‌شود تا بتوانيد همه را با انديشه نوين بسازيد و اين خود شما بوديد و هستيد كه بيشترين مدد و ياري را در مورد خودتان انجام مي‌دهيد.

همه ما اگر تغييري مي‌كنيم، خودمان هستيم كه آن را انجام داده‌ايم، بارها گفته‌ايم ما كاري براي كسي نمي‌كنيم ما فقط مي‌گوييم، يكي گوش مي‌كند، كاربردي مي‌كند موفق مي‌شود و يكي گوش نمي‌كند و موفق نمي‌شود و وارد حاشيه شده و معركه گير مي‌شود و به تخريب اين و آن مي‌پردازد. هر جا ديديد از خدمت كسي ناراحت هستيد، بدانيد مشكل از خود شماست. يك جاي درون شما اشكال و ايراد دارد بايد آن را بيابيد و برطرف كنيد. چون هيچ كس جز خودمان نمي‌تواند به خودمان كمك كند كه از آن مخمصه و گرداب بيرون بياييم.

چندسال قبل كه خدمت آقاي مهندس در تهران رسيده بوديم، آقاي دژاكام و استاد امين با هر كدام از بچه‌ها كه ديدار مي‌كردند، مي‌گفتند درمان يعني اين، اين نشان مي‌دهد ما راه را درست رفته‌ايم ولي غره نمي‌شويم. با شنيدن اين جمله، مسئوليتمان بيشتر مي‌شود. كسي كه استاد مي‌نشيند، مسئوليتش چندين برابر مي‌شود چون بخواهد يا نخواهد مي‌شود الگو. كوچكترين بي‌عدالتي باعث ضربه خوردن به كل سيستم مي‌شود نه يك فرد و يك آن ممكن است حركتي انجام دهيم كه بي‌عدالتي باشد. الگوپروري اين است كه براي كسي كه چندين سال خدمت مي‌كند، جشن تولد گرفته شود. پس بايد مراقب باشيم بي‌عدالتي نكنيم. نمي‌توانيم بگوييم نيست ولي ما سعي خود را كرده‌ايم كه كمتر شود. تشكيلات هم مثل سلولهاي بدن است و هر عضوي مي‌تواند نقش داشته باشد، چون همان طور كه گفته شد همه براي يك نفر و يك نفر براي همه. امشب درس بگيريم در هر موردي بي‌عدالتي نكنيم اين نكته خيلي ظريفي است.

دوستاني كه در اين زمينه مشاركت و برداشتشان را بيان نمودند:

مسافران: ميثم1- هادي- مظاهر- عليرضا ر- آقامهدي-

همسفران: حبيب‌فر- ابراهيمي- قاسمي- سيدمحسني-

 

مسئول نظم اين كارگاه آموزشي:

مسافر عليرضا

hame2

دیدگاه‌ها

0 #5 یکی برای همه همه برای یکیهمسفر یاراحمدی 1399-11-15 09:15
با سلام و خدا قوت به استاد گرامی ،برداشتم این است که برای ترببت شهر وجودی باید بسیار تلاش کرد که جنس ذرات ناخالصی درونم که با جهالت پرورش یافته اند تغییر کند و به ذرات خالص از جنس محبت تبدیل شوند و این مقدور نیست الی با اموزش و در پی ان با تغییر نگاه
0 #4 پاسخ: همه براي يكي، يكي براي همههمسفرسبحانی 1399-11-12 22:28
با سلام وخدا قوت به استاد گرامی باید همان طوری که با تکرار سلول های خود را بیمار کردیم باید با تکرار وتمرین انها را درمان کنیم ممنون وتشکر فروان
0 #3 همه برای یکی ، یکی برای همهمسافر حسین 1399-11-12 09:07
با سلام و تشکر از همه خدمتگزاران
با این دستور جلسه من متوجه شدم من هر چه از سفرم میگذرد بهتر میتوانم آموزشها را درک کنم چون
در درون من سلولهای بیشتری بازسازی میشود و باعث می شود من بهتر آموزش بگیرم
0 #2 همه برای یکی ،یکی برای همههمسفردوستی 1399-11-10 21:37
باسلام وتشکرازاستادبرداشت من ازاین موضوع برای تغییرکام اول حرف گوش کردن وآموزش هاراکاربردی کردن نیازاست وبرای درک درست مطالب نیاز به نوشتن ومطالعه تکراروتمرین داریم
0 #1 پاسخ: همه براي يكي، يكي براي همههمسفر سید محسنی 1399-11-09 15:24
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما و خدا قوت ، این دستور جلسه که استاد به خوبی باز کردن.با تشکر فراوان از کمیته آموزش و سایت

Comments are now closed for this entry

آخرین اخبار

ورزش سروج

 • ورزش جمعه بیست و چهارم دی
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/24 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه هفدهم دی
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/17 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه دهم دی
    اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/10 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه سوم دی
    برنده کسی نیست که هرگز شکست نخورده است، بلکه کسی است که هرگز جا نزده!   روز جمعه مورخ 1400/10/3 ساعت 7:30 لغایت 10 صبح دوستان مسافر و همسفر، در محل...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و ششم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/26 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه نوزدهم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری     روز جمعه مورخ 1400/9/19 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه دوازدهم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/12 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه پنجم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/5 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و هشتم آبان
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/8/28 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و یکم آبان
  رسیدن به قله پیروزی آسان است، به شرط اینکه راه رسیدن به قله را بشناسی و توانش را هم داشته باشی.   روز جمعه مورخ 1400/8/21 ساعت 7 صبح دوستان...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه چهاردهم آبان
  تفاوت بین افراد عادی و افراد موفق در چگونگی نگرش آنها به شکست است شکست فرصتی است برای شروع دوباره با هوشیاری بیشتر   روز جمعه مورخ 1400/8/14 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه هفتم آبان ماه
  برای شاد بودن، نیازی به تأیید دیگران نداری   روز جمعه مورخ 1400/8/7 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی سروج گرد هم جمع...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه سی ام مهر
  برای اینکه نتایج مطلوبی داشته باشی این تو هستی که باید تغییر کنی نخواه که مسایل آسان تر شوند تلاش کن که تو توانمندتر شوی   روز جمعه مورخ 1400/7/30...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و سوم مهر
    روز جمعه مورخ 1400/7/24 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی سروج گرد هم جمع شدند و به ورزشهای دسته جمعی پرداختند.   هدف...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه شانزدهم مهر
  بهترين منظره بعد از سخت‌ترين صعود است با انگيزه پيش به سوي صعود...   روز جمعه مورخ 1400/7/16 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی...

  ادامه مطلب...