031-33687673 |

مانيفست

واژۀ سروج تشکیل شده از حروف ابتدایی" سلامت روح و جسم " میباشد. سروج یک راه و روش فرآیند مدار در درمان اعتیاد می باشد که از سال 1386 فعاليت خود را آغاز نموده...

ادامه مطلب...

بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی

آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند...

ادامه مطلب...

قوانین و حرمت جلسات سروج

1. سروج جلساتی است تحقیقاتی که با راهنمایی نیروهای مافوق و با توکل به قدرت مطلق، تشکیل می گردد.
2. شرط شرکت در جلسات، پذیرفتن اصول و قوانین آن و تمایل به رهایی از دام اعتیاد می باشد.

ادامه مطلب...

پروتكل درمان

پروتكل درمان شامل زمان، ‌دارو، آموزش و كاربردي كردن مي‌باشد...

ادامه مطلب...

فرم ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید!

تلفن همراه به درستی وارد نشده!

آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد!

Invalid Input

لطفا متن پیام خود را وارد کنید!

کد امنیتی
کد امنیتی جدید؟ کدامنیتی به درستی وارد نشده!

طبق كلام‌اله «فلينظر الانسان الي طعامك» ببينيد چه مي‌خوريد. همچنان كه غذاي جسم بايد سالم و سلامت باشد، غذاي روح هم بايد ارزشي باشد. غذاي روح اين است كه كارهاي ارزشي و خيرات داشته باشيم. خيرات آن است كه به معناي واقعي كلمه انفاق داشته باشيم. يعني ببخشيم بدون هيچ توقعي. آن كاري كه ما از سر صدق دل براي كسي انجام مي‌دهيم، مي‌شود غذاي روح.

موضوع كارگاه آموزشي سفر دوم: فرمانبري نفس یا هدایت روح

استاد: جناب آقاي مفتون

تاريخ: سه‌شنبه 99/11/28

تمام تلاش آموزشهاي اينجا جه براي همسفر و چه براي مسافر اين است كه به سلامت جسم و روح برسيم. حركت اصيل انسان، حركت تحت روح است. زيرا خداوند وقتي انسان را خلق كرد، در او روح دميد. حركت تحت روح، ‌حركتي تحت شكوه و زيبايي و اوج است و انسانها اين حركت را رها كرده‌اند و به جاي آن پيرو حركتي هستند كه نفس اماره تعيين مي‌كند.

نفس سه مرحله دارد: نفس اماره، نفس لوامه و نفس مطمئنه. پيروي از نفس اماره فقط اين نيست كه حتماً دزدي، خيانت و اين قبيل كارها را بكنيم. پيروي از نفس اماره ما را از هدايت و رهبري روح جدا مي‌كند و بين ما و روح فاصله مي‌اندازد و به مرور زمان قالب‌هايي در ذهن ما ايجاد مي‌گردد كه آن قالب‌ها به ما شكل مي‌دهد و بيانگر شخصيت ما مي‌شود و هويت فكري كه قبلاً راجع به آن صحبت شده است، را مي‌سازد.

به عنوان مثال در حرفه ريخته‌گري، ريخته‌گران هر مايعي در قالبي كه دارند بريزند، به همان صورت بيرون مي‌آيد يا همسفراني كه هنر شيريني‌پزي دارند، مي‌دانند مايع كيك را در هر قالبي بريزند، به همان شكل درمي‌آيد. اينجا گفته مي‌شود تغيير نگاه ما، مبدأ تحول ماست. تغيير نگاه اين نيست كه از اين طرف به آن طرف نگاه كنيم و يا عينك ظاهري خود را عوض كنيم. تغيير نگاه اين است كه آن قالب اصلاح شود تا نزديك شويم به آن چيزي كه بوديم، آن خودِ واقعي كه خداوند ما را خلق كرد.

جنس نفس از نار(آتش) است. طب ايراني كه مربوط به 2000-3000 سال پيش است معتقد است انسان تشكيل شده از صفرا يا همان آتش، آب يا همان بلغم، خاك يا همان سودا و هوا يا همان دم. يعني وجود انسان از اين ذرات تشكيل شده است. پس جنس نفس از نار(آتش) است. بدن شعله‌ور است، اگر روح هدايتش نكند، به سمت ضدارزشها مي‌رود و اين ضدارزشها آن قالب را در ذهن ما شكل مي‌دهد و تا زماني كه آن قالب درست نشود، هر كاري بكنيم، سواددار بشويم، كتاب بخوانيم، مطالعات زيادي داشته باشيم، تحصيلات خود را افزايش دهيم، حتي در بعد ديني و مذهبي هم وارد شويم، نمي‌توانيم تحت هدايت روح قرار بگيريم و همانيم كه بوديم. وقتي نگاه مادي باشد، هر خوبي هم در آن قالب بريزيم، تبديل به بدي مي‌شود. اين ساختار آن قالب است.

نكته حائز اهميت اين است كه ببينيم چه آثاري از خودمان بر جاي گذاشته‌ايم.

قالبي كه از خود ساختيم، با بالا رفتن سن، قويتر و محكمتر مي‌شود و ساختار تشكيل مي‌دهد. به اين دليل اكثر انسانها دنبال زندگي مادي هستند و اين همان مانع حركت تحت روح مي‌شود. اكثر قريب به اتفاق افراد جامعه تمام تلاششان اين است كه مالشان را زياد كنند كه براي بچه‌هايشان بماند و بتوانند خانه و ماشين و جهيزيه و سيسموني و... براي آنها تهيه كنند. اين افراد از خودشان هم راضي هستند زيرا مي‌گويند براي بچه‌هايمان خدمت مي‌كنيم و از نظر خودشان انسانيت و كمك است، اما به اين فكر نمي‌كنند كه اين كارهايي كه مي‌كنند چه آثاري براي جامعه دارد؟ اين نوع نگاه در ذهن است كه بايد عوض شود. اين نوع قالب فكري باعث شده براي خودمان ارزش قائل نباشيم و هميشه نگران فرزندانمان باشيم و براي همين هيچ وقت روحيه شادي نداريم. اينها قالب مادي است كه در ذهن ما ايجاد شده است و بايد اين قالب‌ها را تغيير شكل دهيم. چون باعث مي‌شود كيفيت زندگي ما از تعادل خارج شود و خشك و پست و حقير شويم.

براي همين در جلسات گفته مي‌شود اين سفر، سفري است از پليدي به صداقت. خود به خود با آن قالب ذهني، پليد مي‌شويم. وقتي حقير شديم، از اوج به پايين‌ترين سطح نزول مي‌كنيم، هرچند امكانات مادي و مالي ما خوب باشد و بهترين خانه و ماشين و فرش و پرده و ... را هم داشته باشيم، چون از تحت فرماندهي روح خارج مي‌شويم، و فرمانده ما نار يا همان نفس اماره است.

حال اگر هدايتگر ما روح باشد، اين نگراني‌ها و دغدغه‌ها از بين مي‌رود و خيلي راحت در برابر مشكلات راه حل درست را پيش مي‌گيريم و يا به ديگران پيشنهاد مي‌دهيم و رها مي‌شويم از آن همه دغدغه و نگراني و تشويش كه به خاطر ديگران به خود وارد مي‌كنيم.

كل دستور جلسه امروز اين است كه بفهمم من چقدر تحت امر فرماندهي و هدايتگري روح هستم و چقدر تحت فرماندهي و هدايتگري نفس؟!

غذاي روح چيست؟

دليل اينكه اكثراً چه مذهبي و متدين و چه بي‌ايمان، در سنين بالا روحياتشان خشك است و حالشان خوب نيست و مشكل دارند، اين است كه به روحشان غذاي ارزشي ندادند. طبق كلام‌اله «فلينظر الانسان الي طعامك» ببينيد چه مي‌خوريد. همچنان كه غذاي جسم بايد سالم و سلامت باشد، غذاي روح هم بايد ارزشي باشد. غذاي روح اين است كه كارهاي ارزشي و خيرات داشته باشيم. خيرات آن است كه به معناي واقعي كلمه انفاق داشته باشيم. يعني ببخشيم بدون هيچ توقعي. آن كاري كه ما از سر صدق دل براي كسي انجام مي‌دهيم، مي‌شود غذاي روح. حتي خيلي از جوانان هم شاد نيستند، افسردگي زياد است. بي‌پروا نيستند، حس را بيان نمي‌كنند، چون غذاي روح را به آن نرسانده‌اند.

تمام هشدار همه اديان ابراهيمي راجع به غذاي روح است. ولي ما چقدر استفاده مي‌كنيم؟ وقتي اين انجام نمي‌شود، خودبه‌خود از خود واقعي دور مي شويم كه بارها و بارها راجع به آن صحبت شده است. ذهن ما تعبيري و تفسيري مي‌شود و هر كسي از منظر و قالب خودش به وقايع نگاه مي‌كند. مثلاً در همين جمع، هر كسي صحبت‌هايي كه در اين جلسه مي‌شود را وارد قالب ذهني خود مي‌كند و طبق همان ترجمه و سپس برداشت مي‌كند. در صورتي كه يك صحبت واحد مي‌شود بدون هيچ منظور و نظر خاصي.

معلم بايد معلم باشد. اگر قرار باشد ذهنيت خود را دخالت دهيم، مطمئناً معلم نيستيم و آثاري از ما برجاي نمي‌ماند. سالهاست كه در جلسات گفته مي‌شود ما دنبال آثاريم. يعني مي‌خواهيم آثاري از ما باقي بماند. عزيزاني بودند كه زحمت كشيدند و وقت گذاشتند ولي الان اسمي از آنها نيست. زيرا اثري كه تأثيرگذار باشد، از آنها باقي نماند.

تأكيد مي‌شود كه سواد و هوش و تحصيلات مهم نيست، عملكرد ما مهم است. وقتي بدبينانه به چيزي نگاه كنيم، برداشت غلط مي‌كنيم. بارها گفته شده كه وقتي كسي را نقد مي‌كنند، به آن كار آن شخص ايراد گرفته مي‌شود نه به خود شخص و كسي كه از اين نقد مكدر شود، ‌هيچ وقت از او آثاري باقي نمي‌ماند هرچقدر هم تلاش كند و حرف بزند. اينها همان ديدگاه مادي است.

خيلي‌ها از ديدگاه خودشان در بعد معنوي هستند و خودشان را فدا مي‌كنند و جانثاري مي كنند و خيرات و نذر و نياز مي‌كنند ولي با قالب و ديدگاه مادي، و اين باعث مي‌شود همه آن كارها باز هم مادي باشد. اينها همان نار است، چون براي چيزي است. مهم اين است كه غذاي ارزشي به روح دهيم. يعني اعمال و كارهاي ارزشي بكنيم، اگر به آنجا رسيديم، روح كه هادي است ما را به سمت معنويت هدايت مي‌كند.

حصول ارزشها، غذاي روح است. يعني هر چه از ارزشها حاصل مي‌شود، غذاي روح مي‌شود.

خيلي ها براي جبران يك كار ضدارزشي و يا ضداخلاقي كه انجام داده‌اند، كفاره مي‌دهند، اين باز هم كار ضدارزشي است و غذاي روح نيست. غذاي روح آن است كه ضدارزشي انجام ندهيم. اين نكته خيلي خيلي مهمي است ولي متأسفانه چون نفس اماره بر همه ما حاكم است و هادي ماست و ما را هدايت مي‌كند و انسان هم چون اختيار دارد و مختارالخطاست، نار را انتخاب مي‌كند. انتخاب نور به اين راحتي نيست، نور حاصل كارهاي ارزشي ماست. يك تعميركار ممكن است در تمام طول عمرش دنبال منافع مادي باشد ولي يك شب براي يك بنده خدايي كه ماشينش خراب شده و درمانده است، چند ساعت بيشتر مي‌ماند تا كار او را راه بيندازد، آن مي‌شود غذاي روح چون خدمت به بشريت است. كار ارزشي آن است كه چيزي براي بشريت باقي بماند و باشد.

سعديا مرد نكونام نميرد هرگز

مرده آن است كه نامش به نكويي نبرند

يعني ما بايد اثرگذار و خدمتگزار باشيم.

به فرزندانمان ياد بدهيم كه به جاي كاره‌اي شدن، ارزشمند باشند و وقتي قالب فكري به اين سمت برود، هم والدين و هم فرزندان راحت مي‌شوند. ولي چون خودمان ارزشمند نبوديم، نمي‌دانيم ارزشمندي چيست، تمام تلاش ما اين است كه خودمان ارزشمند شويم تا اين را به ديگران هم انتقال دهيم. اين نكته خيلي ظريفي است. امروز فهميديم كه بايد از آن قالب كه براي خود ساخته‌ايم بيرون بياييم. تغيير نگاه يعني قالب عوض شود نه محتوياتي كه در آن ريخته مي‌شود. ماده‌اي كه در قالب ارزشي ريخته شود، مي‌شود غذاي روح و ما را هدايت مي‌كند.

اگر دقت كرده باشيد وقتي كسي به رحمت خدا مي‌رود، همه مي‌گويند روحش شاد، چون اكثر روح‌ها شاد نيست. تحت نفس اماره قرار گرفته و با اختيار اين را انتخاب كردند. منتظر نباشيم ديگران روح ما را شاد كنند، تا زنده‌ايم تلاش كنيم خودمان روحمان را شاد كنيم.

در زمان‌هاي قديم فرد ثروتمندي بوده كه ريالي به كسي كمك نمي‌كرده، در همان شهر قصابي بود كه به تمام فقرا بدون استثنا رايگان گوشت مي‌داد و چون همه همديگر را مي‌شناختند اگر كسي استطاعت خريد داشت، گوشت رايگان نمي‌گرفت و فقط به كساني كه مشكل مالي داشتند گوشت داده مي‌شد. سالها به همين منوال گذشت و اين فرد ثروتمند مُرد. مردم از اينكه او به كسي كمك نمي‌كرد، از او دلگير بودند و براي تشييع جنازه او نرفتند و زنش به تنهايي او را دفن مي‌كند. فرداي آن روز ديگر قصاب به كسي گوشت نمي‌دهد. بعداً متوجه مي‌شوند تمام اين سالها، اين فرد بوده كه پول گوشتهايي كه قصاب به فقرا مي‌داده را پرداخت مي‌كرده است. انفاق يعني اين. اثرگذاري يعني اين. قرار نيست ديگران بفهمند ما چه كار مي‌كنيم. اين شخص واقعاً روحش شاد بود، هرچند ديگران در تشييع جنازه او شركت نداشتند.

هستي بسيار وسيع و كهكشان فوق‌العاده عظيم است ولي حتي انجام يك حركت كه روح هدايت كرده باشد، در اين عظمت اثرگذار است و اين ارزش انسان را مي‌رساند. ولي ما خودمان را با آن قالب فكري آنقدر پست و حقير مي‌كنيم كه اصلاً اين هستي و كائنات را نمي‌بينيم. به اين دليل فقط گرايش به خودمان و مالكيت‌هايي داريم كه براي خودمان درست كرده‌ايم و اينجاست كه وادي دوم به ما مي‌گويد حتي اگر خودت هم فكر كني هيچ نيستي، ولي چيزي هستي، زيرا در كائنات اثر داري.

در تمام وجود انسان، نيروهاي خفته بسياري هست، اگر ما درست حركت كنيم و به سمتي برويم كه آموزشها به ما ياد مي‌دهد، آن نيروهاي خفته را تبديل به رعد و برق مي‌كنيم و به هيجان مي‌اندازيم و متحول مي‌كنيم و اين مهم با تصفيه شدن و دور شدن از ناخالصي‌ها و ضدارزشي‌ها اتفاق خواهد افتاد. آنجاست كه هدايت نار به هدايت نور تبديل مي‌شود. از وقتهاي طلايي استفاده نماييد تا به عروج نزديك شويد. وقتي كه مي‌گذرد، به درون آن برويم، ببينيم با خودمان چند چند هستيم، چقدر دخالت در كار اين و آن مي‌كنيم؟ چقدر براي همه تصميم مي‌گيريم؟ چقدر از اينكه فرزندان و عزيزانمان كاري مطابق ميل ما نمي‌كنند، به هم مي‌ريزيم؟ چقدر شرم مسموم و احساس گناه مسموم مي‌كنيم به خاطر گناه ديگران؟ چقدر در بيان خود بي‌پرواييم؟ بي‌پروايي يعني اسير نكردن خود در هر چيزي. واقعاً اگر هدايتگر انسان روح باشد، از اينها فارغ مي‌شود. در قلب شما آن مي‌گذرد كه خواسته اوست.

بايد آموخت و عمل كرد و آموزش داد؛ بارها گفته شده از اين دست مي‌گيريم و از دست ديگر مي‌دهيم. اگر قرار باشد نياموزيم، آموخته‌هايمان تمام مي‌شود و چيزي براي ياد دادن نداريم. بعضي اساتيد در بعضي جلسات، يك مطلب را چندين بار تكرار مي‌كنند، اين معلوم است كه مطلب برايشان جا نيفتاده است. مي‌خواهند آن چيزي كه در ذهنشان است القا كنند و اگر هم كسي نقد كند، به آنها برمي‌خورد. بارها به كساني كه با من صحبت مي‌كنند، مي‌گويم آنچه را كه خودت فهميدي، همان را بگو و آموزش بده. و اينجاست كه آموخته را بايد عمل كرد. اگر آن چيزي كه فهميديم را عمل كنيم و به ديگران بگوييم اين تأثيرگذار است. براي همين اصرار مي‌شود از منابع و مطالب خارج از متون براي استادي استفاده نكنيد. اين تقلاست نه تلاش، تلاش آن است كه بدانيم چقدر فهميده‌ايم و چقدر مي‌خواهيم از قالب مادي و موردتأييد بودن بيرون بياييم.

تا زماني كه قالب در ذهن ما است، هيچ چيزي را آن طور كه بايد باشد، برداشت نمي‌كنيم. زيرا پاك‌ترين آموزشها و سالم‌ترين آموزشها وقتي در قالب ناپاك ريخته شود، ناپاك مي‌شود. پاك‌تر و سالم‌تر از كلام‌اله نداريم ولي چون افراد با قالب فكري خودشان آن را برداشت كرده‌اند، باعث شده‌ فرقه‌هاي زيادي از اسلام به وجود بيايد و همه معتقدند اسلام واقعي است. اين است كه به حقيقت محض و خير محض هيچ وقت نمي‌رسيم.

كساني هستند كه با اطلاعات سخيف فكر مي‌كنند خيلي مي‌دانند. اين خيلي دانستن هم همان اطاعت از نار است. بايد اندازه خود را بدانيم. اگر سؤالي مي‌شود كه جواب آن را نمي‌دانيم بايد صراحتاً بگوييم نمي‌دانم و به نظر من همان نمي‌دانم را هم نبايد گفت چون اين طور القا مي‌شود كه يك سري چيزهايي را مي‌دانم ولي اين را نمي‌دانم. سكوت كنيم و چيزي نگوييم.

با مرگ انسان، صور آشكار از بين مي‌رود و مابقي صور پنهان باقي مي‌ماند. خيلي‌ها از مرگ مي‌ترسند. مرگ يك تولد است براي جهان ديگر. حال جهان ديگر را ما با قالب‌هاي ذهني خود با اينكه اين كار را بكنم ثواب دارد، آن نذر را بكنم و با ديد معامله‌گري درست مي‌كنيم. اگر اثرگذار باشيم، مطمئناً در جهان ديگر آثار خدمت به بشريت را خواهيم ديد.

مهم اين است كه بدانيم در كل هستي، چه خدماتي كرده‌ايم، نه اينكه چه گفتار و افكاري داشته‌ايم. خيلي‌ها فكر مي‌كنند خوب حرف مي‌زنند و گفتار خوبي دارند پس خدمتي كرده‌اند. اين خدمت نيست. اگر راهكاري براي مشكل كسي نداريم، بيخود به كسي راهكار ندهيم. فقط شنونده باشيم. شنيدن حداقل باعث مي‌شود شخص مقابل احساس سبك‌تري داشته باشد.

دوستاني كه در اين خصوص مشاركت كرده و برداشت‌هايشان را بيان نمودند:

مسافران: نصراله- عليرضا- حسين ابراهيمي- عباس جعفرخاني-

همسفران: غفاري- نوروزي- قاسمي-

 

مسئول نظم اين كارگاه آموزشي:

مسافر محسن

roh2

دیدگاه‌ها

0 #6 فرماندهی روحمسافر نصرالله 1399-12-04 15:54
با تشکر فراوان از استاد که موضوع را به خوبی باز کردند و به درک بهتری از این موضوع رسیدم
0 #5 پاسخ: فرمانبري نفس یا هدایت روحهمسفر سید محسنی 1399-12-04 13:17
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما و خدا قوت ، این دستور جلسه که استاد به خوبی باز کردن. با تشکر فراوان از کمیته آموزش و سایت
0 #4 فرمانبری نفس یاهدایت روحهمسفردوستی 1399-11-30 23:23
باسلام وتشکرازاستادبسیارعالی
0 #3 فرمانبری نفس یا هدایت روحمسافر حسن 1399-11-30 08:23
با تشکر از استاد ،کمیته آموزش و مسئول سایت
0 #2 فرماندهی روحمسافر حسن 1399-11-29 19:39
با تشکر از استاد که موضوع را به خوبی عنوان کردند
0 #1 فرماندهي روحهمسفر جزي 1399-11-29 15:47
با سلام و تشكر، دستور جلسه بسيار تأثيرگذار و تكان دهنده‌اي بود من خيلي به فكر فرو رفتم و خوشحالم از اينكه با اين آموزش، لايه‌اي ديگر از لايه‌هاي دروني من كنار رفت تا يك قدم به شناخت خويش نزديكتر شوم.
از همه و به خصوص استاد عزيز سپاسگزارم.

Comments are now closed for this entry

آخرین اخبار

ورزش سروج

 • ورزش جمعه بیست و چهارم دی
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/24 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه هفدهم دی
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/17 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه دهم دی
    اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/10 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه سوم دی
    برنده کسی نیست که هرگز شکست نخورده است، بلکه کسی است که هرگز جا نزده!   روز جمعه مورخ 1400/10/3 ساعت 7:30 لغایت 10 صبح دوستان مسافر و همسفر، در محل...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و ششم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/26 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه نوزدهم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری     روز جمعه مورخ 1400/9/19 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه دوازدهم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/12 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه پنجم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/5 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و هشتم آبان
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/8/28 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و یکم آبان
  رسیدن به قله پیروزی آسان است، به شرط اینکه راه رسیدن به قله را بشناسی و توانش را هم داشته باشی.   روز جمعه مورخ 1400/8/21 ساعت 7 صبح دوستان...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه چهاردهم آبان
  تفاوت بین افراد عادی و افراد موفق در چگونگی نگرش آنها به شکست است شکست فرصتی است برای شروع دوباره با هوشیاری بیشتر   روز جمعه مورخ 1400/8/14 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه هفتم آبان ماه
  برای شاد بودن، نیازی به تأیید دیگران نداری   روز جمعه مورخ 1400/8/7 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی سروج گرد هم جمع...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه سی ام مهر
  برای اینکه نتایج مطلوبی داشته باشی این تو هستی که باید تغییر کنی نخواه که مسایل آسان تر شوند تلاش کن که تو توانمندتر شوی   روز جمعه مورخ 1400/7/30...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و سوم مهر
    روز جمعه مورخ 1400/7/24 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی سروج گرد هم جمع شدند و به ورزشهای دسته جمعی پرداختند.   هدف...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه شانزدهم مهر
  بهترين منظره بعد از سخت‌ترين صعود است با انگيزه پيش به سوي صعود...   روز جمعه مورخ 1400/7/16 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی...

  ادامه مطلب...