031-33687673 |

مانيفست

واژۀ سروج تشکیل شده از حروف ابتدایی" سلامت روح و جسم " میباشد. سروج یک راه و روش فرآیند مدار در درمان اعتیاد می باشد که از سال 1386 فعاليت خود را آغاز نموده...

ادامه مطلب...

بنیان گذار روش درمان تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی

آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند...

ادامه مطلب...

قوانین و حرمت جلسات سروج

1. سروج جلساتی است تحقیقاتی که با راهنمایی نیروهای مافوق و با توکل به قدرت مطلق، تشکیل می گردد.
2. شرط شرکت در جلسات، پذیرفتن اصول و قوانین آن و تمایل به رهایی از دام اعتیاد می باشد.

ادامه مطلب...

پروتكل درمان

پروتكل درمان شامل زمان، ‌دارو، آموزش و كاربردي كردن مي‌باشد...

ادامه مطلب...

فرم ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید!

تلفن همراه به درستی وارد نشده!

آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد!

Invalid Input

لطفا متن پیام خود را وارد کنید!

کد امنیتی
کد امنیتی جدید؟ کدامنیتی به درستی وارد نشده!

در ابتداي كار خيلي‌ها نااميد بودند و مي‌گفتند مگر مي‌شود و آيا چنين چيزي امكان دارد؟ اين نوع تفكر، غير از اينكه باعث ركود در خودمان ‌شود و دست و پاي ما را در جهت پيشرفت ببندد، ثمره ديگري ندارد. و در مقابل عزيزان ديگري هم بودند كه مي‌گفتند مي‌توان و بايد و شد.

موضوع كارگاه آموزشي سفر دوم: بررسي عملكرد و احداث ساختمان

استاد: جناب آقاي مفتون

تاريخ: سه‌شنبه 1400/2/28

جا دارد به نوبه خود تبريك بگويم به همه عزيزاني كه در ساخت و پيشرفت و احداث ساختمان مؤثر بودند. از عزيزاني كه هزار تومان پول در سبد انداختند تا كساني كه مبالغ بالا كمك كردند و همچنين از همه كساني كه وقت گذاشتند و خدمت كردند تشكر ويژه داريم. از خداي خود شاكريم كه تلاش خود را در خرج كردن ريال به ريال پول‌هاي جمع‌آوري شده در سبد به كار بستيم، چون آن پول به عنوان بيت‌المال ديده شد و سعي در حفظ آن بود كه به بهترين نحو خرج شود. البته تا بدينجا كه رسيديم هنوز مشكلات زيادي هست، هنوز نياز مالي هست زيرا ساختمان نيمه كاره است و براي آن قسمت هم كه ساخته شده بدهكاري هست، ولي چيزي كه امروز با بودن در اين مكان به آن عينيت داديم و همه با هم با پوست و گوشت و خون خود لمس كرديم اين جمله است كه: «مي‌توان و بايد»؛ وقتي بايد گذاشتيم، انجام داديم و نتيجه‌اش اين شد كه مي‌بينيم.

در ابتداي كار خيلي‌ها نااميد بودند و مي‌گفتند مگر مي‌شود و آيا چنين چيزي امكان دارد؟ اين نوع تفكر، غير از اينكه باعث ركود در خودمان ‌شود و دست و پاي ما را در جهت پيشرفت ببندد، ثمره ديگري ندارد. و در مقابل عزيزان ديگري هم بودند كه مي‌گفتند مي‌توان و بايد و شد.

گزارشي از خريد زمين تا ساخته شدن آن

در مهرماه سال 1399 قرارداد خريد زمين بسته شد و تا زمان تسويه كامل چكها و تحويل كليد دو ماه طول كشيد و تقريباً به اواخر آبان ماه رسيديم. در اين مدت دوستان زيادي ديدن كردند و هزاران ديدگاه و نظر و نقشه ارائه دادند، چون همه خود را به نوعي مالك اينجا مي‌دانستند و اين تبديل به يك معضل براي شروع كار شد. ولي به مرور زمان، نظرها كنار رفت و فعل‌ و عمل جلو آمد، يعني كساني كه واقعاً مي‌خواستند كار كنند و وقت بگذارند، جلو آمدند. كمتر نظر دادند كمتر دخالت كردند و بيشتر اجرا كردند. هرچه نظرات كمتر شد، عملكرد و فعل بيشتر شد و رشد و سازندگي نمايان شد. و اين رشد در هر هفته نسبت به هفته گذشته نمايان بود و اين را همسفراني كه تهيه غذاي عزيزان را به عهده داشتند و هفتگي از محل ديدن مي‌كردند، به خوبي متوجه مي‌شدند. اين آموزشي شد براي همه ما كه بدانيم جايگاه ما كجاست و چه موقع بايد حرف بزنيم و چه موقع نبايد حرف بزنيم و اين در زندگي‌هايمان هم خيلي تأثير دارد. بايد جايگاه سكوت و سخن را بشناسيم و رعايت كنيم. شايد الان هر كسي بتواند هزاران ايراد بگيرد ولي حق اظهارنظر ندارد، چون آن موقعي كه بايد مي‌آمده و قدمي برمي‌داشته، نيامده است. بايد ببينيم چقدر در عيوب دخيل و مؤثر بوديم. عزيزاني بودند كه واقعاً در اين چند ماه از زندگي‌شان گذشتند و اينجا بودند و با تمام وجود شبانه‌روزي تلاش مي‌كردند. مطمئناً همه در مسير خود خطا و اشكال داشتيم ولي به عمد و غرض‌ نبوده است. خروجي مي‌توان و بايد مي‌شود «شد و بقيه‌اش هم مي‌شود» پس مهم اين است كه ما چگونه به هر موضوعي نگاه كنيم.

دغدغه‌هاي زيادي داريم ولي از اين به بعد ديگر دغدغه جابجايي و اين كه صاحب ملك اجاره خود را افزايش دهد و يا تقاضاي تخليه داشته باشد را نداريم. شايد سه يا چهار سال پيش نمي‌توانستيم اين مشكل را حل كنيم ولي الان توانستيم آن مشكل را از كمد بيرون بياوريم و حل كنيم.

اگر بخواهيم از تك‌تك عزيزان تشكر كنيم، به نظر من كار بيهوده‌اي است. چون اگر كسي نياز به تشكر داشته باشد، بداند هنوز هاله خودمحوري دارد. ما بايد از اين كه كاري را انجام داديم لذت ببريم نه از اين كه در قبال كاري كه انجام داديم، از ما تشكر كنند. اگر اينگونه بود، با تمام وجود و گوشت و پوست و خون مي‌توانيم به محلي كه ساخته‌ايم بركت دهيم. بركت خيلي مهم است. بركت در زيادي مال و ثروت نيست. بركت شادي ماست. بركت روحيه داشتن ماست. وقتي خداوند از نظر روحي و جسمي به ما بركت بدهد اين مي‌تواند رمز موفقيت باشد.

مسافر عليرضا ر: تبريك مي‌گويم به كل خانواده سروج، اين مكان جديد را و چيزي كه در چندين ماه گذشته خيلي مورد توجه بود اين كه روز اولي كه اينجا را ديدم، خيلي خوشحال بودم، به خاطر شغلم هزينه‌ها را تا حدودي مي‌توانستم برآورد كنم، با بودجه‌اي كه داشتيم برايم غيرقابل باور بود. ولي آموزشهاي جلسات كمك كرد تا اين غيرقابل باور را درك كنم و اگر حركت بشود و دست در دست هم باشد و نيت خير باشد، حتماً مي‌شود انجام داد و آموزش خيلي زيادي كه در روند ساختمان گرفتم اين كه در هر جمعيت و يا محيط كار و يا هر جايي وقتي يك نفر را به عنوان مسئول انتخاب كردند بايد به عنوان فرمانبر فقط گوش دهيم و به حد توان خود گوشه كار را بگيريم و زماني كه اين شروع شد، روند احداث ساختمان پيشرفت كرد.

استاد: باوري در ناباوري. در دوماهه اول تأخير داشتيم زيرا نظرات زياد بود، هرچه نظر كم مي‌شد، عملكرد زياد مي‌شد و بهتر است اين را در زندگي‌هايمان هم بياموزيم.

همسفر غفاري: واقعاً خدا را شاكرم و از ته قلبم مي‌گويد و اين را سرلوحه كارهايم قرار مي‌دهم و مدد الهي شامل حالم شد كه بركت را با گوشت و خونم لمس كنم. من هدف تعيين كردم براي محل جديد تا جايي كه مي‌توانم كار انجام دهم و اين بركت را در وقت و انرژي گرفتن مضاعف در جسمم ديدم و نشاطي در من ايجاد مي‌شود كه با لذت تمام دوباره اگر خدمتي هست مي‌پذيرم و خسته نمي‌شوم چون مي‌بينم اين هدفي كه تعيين كرديم به ثمر نشسته است. خدا را شكر مي‌كنم كه اينجا هستم و اين آموزشها را مي‌گيرم.

همسفر احمدي: من هم مكان جديد سروج و ساختماني كه همه با هم و با عشق و خلوص در ساختن آن مشاركت كرديم را به همه تبريك مي‌گويم. خوشحالم زحمت همه دوستان به بار نشست و صاحب يك مكان مستقل براي سروج شديم. روز اول كه صحبت از خريد زمين بود، من تصورم اين بود كه يك سالن با كمترين امكانات باشد و اصلاً فكر نمي‌كردم به يك ساختمان اين چنيني برسيم. زمان‌هايي كه توفيق خدمت براي پخت غذا داشتم وقتي مي‌آمدم و مي‌ديدم اين همه پيشرفت كرده، عشق و شور در من ايجاد مي‌شد كه مي‌شود همه كار كرد و آن هدفي كه براي خود قرار داديم و حركتي كه انجام شد خيلي مهم است و نبايد نااميد باشيم كه بعدش چه مي‌شود. همان حركتي كه مي‌كنيم به نظر من با خلوص كه باشد، خيلي لذت‌بخش است و انرژي فوق‌العاده‌اي مي‌گرفتم. وقتي اينجا آمدم و مسافر حسن كه مسئول ساختمان بودند، آنقدر با شور و شوق تعريف مي‌كردند و روند پيشرفت را توضيح مي‌دادند انسان به وجد مي‌آمد و واقعاً خلوص را در بچه‌هاي اينجا ديدم. دوست داشتم كمك كنم و خدمتي داشته باشم. نمي‌دانستم هر روز همسفر غلامي زحمت پخت غذا را مي‌كشند و همين جا از ايشان و همسرشان كه ايشان هم واقعاً زحمت كشيدند تشكر مي‌كنم و بدون اينكه بگويم يك روز همسفر غلامي به من پيشنهاد اين خدمت را دادند و واقعاً خدارا شكر مي‌كنم كه اين قدر دلها به هم نزديك است و حتي وقتي در ذهنمان بيايد كه مي‌خواهيم كاري را انجام دهيم طرف مقابل خودش مي‌گويد و اين خيلي برايم لذتبخش بود و چيز جالب ديگر اينكه روز اول كه مي‌خواستم غذا بپزم استرس داشتم و فكر مي‌كردم نمي‌توانم از پس آن بربيايم ولي در دفعات بعدي با برنامه‌ريزي و مديريت و اعتماد به نفس، به خوبي انجام دادم و ياد گرفتم در بقيه جاهاي زندگي هم اين طور رفتار كنم كه با كمترين زمان و بيشترين لذت آن را انجام دهم.

استاد: در اول هر جلسه خوانده مي‌شود كه تنها پيوند محبت است كه ما را به هم متصل نگاه خواهد داشت. ما هيچ حساب و كتابي با هم نداريم و هيچ نگاه ويژه‌اي چه بد و چه خوب، چه مثبت و چه منفي به هم نداريم، چون اگر اين طور باشد، مطمئن باشيد بركت از بين خواهد رفت. ولي با محبت به همديگر متصل خواهيم ماند. هر كسي به حد توان خودش. با حركتي كه براي ساخت ساختمان انجام شد، مي‌توانيم خودمان را محك بزنيم و عيارمان را بسنجيم كه چقدر مسافر هستيم و چقدر همسفر. اين معيار سنجش خودمان است.اگر كسي نيامد و كاري نكرد، مشكلي ندارد ولي آنكه تظاهر كرد كه مي‌خواهد كاري بكند ولي در ذهنش چيز ديگري بود، امروز مي‌تواند به درون خودش برود و خودش را بهتر بشناسد و ببيند چقدر پيوند محبت در اوست. هرچقدر پيوند محبت بيشتر باشد، مطمئن باشيد بركت و مانايي اينجا بيشتر است.

مسافر عليرضا: اين مكان را به همه دوستان و مسافران و همسفران تبريك عرض مي‌كنم. من ساختمان‌هاي زيادي ديده بودم ولي اينجا كه آمدم و ديدم چطور پيشرفت مي‌كند به آن باور درمان هم رسيدم كه در درمان هم گفته مي‌شود اگر خداوند مددش شامل حال كسي شود، به درمان مي‌رسد. متوجه شدم اينجا هم مدد الهي شامل حال شده و با كمك و همياري دوستان اينجا به اين حد پيشرفت مي‌كند.

استاد: براي كمك كردن قرار نيست هر كاري ديگران كردند ما هم بكنيم. مهم اين است كه دل و قلب ما براي سهامداري خدمت بتپد. قبلاً هم گفتم خدمت يعني سهامداري، سهامدار هم ادعاي مالكيت ندارد، بلكه به دنبال رشد و توسعه است. اين ها با هم فرق مي‌كند. زماني عزيزاني بودند كه تماس گرفتند و قول دادند ولي نتوانستند. وقتي كسي نتواند ما اجبار نداريم، ‌اينجا همه چيز داوطلبانه است. ما توقعي از كسي نداريم. خدمت آن است كه حتي اگر كار كوچكي مي‌كنيم آن را دلي انجام دهيم نه اينكه بخواهيم همه ببينند يا يك نفر خاص كه مدنظر ماست ببيند. مطمئن باشيد اين خدمت نيست، اين فقر دروني شخص است. نشان مي‌دهد تهي است. ياد بگيريم بعد از اين اگر خواستيم ادامه ‌دهيم آن كاري كه از دستمان برمي‌آيد انجام دهيم. يك روز يك نفر از مسافران كه شغل پيرايشي داشت، صندلي خود را سر ساختمان آورد و موي سر بقيه مسافران را اصلاح مي‌كرد. آن روز اين كار براي ديده شدن نبود، كمكي بود كه از دست آن مسافر برمي‌آمد تا به عزيزاني كه براي ياري آمده بودند، خدمتي بكند. پس عيار كمك اين نيست كه پول زياد بدهيم، بتوانيم ياد بگيريم عشق بورزيم و اين عيار سنجش خودمان است.

مسافر مظاهر: مكان جديد را به همه عزيزان تبريك مي‌گويم. تشكر ويژه‌اي دارم از همه بچه‌هايي كه هر وقت به آنها نياز داشتيم، سريع حاضر مي‌شدند و خدمت مي‌كردند. زماني كه آقاي مفتون مسئوليت ساختمان را به من واگذار كردند، با خودم خيلي فكر كردم و ديدم مسئوليت سنگيني را بايد بپذيرم و وقتي ديدم با هزار توماني كه اعضا در سبد مي‌اندازند اينجا قرار است ساخته شود، احساس دين زيادي كردم. براي همين حتي تا بهارستان مي‌رفتم تا مصالح ارزانتري بخرم كه مبادا ديني به گردنم باشد و قدر ريال به ريال اين پولها را مي‌دانستم. زماني كه عزيزان فرماني را اجرا مي‌كردند سعي مي‌كردم همزمان با آنها كار انجام دهم چون من با بقيه فرق ندارم و سعي مي‌كردم باعث جذب كساني شوم كه سر ساختمان مي‌آمدند به خصوص غريبه‌ها.

استاد: يكي از كارها و خدمت‌ها اين است كه با رفتار و كردار و عملكردمان بتوانيم ديگران را جذب اينجا كنيم. دو نفري جذب اينجا شدند كه واقعاً هيچ ارتباطي با اعتياد نداشتند يعني نه خودشان و نه نزديكانشان ولي كارهاي بزرگي براي اينجا كردند. مثلاً آقاي كبيري تمام درهاي اينجا را اهدا كردند. وقتي از ايشان انگيزه اين خدمت‌ها و كمك‌ها پرسيده شد، در جواب گفتند من وقتي اينجا آمدم، يك شوق و انرژي و عشق عجيبي اينجا ديدم. هر چيزي ساخته مي‌شد در آن عشقي بيرون مي‌آمد و روي من اثر مي‌گذاشت و اين انگيزه‌اي براي من شد. بارها با بچه‌ها ناهار مي‌خورد و مي‌گفت من وقتي اينجا غذا مي‌خورم لذت مي‌برم و اين همان محبتي است كه گفته مي شود ما را به هم متصل نگاه مي‌دارد و چنين آثاري دارد و اين جمله كه سالها گفته‌ايم عينيت پيدا مي‌كند: «ما دنبال آمار نيستيم، دنبال آثار هستيم»

چند روز پيش يكي از مسافران سفر اول تعريف مي‌كرد يك روز كه به سر ساختمان آمده بود ديده بود يكي از همسفران كه اينجا بود در آجر دادن براي طبقه بالا كمك مي‌كرد. گفت من خيلي خجالت كشيدم و به درون خودم رفتم و فكر كردم يك همسفر در آجر دادن كمك مي‌كند و من چه كار مي‌كنم. آن همسفر هم براي تظاهر اين كار را نمي‌كرد. خروجي اين عشق و محبت،‌ جذب افرادي است كه اطراف ما هستند و اين مسئوليت ما را بيشتر مي‌كند.

اينكه گفته مي‌شود موتورها و ماشين‌هاي خود را در پشت ساختمان پارك كنيد به خاطر اين نيست كه از كسي بترسيم، چون كسي حق ندارد به ما چنين چيزي بگويد. ولي ما خودمان اين كار را نمي‌كنيم كه مبادا مزاحمتي براي كسي ايجاد شود، زيرا مي‌خواهيم خودمان را حفظ كنيم. ما تجربه مكان‌هاي قبلي را داشتيم، پس بايد خودمان نظم را رعايت كنيم. از هر چيزي به عنوان آموزش استفاده مي‌كنيم. توصيه مي‌كنم يك نفر پشت ساختمان خط كشي انجام دهد كه ماشين‌ها روي نظم پارك كنند زيرا نظم خيلي مهم است.

به گفته يكي از عزيزان ساختمان ما مثل مسافر در حال درماني است كه به يك سي‌سي 25 روز رسيده است. كار همچنان ادامه دارد و در موقعيت بحراني و حساس هم قرار گرفته است. چون مسافري كه به يك سي‌سي 25 روز مي‌رسد، فكر مي كند كار تمام است و هر لحظه ممكن است از مسير منحرف شود و درمانش ناقص بماند. پس ما هم بايد دقت كنيم و مواظب باشيم،‌كار ما تازه شروع شده است. بايد تلاش كنيم براي كساني كه هنوز مصرف‌كننده نشده‌اند و يا هنوز دارند مواد مصرف مي‌كنند تا در آينده بيايند و درمان شوند.

دوستاني كه از خاطرات و يا اشتباهاتي كه در اين مسير داشتند، مشاركت نمودند:

مسافران: عليرضا ر- نصراله- عليرضا- عباس جعفرخاني- علي- مظاهر- حسين ويلاشهر- جلال-

همسفران: غفاري- احمدي- ياراحمدي- نوروزي- كشاورز- سيدمحسني- دوستي-

 

مسئول نظم اين كارگاه آموزشي:

مسافر سفر دوم نصراله

sakhteman1

دیدگاه‌ها

0 #7 بررسی عملکرد واحداث ساختمانمحمدی 1400-03-02 22:02
سلام وخداقوت و عرض تبریک به بنیانگذارجلسات سروج وهمه عزیزان مسافر وهمسفربرای ورود به مکان جدیدومقدس سروج امروز وقتی عملکرد واحداث ساختمان رامشاهده کردم ازصمیصم قلبم خوشحال شدم که تفکر ناب سروج بار دیگر نتیجه ای مثبت دا د وبه ثمر نشست به امید دیدن جشن رهاییهاوتولد های هر چه بیشتر دراین مکان مقدس ان شالله
0 #6 بررسی عملکرد و احداث ساختمانیمسافر حسن 1400-02-31 20:40
با تشکر از استاد، کمیته آموزش و مسئول سایت
0 #5 پاسخ: بررسي عملكرد و احداث ساختمانهمسفر سید محسنی 1400-02-30 14:08
با عرض سلام وخداقوت، این دستور جلسه که استاد به خوبی باز کردن. با تشکر فراوان از کمیته آموزش و سایت، منم به نوبه خودم تبریک میگم مکان جدید رو به جناب آقای مفتون وهمه خدمت گذاران جلسه، وهمه مسافران وهمسفران تبریک عرض میکنم. با تشکر فراوان
0 #4 بررسی عملکرد احداث ساختمانهمسفرملکی 1400-02-30 12:36
با عرض سلام و خداقوت خدمت تمام عزیزان ک با تمام وجود برای احداث این مکان مقدس تلاش نمودند. الهی همیشه سالم وسلامت وسربلند باشید
0 #3 دیدگاه من مسافرحسین کشانی 1400-02-30 11:59
با خواندن مطالب بالا
من مسافر به شوق می آیم و عشق واقعی را حس میکنم
ممنون از همه مسافران و همسفران و کسانی که کاری کردند برای کمک به من
عشق یعنی شب یلدایی دل
عشق یعنی شب رسوایی دل
عشق یعنی فوران تا ملکوت
صلح بین لب و فریاد و سکوت
0 #2 بررسی عملکرد واحداث ساختمانهمسفردوستی 1400-02-30 03:21
باسلام وتبریک به خانواده سروج امیدوارم ساختمان جدیدمبارک باشدتشکرمیکنم ازتک تک مسافران وهمسفرانی که عاشقانه زحمت کشیدندب خصوص جناب آقای مفتون شایدساختمان یک سال طول نکشیدولی ایشان ده سال پیرشدندازخانواده شان که حمایت کردند ازمسافراقامهدی که مرکزرااداره کردنداقای مفتون توانستن دنبال کارهای ساختمان بروندمسافرانی که خانواده گی خدمت کردندوتشکرازمسئولین سایت
0 #1 بررسی عملکرد و احداث ساختمانعلیرضا م 1400-02-30 02:48
خدمت در وادی درمان به هر شکل و مقداری،قابلیت‌هایی در من ایجاد نمود که تحمل مسائل و مشکلات روزمره گی، توام با نشاطی وصف ناشدنی در روح و جسمم گردید. چراغ این وادی هميشه پرنور و فروزان باد.

Comments are now closed for this entry

آخرین اخبار

ورزش سروج

 • ورزش جمعه بیست و چهارم دی
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/24 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه هفدهم دی
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/17 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه دهم دی
    اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/10/10 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه سوم دی
    برنده کسی نیست که هرگز شکست نخورده است، بلکه کسی است که هرگز جا نزده!   روز جمعه مورخ 1400/10/3 ساعت 7:30 لغایت 10 صبح دوستان مسافر و همسفر، در محل...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و ششم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/26 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه نوزدهم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری     روز جمعه مورخ 1400/9/19 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه دوازدهم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/12 ساعت 7:30 لغایت...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه پنجم آذر
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/9/5 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و هشتم آبان
  اگر امروز وقت برای ورزش نگذارید در آینده وقت زیادی برای بیماری خواهید گذاشت انتخاب با خودمان است: ورزش و سلامتی یا تنبلی و بیماری   روز جمعه مورخ 1400/8/28 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و یکم آبان
  رسیدن به قله پیروزی آسان است، به شرط اینکه راه رسیدن به قله را بشناسی و توانش را هم داشته باشی.   روز جمعه مورخ 1400/8/21 ساعت 7 صبح دوستان...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه چهاردهم آبان
  تفاوت بین افراد عادی و افراد موفق در چگونگی نگرش آنها به شکست است شکست فرصتی است برای شروع دوباره با هوشیاری بیشتر   روز جمعه مورخ 1400/8/14 ساعت 7 صبح...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه هفتم آبان ماه
  برای شاد بودن، نیازی به تأیید دیگران نداری   روز جمعه مورخ 1400/8/7 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی سروج گرد هم جمع...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه سی ام مهر
  برای اینکه نتایج مطلوبی داشته باشی این تو هستی که باید تغییر کنی نخواه که مسایل آسان تر شوند تلاش کن که تو توانمندتر شوی   روز جمعه مورخ 1400/7/30...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه بیست و سوم مهر
    روز جمعه مورخ 1400/7/24 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی سروج گرد هم جمع شدند و به ورزشهای دسته جمعی پرداختند.   هدف...

  ادامه مطلب...

 • ورزش جمعه شانزدهم مهر
  بهترين منظره بعد از سخت‌ترين صعود است با انگيزه پيش به سوي صعود...   روز جمعه مورخ 1400/7/16 ساعت 7 صبح دوستان مسافر و همسفر،  در محل پارک فدک، مقر ورزشی...

  ادامه مطلب...