031-33687673 |
بنیان گذار سروج

999آقاي مهرداد مفتون از سال 1384 در زمينه درمان اعتياد و برگزاري جلسات درمان گروهي اعتياد در اصفهان مشغول به فعاليت و تلاش مي‌باشند. ایشان در سال 1379 با کنگره 60 و روش درمانی کاهش تدریجی دارو و تفکرات جناب آقای مهندس دژاکام آشنا گردیده و پس از کسب آموزش های لازم و به علت علاقه به فعالیت در این عرصه، ماموریت یافته که جلسات کنگره 60 را در اصفهان راه اندازی نموده و پایه گذاری نمایند.

ایشان با تلاش بسیار جلسات کنگره 60 را در اصفهان راه اندازی نمودند. پس از بنیان گذاری جلسات کنگره 60 در اصفهان و کسب تجربه های بیشتر و ادامه فعالیت های خود، توانسته روش جدیدی را در درمان اعتیاد پایه گذاری نمایند که تفاوت های عمده ای با روش درمان کاهش تدریجی دارو داشته است.

ایشان با اندیشه ژرف خود در این مقوله و انجام مطالعات و تحقیقات فراوان در زمینه درمان اعتیاد به این مهم دست یافته، که درمان اعتیاد یک پروسه بوده نه یک پروژه و بهترین روش درمان در مقوله بیماری اعتیاد، تنظیم دارو بر اساس علائم بالینی شخص بیمار می باشد؛ روشی کاملا منحصر به فرد که می تواند بین افراد مختلف در بازه های زمانی و شرایط متفاوت و انواع سوء مصرف ها انجام پذیرد.

در نهایت ایشان به علت تفاوت دیدگاه درمانی سروج با سیستم کنگره 60 در جهت راه اندازی تشکیلاتی متناسب با دیدگاه های خود اقدام نمودند و در نهایت با جلب نظر و همراهی مسئولین هلال احمر و شورای هماهنگی مواد مخدر و دستگاه های مربوطه بالاخص نیروی انتظامی، موفق شدند جلسات سروج که در ابتدا به جلسات هلال نام گذاری شد را در سال 1386بنیان گذاری نمایند.

در طی اين سال ها، تعداد زيادی از عزيزان ره گم كرده به رهايی رسيده و به آغوش خانواده و زندگی سالم بازگشتند.