031-33687673 |
آرشیو

 

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی به منظور جلب مشارکت مردمی و به تبع آن آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی به جامعه از پیامدهای سوء اعتیاد و مواد مخدر است.
 
 
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، علی مویدی در کارگاه منطقه‌ای توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد استان‌های لرستان، همدان، خوزستان، مرکزی و ایلام که به میزبانی کرمانشاه برگزار شد، عملی کردن ایده رویکرد اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر را بزرگترین اتفاق اجتماعی در چند سال اخیر دانست و گفت: وزیر کشور و دبیرکل ستاد نقش اساسی و اصلی در طراحی و  اجرایی کردن این تفکر عمیق و کارساز داشت و در واقع با طرح این دکترین و با کمک متولیان امر مبارزه با مواد مخدر، حرکت بزرگ و هدفمند و هوشمندانه‌ای را آغاز و هدایت کرد.  
 
قائم مقام دبیرکل ستاد از حضور فعال سازمان‌های مردم‌نهاد که در حوزه اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر دلسوزانه در این عرصه ورود پیدا کرده اند، قدردانی کرد و خواستار برگزاری این کارگاه‌های آموزشی با هدف توانمند سازی مدیران سمن‌ها شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
مویدی یکی از فرایندهای اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر را برگزاری کارگاه‌های آموزشی عنوان کرد و گفت: کسانی که در این کارگاه‌های آموزشی با هدف تقویت خود و توانمندسازی جامعه شرکت می‌کنند قطعا می‌توانند با طراحی پروژه‌های نو در استان و منطقه خود برای رسیدن به اهداف و سیاست‌های کلان ستاد مبارزه با مواد مخدر که همان جلب مشارکت مردمی و به تبع آن آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به جامعه از پیامدهای سوء اعتیاد و مواد مخدر است، کمک کنند.
 
 
عزم راسخ مبارزه با مواد مخدر به دلیل بحران اعتیاد است
 
همچنین محمد بیرجندی مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز ضمن قدردانی از حضور فعال سمن‌های استان‌های میهمان در این کارگاه منطقه‌ای گفت: اگر انگیزه و دغدغه و احساس مسئولیت نباشد برای مشکلی که به بحران تبدیل شده است، اینگونه عزم راسخ نداشتیم.
 
وی افزود: این گونه برنامه‌های مشارکتی مبنای ما برای سیاستگذاری در سنوات آتی و ارتقای برنامه‌ها توسط برنامه‌ریزان برای توانمندی سمن‌ها می‌باشد که نمونه آن ارائه طرح‌های ارزنده توسط اساتید و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال جهت اجرایی شدن امر مبارزه با اعتیاد است.
 
بیرجندی از سازمان‌های مردم‌نهاد به عنوان تامین‌کننده نیروهای متخصص و تولیدکننده فکر و تسهیل‌کننده بسیاری از باورها و دانسته‌های تخصصی نام برد.
 
 
منبع: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان كرمانشاه96.12.05

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید
اگر کد نمایش داده شده برای شما خوانا نیست بر روی کلید تصویر امنیتی جدید کلیک کنید