031-33687673 |
آرشیو

 

«ای تو آغاز، تو انجام، تو بالا، تو فرود، ای سراینده هستی سر هر سطر سرود، به نام تو آغاز خواهم کرد، سحر را و صداقت آهنگین کلام را، که معجزه نور و نسیم و آغاز است. تو را برای تو سپاس، تو را به نام تو سپاس، آن هنگام که نیلوفرها در ماتم قاصدکها گریستند و من در میان غبار وهم آلود افیون، فانوس مرگ می نواختم و در اوج لحظه های سکوت در پیله خویش می خزیدم و نفهیدم، نفهمیدم چراغ فاجعه را با کدامین صاعقه روشن کردم،

 

آن گاه که اعتیاد، پرِ پروازم را چیده بود و عصر خاموش زندگیم لبریز از فرماندهی و بی تعادلی و بی نظمی گرديد و ناامیدی زخم بر تار عنکبویتم نواخت و پیوند زمان و مکان به یکباره گسست، من چون سیاره ای گسسته از منظومه خویش، معلق در مدار بي‌نظمي و بی تعادلی، دست و پا می زدم...، آنگاه من از طلوع تو، ای راهنمای عزیز آغاز شدم، چرا که خورشید را بر صفحه تاریک زندگیم سرودی و باور کردم طراوت زندگی را در جام بلورین هر قطره باران، به نگاه تو اعتماد کردم. در نگاهت آهنگی بود که با کلام نافذت در هم نشست و سرود تعادل و زندگی را نواخت و احیا شدن را به من ارزانی داشت، از تو آموختم که اعتیاد یک بیماری است و قابل درمان.

 

از تو آموختم که زندگی، گذرگاهی است از خواستن و دانستن تا به توانستن و رسیدن. از تو آموختم که وجودم را، بودنم را، قلبم را، و هر آنچه مرا معنا می کند را بشکنم و در هم بریزم تا با عطر تصفیه و تسویه و تزکیه، درآمیزم و بودنم را با اندیشه ی الهی و عمل سالم نو کنم. از تو آموختم که زندگی را در قاب یأس محصور نباید کرد که زندگی، جریان زلالی است به تکرار خداوند. سکوت تو در آمد و شد نسیم، چون قاصدکی ارمغان درمان را نوید می داد. اینک تو، درمان ما، آرامش ما، تعادل ما، همه و همه مرهون نام توست، آری، آری، چراغ جان، به آتش عشق افروختی و دل را به نام محبت نواختی و با دستان پرنیانیت و دم مسیحاییت، نهال شوق بر خاطرمان قد کشید و جوانه های سبز امید بر شاخسار وجودمان به شکوفه نشست.

ای ابر مهربانی باران، ببار و جاری باش بر نبض هر لحظه زندگانی من، آن سان که در برهوت آشفتگی‌هایم که تنِ احساس از عطش ترک برمی‌داشت، تراویدی و وجودم را سیراب کردي. تو را برای تو سپاس، تو را به نام تو سپاس، راهنمای عزیز و گرانقدر، استاد بزرگوار، جناب آقای مفتون، هفته راهنما و همه ایام بر شما مبارک و تهنیت باد. (مسافر احسان)

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید
اگر کد نمایش داده شده برای شما خوانا نیست بر روی کلید تصویر امنیتی جدید کلیک کنید