031-33687673 |
آرشیو
مدیركل دفتر توسعه مشاركت های مردمی و سازمان های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر در این مراسم، از سمن های دارای رتبه بالاتر و عملکرد بهتر تقدیر می شود...
 
محمد بیرجندی در گفتگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: امسال در سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، توجه ویژه ای به بخش غیر دولتی و قابلیت ها و همکاری های داوطلبانه ی سازمان های مردم نهاد شده است و تلاش داريم تا از توانمندی های آنان در با شکوه تر برگزار شدن مراسم سالروز جهاني استفاده كنيم.
 
وي افزود: امسال در سطح استان ها نيز، از اقدامات و دستاوردهای سازمان های غیر دولتی و افزایش مشارکت آنان در اجرای برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر استفاده خواهيم كرد.
 
مديركل دفتر توسعه مشاركت هاي مردمي و سازمان هاي مردم نهاد بيان داشت: در سطح ملی نيز، کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد كه داراي 15 عضو از NGOهای ملی است، برنامه ریزی هاي لازم را انجام داده است كه گام اول؛ حضور و مشارکت جدی سازمان هاي مردم نهاد در مراسم سالروز جهانی است و گام دوم؛ تهيه گزارش عملکرد یکساله اين سازمان ها در حوزه های تخصصی است تا پس از جمع آوری و ارزیابی گزارش عملكردها، در مراسم سالروز جهاني از  سمن های دارای رتبه بالاتر و عملکرد بهتر تقدیر کنیم.
 
بيرجندي در ادامه بر استفاده از توان سازمان هاي مردم نهاد در اجرای برنامه سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر تاكيد كرد و گفت: حضور نمایندگان سازمان هاي مردم نهاد به عنوان سخنران در مراسم، تنظیم و تهیه بیانیه پایانی و قرائت آن توسط نمایندگان سمن ها و اجرای موسیقی زنده با گروه کر و همخوانی بهبودیافتگان و حمایت سازمان های غیردولتی از مراسم ملی سالروز جهانی مواد مخدر از جمله اقداماتي كه سمن ها در اجراي محتواي مراسم سالروز جهاني مشاركت دارند.
 
 
اين مقام مسئول در ستاد گفت: در سطح استانی، محوریت اجراي برنامه هاي سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر، بر عهده سازمان مردم نهاد سطح یک است که با هماهنگی سایر سمن ها در حوزه های مختلف، کارگروه هایي را براي ایجاد نمایشگاه  ها، کمپین ها، اجرای برنامه ها و مسابقات زنده و همچنین نمایشگاه های تخصصی تشکیل خواهند داد.
 
بيرجندي اظهار داشت: در طول هفته مبارزه با مواد مخدر، سازمان هاي مردم نهاد فعال در حوزه هاي درمان و پیشگیری و همچنين مراکز اقامتی ميان مدت، خدمات به مراجعه كنندگان، خدمات رایگان ارائه مي دهند.
 
وي در ادامه بر استفاده از رسانه های بومی و مراكز صدا و سيماي استان ها برای حضور نمايندگان سمن ها به عنوان داوطلبین اجتماعی در این حوزه براي اطلاع رسانی شفاف از نقش و جایگاه سمن ها در عرصه مبارزه با مواد مخدر تاكيد كرد و گفت: با اين اقدام، اقداماتی که در این حوزه به شکل تخصصی از سوي سازمان های غیر دولتی در حال انجام است به جامعه منتقل می شود.
 
وي گفت: در مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر فعالان، نخبگان و سفيران اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در سطح ملی و استانی حضور دارند و تلاش داريم تا از حضور افتخاری و نمادین این ظرفیت های اجتماعی، در راستاي توجه بيشتر مردم جامعه به رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر استفاده كنيم.
 
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید
اگر کد نمایش داده شده برای شما خوانا نیست بر روی کلید تصویر امنیتی جدید کلیک کنید